Harta orara

acum 4 luni 2 zile #1 de nora
Harta orara was created by nora
Bună ziua! Prin intermediul harții orare, caut răspuns la urmatoarea intrebare: Voi relua legatura cu X? 
Harta a fost ridicata in 28 iulie, ora 20.50(Hunedoara), iar din ce pot eu sa vad, lucrurile stau cam asa: stapânul casei I, cea care ma reprezinta pe mine, este Saturn, în domiciliu, dar Rx, iar pt casa a VII este Luna, peregrină, deci cu o putere de influenta slaba. Intre cei doi semnificatori se realizeaza un sextil aplicant, nu stiu daca suficient sa sustina un raspuns afirmativ.
Al doilea semnificator al casei a VII-a e Soarele aflat în opoziție tocmai cu Saturn. Am citit undeva faptul ca opozitia intre planete inseamna detasare, departare. Pe de alta parte, tot asa am citit  

Această imagine este ascunsă vizitatorilor.
Vă rugăm să vă autentificaţi sau să vă înregistraţi pentru a o vizualiza.

despre trigonul Luna/Soare din Casa VII că e un automat un răspuns afirmativ in cazul unei intrebari de genul DA/NU.

Eu cred că opoziția aceea între Soare și Saturn e mai puternică și că răspunsul e mai degrabă NU.
Va mulțumesc pentru eventualele răspunsuri!

Această imagine este ascunsă vizitatorilor.
Vă rugăm să vă autentificaţi sau să vă înregistraţi pentru a o vizualiza.

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 4 luni 2 zile #2 de Nick
Replied by Nick on topic Harta orara
Când am citit, pe mine m-a dus gândul că "X" este un prieten, și asta parcă ar trebui să te ducă către casa XI, nu VII. Săgetătorul e pe cuspidă, iar Jupiter e în casa I, foarte aproape de Saturn aflat tot în I, Saturn și Luna fiind cele două planete ce te reprezintă în această situație și legătură. 

Am scris ce mi-a trecut prin minte. 

جوليته
JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: nora

acum 4 luni 2 zile #3 de nora
Replied by nora on topic Harta orara
X e un partener. Incepusem împreună să construim o relație și să ne facem planuri de viitor, însă lucrurile s-au oprit în momentul în care nu am reușit să ne punem de acord în privința locului în care să ne stabilim.Poate cuvântul,,legatură,, nu e cel potrivit folosit în acest context, dar așa mi-a venit întrebarea în minte și am decis sa ridic o hartă orară.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

acum 4 luni 2 zile #4 de Nick
Hm... Partener.  Un partener îl poți avea pe o anumită perioadă de timp. Cât durează o relație cu un anume scop. Dacă relația scârțâie și scopul nu mai există, parteneriatul se rupe.
Un prieten adevărat îl ai o viață! Zic io,că este mai important un prieten decât un partener. 

جوليته
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: nora

acum 4 luni 2 zile #5 de nora
Replied by nora on topic Harta orara
E important un prieten, desigur.Însă eu aș fi dorit acum un răspuns legat de relația dintre noi.Dacă am putea-o relua din punctul în care a rămas, pentru a ne continua planurile de viitor pe care le am imaginat pentru noi. De aceea am si căutat răspuns în casa VII.

acum 4 luni 2 zile #6 de Nick
Da.Peste 7 puncte. 
Conexiuni :
Guvernator asc Saturn și Lună, guvernator C7 Lună, ( luna element comun - emoții, sensibilitate sau extrasensibilitate),  Luna Sextil Saturn, orb 7 grade ( aproximativ, văzut în grade!)  deci peste 7 puncte. Ore,zile, săptămâni sau ani reluarea relației. 

جوليته

Timp creare pagină: 0.109 secunde
Motorizat de Forum Kunena