Revoluțiile și alte chestii, ale lui Nick

acum 6 luni 2 zile #493 de Nick
ALO! ALO! 
Vedeți ce-am scris sub poza lui Tesla și ce am scris mai apoi 🤔

Mă doare capu '! Țeasta, sau cum vreți să-i ziceți!  E, încă odată, TARE!  Faza!  E pe unde lungi, nu scurte! 

جوليته
JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 6 luni 2 zile #494 de Nick
ALO!  Roger!  Io am scris așa 

"O problemă nu mă lasă să dorm"

L.A.PS1 de ce scrie altfel?!  Hm?! Recepție. 
Dacă nu vedeam chestia de sub Tesla, nici nu mai mă uitam la ceea ce scrisesem în subsol. Țineam minte ceva, dar am vrut să mă asigur că așa este! 

Trec pe recepția Tesla. Cu apa la picioare 

Această imagine este ascunsă vizitatorilor.
Vă rugăm să vă autentificaţi sau să vă înregistraţi pentru a o vizualiza.

N.b.!Să fie! 

جوليته

acum 6 luni 1 zi - acum 6 luni 1 zi #495 de Nick

Nick a scris: O problemă nu mă lasă să dorm 😑
Așa că mai scriu ceva, că de citit am renunțat, din cauza celor de mai jos. 

Au început să-mi apară tot felul de imagini pe ecran. ( nu mai puteam ține ochii deschiși) 

Inițial trupuri goale ca de bebeluși și adulți, multe tare multe, întinse pe jos ( sol/ pământ).Culcate pe o parte. Au apărut în câteva succesiuni, 4-5,când bebeluși când adulți. 
După care au început să-mi apară tot felul de figuri de persoane,când bărbați când femei, când de rang, când de rând. Foarte multe imagini. Uneori, în același tablou, erau câte trei sau patru persoane. În secvențe extrem de rapide se succedau aceste imagini. La un moment dat aveam impresia că le văd prin cerul ce se vede în poza cu magnolia. Așa îmi apărea pe marginea "ecranului".

Nu știu ce să zic. Gândul ce mi-a venit a fost că mi-aș fi văzut toate reîncarnările. 
M-a impresionat profund aceste imagini. Aș fi vrut să le pot ține mai mult pe ecran ca să le înțeleg. Nu am reușit. 

A fost tare ciudată seara asta,cu imaginile ăstea venite din senin. Pur și simplu am închis ochii și a început filmul. 

A mai experimentat cineva așa ceva,sau cunoașteți pe cineva care să fi avut asemenea "film" ?  Care să fie încă în viață, Pentru că am citit că atunci când mori îți vezi filmul vieții. 
Chestiunea e că io, am văzut secvențe din multiple vieți. Cei puțin asta a fost impresia. 

PS1
E vorba de O problemă nu mă lasă să dorm 😑
Așa că mai scriu ceva, că de citit am renunțat, din cauza celor de mai jos. 

Au început să-mi apară tot felul de imagini pe ecran. ( nu mai puteam ține ochii deschiși) 

Inițial trupuri goale ca de bebeluși și adulți, multe tare multe, întinse pe jos ( sol/ pământ).Culcate pe o parte. Au apărut în câteva succesiuni, 4-5,când bebeluși când adulți. 
După care au început să-mi apară tot felul de figuri de persoane,când bărbați când femei, când de rang, când de rând. Foarte multe imagini. Uneori, în același tablou, erau câte trei sau patru persoane. În secvențe extrem de rapide se succedau aceste imagini. La un moment dat aveam impresia că le văd prin cerul ce se vede în poza cu magnolia. Așa îmi apărea pe marginea "ecranului".

Nu știu ce să zic. Gândul ce mi-a venit a fost că mi-aș fi văzut toate reîncarnările. 
M-a impresionat profund aceste imagini. Aș fi vrut să le pot ține mai mult pe ecran ca să le înțeleg. Nu am reușit. 

