Revoluțiile și alte chestii, ale lui Nick

acum 5 luni 2 săptămâni - acum 5 luni 2 săptămâni #607 de Nick
Am găsit asta:

Poseidon was as was Neptune, god of the sea.  

Poseidon was also god of earthquakes and horses.  He is often depicted with a horse and sometimes a dolphin or a ram.  He drove is chariot over water and through waves of unquestionable dominance often drowning people in his wake, and in their death their souls remain suspended over the ocean.  

Poseidon stands for enlightenment and wisdom.  As he rode over his victims he illuminated a clear passage to their death, suspended over the ocean but within truth and light.

Poseidon is transparency, it’s higher consciousness, clarity, truth and ethics.  It’s all about illumination so you can find it in the charts of anyone from inventors to visionaries to spiritualists, to people who are great in the advertising business because it involves shining the light on something. 

?? Cine m-a pus să fac hartă cu toate punctele ăstea și să mai și dau verdictul de oracol?!

J.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 5 luni 2 săptămâni #608 de Nick
Mda.
O definiție

Poseidon:  Poseidon este transneptunianul conștientizării existențialiste; este punctul în care cunoașterea superioară rezultă prin canalizare, filozofie și meditație. Spiritualitatea este tema lui Poseidon, în esență, însoțită de o calitate vizionară și de conceptul de „deblocare” a unui sine spiritual avansat.

Rămâne de văzut.

Ceea ce este cert, recitind ieri despre Ființe de lumină, am avut revelația unei certitudini.

acum 4 luni 1 săptămână #609 de Nick
De ce mi se întâmplă?

In ultimele trei zile am intrat în diverse magazine, și trecând prin porțile de scanare de la intrare,de fiecare dată au început să țipe!?
Ieri încă ,prin vreo cinci porți .
Mi-am adus aminte că am mai intrat și în urmă cu vreo lună și altă dată la sfârșitul lui decembrie anul trecut, și tot așa, când să trec printre porți,intrare/ieșire, la fel am declanșat alarma!
O altă precizare, în ultimii doi ani io nu am mai intrat prin magazine.

Ce influență pot avea io,de încep să țiuie avertizările de la intrarea în magazine?!

Ziua de ieri ,pe seară,chiar m-a pus pe gânduri.Din cauză că trecând prin fața unui magazin cam la un metru de ușa de intrare,a început să piuie.

Nu am nici un fel de etichete antifurt pe mine, în primul rând pentru că ceea ce port,port de mai mulți ani.

Care este mecanismul de producere a alarmei?! E ceva pe senzor electromagnetic??

acum 4 luni 1 săptămână #610 de Nick
Etichetele antifurt funcționează pe bază de radio frecvență.

Porțile de la magazine depistează anumite frecvențe.

​​​​​
Corpul uman emite anumite frecvențe vibraționale.

Io, am mai zis că simt/intru în rezonanță cu anumite radiații.Par example wifi, telefon, televizor.De mă ia cu capu'!

Da' ,ce pot io să înțeleg din faptul că sunt detectată de porțile antifurt?!? Ce fel de frecvențe emit?!

acum 4 luni 1 săptămână - acum 4 luni 1 săptămână #611 de Nick
Cică:

"Astfel, frecvența medie a unui organism sănătos este cuprinsă între 62 – 78 Hz."

www.aromabach.ro/2018/02/15/cum-sa-ridic...ala-a-corpului-uman/

Iar etichetele antifurt funcționează pe frecvența de 8,2 Mhz.

De la hertz la megahertz ...? Asta să fie explicația?

1 MHz = 1.000.000 Hz

PS
Citind articolul pentru care am dat linkul,observ niște anomalii de scriere.Odată se referă la frecvența organismului uman în herți și mai jos vorbește despre același lucru dar în megahertzi.

Nu știu care este corect.

Una se poate traduce că am o frecvență superioară iar alta că sunt pe moarte și bolnavă de cancer!?

gallardo,vrei să mă"scanezi" să-mi zici de ce sufăr?
??

acum 4 luni 1 săptămână - acum 4 luni 1 săptămână #612 de gallardo
Replied by gallardo on topic Revoluțiile și alte chestii, ale lui Nick
@Nick
"gallardo,vrei să mă"scanezi" să-mi zici de ce sufăr?"

Pey,
în primul rând de scenarită mey !

اتلانتس
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

Timp creare pagină: 0.128 secunde
Motorizat de Forum Kunena