Revoluțiile și alte chestii, ale lui Nick

acum 6 luni 1 săptămână #631 de Nick
Aha!?

J.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 6 luni 1 săptămână #632 de Nick
O eclipsă rară și puternică de lună sângerie care poate însemna un sfârșit, un punct de încheiere al unui capitol, nu doar al vieții tale, ci și al călătoriei sufletului tău.

Numele de Luna sângerie vine de la nuanța roșiatică pe care o ia Luna atunci când are loc eclipsa totală. O eclipsă totală de lună, sau eclipsa de Lună sângerie cade întotdeauna pe lună plină și este cea mai puternică eclipsă pe care o putem experimenta.

Ea cântărește cât o mie de luni pline. Energia acestui eveniment se poate simți la nivel fizic, emoțional, mental și spiritual, iar efectele pot dura până la o lună.

Toate eclipsele îți activează contractele sufletului, aducând în prim plan evenimentele necesare creșterii și evoluției sufletului tău. Chiar dacă eclipsa poate aduce provocări în calea ta, ele te vor plasa întotdeauna acolo unde trebuie să fii.

Odată cu eclipsa de Lună sângerie, suntem ghidați să închidem ușa unui capitol al vieții noastre. Această eclipsă reprezintă închiderea, finalizarea, sfârșitul. Ceva trebuie să se termine, iar această eclipsă va fi declanșatorul. Pentru că această eclipsă cade în semnul transformator al scorpionului, este posibil să scoată la suprafață anumite straturi din interior, pentru a fi vindecate, pentru a atinge o stare de ființă mai profundă și mai autentică. Scorpionul are capacitatea de a se transforma, de a-și schimbă pielea, iar energia scorpionului este legată de Phoenix. Phoenix are capacitatea și puterea de a renaște din cenușa sa și de a se ridica în cea mai înaltă și luminoasă forma. Fiecare dintre noi avem puterea de a face asta atunci când ne iubim pe noi înșine. În timp ce eclipsa de Luna sângerie poate aduce cenușă, vine cu promisiunea că și tu poți să te ridici ca Phoenix, renăscând în plinătatea luminii divine. Ciclurile morții și renașterii fac parte din viața, iar ele pot fi evidențiate sub energia eclipsei de lună sângerie. Dacă ceva din viața ta nu mai funcționează, trebuie să îi dai voie să plece . Conștientizează că, deși este dificil, trebuie să eliberezi ceva ce a ajuns la final, pentru a permite sufletului tău să renască din cenușă. Pe măsură ce energia eclipsei crește puteți simți nevoia de a fi retrași, sau de a vă conserva energia. Din spațiul interior, al Liniștii, puteți analiza mai bine relațiile și situațiile în care vă regăsiți, dar și experiențele sau motivele pentru care sunteți recunoscători. Pentru că această eclipsă poartă tema sfârșitului, s-ar putea să fim nevoiți să renunțăm la ceva sau la cineva și să realizăm că trebuie să se producă schimbarea pentru a ne putea fi bine. Eclipsele accentuează emoțiile, sensibilitatea și vulnerabilitatea psihică, așa că trebuie să fim atenți la intuiția noastră, mai ales că și Mercur este retrograd și sar putea să ne simțim confuzi, debusolați. Dacă se întâmplă asta,ia-o ca pe o chemare către interiorul tău, ai răbdare și rămâi în pace cu tine. Vocea ta interioară cunoaște întotdeauna calea și dacă ai răbdare și încredere vei primi toate răspunsurile de care ai nevoie. Sub această eclipsă de lună sângerie, Venus și Chiron vor fi în aliniere. Această combinație globală poate aduce vibrații de purificare și vindecare, ajutându-ne să găsim calea de a închide rănile care ne-au afectat. Putem primii energii care ne pot ajuta să găsim echilibru și puterea, dacă le folosim conștient, stabilindu-ne intenția de a pune capăt unei răni sau situații dureroase în care ne aflăm. Eclipsa te ghidează întotdeauna spre următorul tău pas, așa că, după ce îți setezi o intenție, cel mai bun lucru de făcut este să ai încredere în ceea ce te cheamă sufletul să faci. Marte și Neptun sunt, de asemenea, în aliniere sub această eclipsă și ne vor împinge să ne concentrăm asupra conexiunii noastre spirituale. Marte este o energie războinică neînfricată, în timp ce Neptun vorbește despre iubire și o conexiune superioară. Această combinație de energie sub eclipsa de lună sângerie ne ghidează să ne îndreptăm atenția asupra bunăstării noastre spirituale și să nu uităm că suntem suflete venite aici pentru experiență în lumea materială. Uneori este ușor să te lași prins în umanitatea tuturor lucrurilor, Dar când te întorci către interior, vei observa că totul este trecător, că ești conectat cu cei din jur și că fiecare dintre voi are rolul de a participa la dezvoltare vieții. O altă eclipsă de lună sângerie va avea loc pe 8 noiembrie 2022. Aceste două eclipse sunt conectate între ele și este foarte probabil ca eclipsa din noiembrie să aducă teme similare cu cele pe care le vei trăi sub eclipsa de Mai.