A fost tare ciudată seara asta,cu imaginile ăstea venite din senin. Pur și simplu am închis ochii și a început filmul. 

A mai experimentat cineva așa ceva,sau cunoașteți pe cineva care să fi avut asemenea "film" ?  Care să fie încă în viață, Pentru că am citit că atunci când mori îți vezi filmul vieții. 
Chestiunea e că io, am văzut secvențe din multiple vieți. Cei puțin asta a fost impresia. 

PS1
E vorba despre 

Și 
PS 2

Măi frateeeee.... Neptun e aproape fix în careu cu Nodurile Lunare!!!! 
Cred că ar fi o ipoteză declanșarea filmului. 

......................
Să mai zic ceva. 

mai înainte de vederile astea, tot felul de lumini îmi apăreau, albe, albastre, verzi, violet, tot curcubeul juca pe scena ecranului. 

Și, o altă chestiune....cum să zic...după vederile astea, am fost ca înghețată!   

Parcă nu aveam deloc puls, inima stătea, chiar m-am apucat să mișc mâinile să-mi pun sângele în mișcare. 

Și! 
Acum, la culcare, mă întrebam iar ce o fi fost. Nirvana, fix când arăta ceasul meu 11:11, a venit în gând. 
Da' nu prea găsesc descrisă chestia exeperimentării pe net. Mie, așa mi-a venit în minte. Mai multe, deocamdată nu găsesc. 

Poate primesc un ajutor. În descifrarea a ceea ce a fost. 

Mulțumesc! 
🙏

**** A se citi " M-AU impresionat profund. 

جوليته

acum 6 luni 16 ore - acum 6 luni 16 ore #496 de Nick
1.Kalpa! 
2. ȘI! ( având în vedere cele 4-5 tablouri cu bebeluși și adulți culcați pe o parte ( pe partea stângă, că nu am scris asta) 

Vă zice ceva chestiunile ăstea :

"Conform tradiției budiste, fiecare kalpa are 1.000 de Buddha. Kalpa anterioară a fost vyuhakalpa (Glorios eon), iar actualul kalpa este numit bhadrakalpa ( Auspicious aeon).Cei șapte Buddha ai Antichității  ( Saptatathāgata ) sunt șapte Buddha care pun în legătură vyuhakalpa și bhadrakalpa: Vipassī (al 998-lea Buddha al vyuhakalpa)
Sikhī (al 999-lea Buddha al vyuhakalpa)
Vessabhū (al 1000-lea și ultimul Buddha al vyuhakalpa)
Kakusandha (primul Buddha al bhadrakalpa)
Koṇāgamana (al doilea Buddha al bhadrakalpa)
Kassapa (al treilea Buddha al bhadrakalpa)
Gautama (al patrulea și actualul Buddha al bhadrakalpa)Maitreya va fi al cincilea și viitor Buddha al bhadrakalpa,...."

Tot caut. Dacă nu mai zice nimeni nimica.... 

PS 
Traducere google de aici 

en.m.wikipedia.org/wiki/Maitreya

جوليته

acum 5 luni 3 săptămâni - acum 5 luni 3 săptămâni #497 de Nick

gallardo a scris: @Nick
"Cea mai sângeroasă Revoluție, cu urgențe, încă de la primele ore. (21:00-22:00)."

Ce.ai făcut Bobiță ?!
La mulți ani :kiss:

Io vin de la parastas....
3 în 39 de zile....

" bobiță" a făcut ce-a ( fost)  scris. 
primul indiciu visul cu 23/23

+ celelalte vise cu tema sânge. Și... apă!  

Să vedem cât mai durează. 

جوليته

acum 5 luni 3 săptămâni #498 de Nick
Învierea, 2021!

2 mai 2021, 0:00:00 (GMT+3) 44°26’N 26°06’E
București, România

Și tranzitele mele 

Asc Învierii, ora Bucureștiului, la București, conjunct cu centrul galactic 

جوليته

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

Timp creare pagină: 0.170 secunde
Motorizat de Forum Kunena