parapsihologulnickyconsulting.wordpress....on-luni-16-mai-2022/

E tare puternică și probabil eu cam senzitivă.

Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: gallardo, dora_5

acum 6 luni 5 zile #633 de Nick
Mi-am adus aminte că pe 8 noiembrie o să fie eclipsă totală de Lună!
Știind că pe 8 noiembrie, aproape întotdeauna,am soarele pe ascendent,am zis să văd cum pică. La București și pe tranzitele mele.

Recenta eclipsă de lună am simțit-o tare puternic. Mă întreb cum o să fie următoarea.

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

acum 6 luni 5 zile #634 de Nick
Și mai e ceva care-mi pare curios... Două eclipse totale de lună,una după alta. Nu știu cât de des se întâmplă ca să fie așa...totale...una după alta....
E cam amplificată energia asta anul ăsta!? 

acum 6 luni 5 zile - acum 6 luni 5 zile #635 de Nick
Eclipse totale de lună

Cam din trei în trei ani de regulă.

Ce chestie! 20-21 decembrie 2010 și apoi în aceleași zile în 2029. Fix după 19 ani. Un ciclu de noduri lunare ...cum ar veni.

......
mmmmmm.... mi-am adus aminte de 2010 iarna.... evenimente declanșatoare de căutări....

INTERESANT TARE!!!!
ÎN 2029 SUNT DE FAPT TREI ECLIPSE TOTALE DE LUNĂ ÎNTR-UN SINGUR AN!
???

###
În 31 decembrie 2028 faza de eclipsă maximă este la  16:51:57 UTC.
Asta înseamnă că cei care sunt pe fus orar de peste +8 pot spune că au parte de trei totale !?

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

acum 6 luni 5 zile #636 de Nick
Cautănd "trei pe an" ia uite ce am găsit!

When Is The Next Total Lunar Eclipse ‘Blood Moon?’ The Coming Once-In-430 Years ‘Twin’ Totality Will Be The Longest Until 2029

If you’re reading this having just seen the spectacular sight of the “Blood Moon” (or perhaps you didn’t because of cloud) it’s likely that there’s only one question on your mind: when’s the next one?

The next total lunar eclipse is on Monday, November 7 and into Tuesday, November 8, 2022. That’s in just 145 days! It will be best seen from west coast of North America, with Australia and southeast Asia also in a good position.

Like the events of May 15-16 it will also features an 84-minute totality (it’s actually four seconds longer). That’s highly unusual. According to Timeanddate.com, it’s the most balanced pair of lunar eclipses in 430 years.
"La fel ca și evenimentele din 15-16 mai, va avea și o totalitate de 84 de minute (de fapt este cu patru secunde mai mult). Este extrem de neobișnuit. Potrivit Timeanddate.com , este cea mai echilibrată pereche de eclipse de Lună din 430 de ani."

Scrie Forbes!
.....www.forbes.com/sites/jamiecartereurope/2...are-the-details/amp/

Timp creare pagină: 0.128 secunde
Motorizat de Forum Kunena