Revoluțiile și alte chestii, ale lui Nick

acum 1 an 11 luni - acum 1 an 11 luni #43 de -Principesa-
Replied by -Principesa- on topic Revoluțiile și alte chestii, ale lui Nick
Buna seara, Nick. Ne explici si noua, celor mai putin avansati in astrologie, ce e perfect?!

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 1 an 11 luni - acum 1 an 11 luni #44 de Nick
Dacă e să spun ceva despre... Văd că Jupiter în tranzit e conjunct cu Nodul Sud natal, perfect, în noaptea asta!

Deasemenea, Luna în tranzit în careu cu Vertexul și Antivertexul. De asemenea perfect.

Iar în poza de mai sus, Vertexul în tranzit conjunct cu Luna natală!

Măi, ce tranzite!

În rest, despre ceea ce vorbeam, să obții o hârtie ce de regulă durează minim două săptămâni până la 30 de zile, la închidere de program!!!! Și, mai multe!
Am plecat la drum să rezolv "probleme" și-am ajuns și la moaște!

Și altceva ce-mi sare în ochi e punctul norocului în tranzit.
Da', nu-ș cum se interpretează :oops: Pe cuspida C8 în careu cu Kiron și Pluton natale și cu Neptunul în tranzit pe acolo.

+ Sfântul Nectarie, vindecătorul!!!

جوليته
JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

acum 1 an 11 luni - acum 1 an 11 luni #45 de Nick
No! Io, am explicat!

Îmi explică și mie cineva legătura între tranzit și vizita la moaște?!

Că nu a fost nimic planificat. Nici măcar să fiu "pe drumuri" în seara asta! Da, uite că,,, cum necum,,, am rămas pe drum! Și ajunsei la moaște!

PS
De fapt, sunt cam multe aspecte aproape perfecte.

جوليته

acum 1 an 11 luni #46 de MarianaF
Replied by MarianaF on topic Revoluțiile și alte chestii, ale lui Nick

Nick a scris: No! Io, am explicat!

Îmi explică și mie cineva legătura între tranzit și vizita la moaște?!

Că nu a fost nimic planificat. Nici măcar să fiu "pe drumuri" în seara asta! Da, uite că,,, cum necum,,, am rămas pe drum! Și ajunsei la moaște!

PS
De fapt, sunt cam multe aspecte aproape perfecte.

Nimic nu este intamplator, toate sunt cu rost si spre folos. Incearca sa fii atenta la semne.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

acum 1 an 11 luni - acum 1 an 11 luni #47 de Nick
Normal. Nimic nu este întâmplător!

Am făcut o conexiune azi dimi.

În vara aceasta am fost pe insula Tiberină.
Acolo se află biserica închinată sfântului Bartolomeu și conține moaște ale Sfântului Bartolomeu Apostol .

Este un scaun al vechiului templu din Asclepius și mai târziu un spital, insula este asociată cu medicina și vindecarea.

Sfântul ierarh Nectarie Taumaturgul de la Eghina, de asemenea cunoscut drept vindecător.

Mă întreb dacă acest dar al vindecării se poate "transfera" fiind în prezența moaștelor acestor sfinți. Sau te ajută să te vindeci. Spiritual ori fizic.

Anul trecut, am fost la Catedrala Neamului, de Sf. Andrei. Parcă... Și acolo erau aduse moaște, dar nu mai țin minte ale cui.

28.11.2018

www.mihneafiran.ro/index.php?option=com_...d=107&limitstart=678

Și atunci am prins în foto " o lumină ".
Aseară, alta!

Și când mă gândesc că nu aveam nici o treabă cu moaștele....

Hmmm...la vise scrie că poate trebuie să accesez vreo frecvență.

Anul trecut și acesta chiar am fost pe la multe locuri cu... frecvențe!

Oare, le asimilez?
Aș zice că da.

PS

"Racla cu mâna dreaptă a Sfântului Apostol Andrei, Ocrotitorul României, a fost adusă sâmbătă seara de la Catedrala Patriarhală la Paraclisul Catedralei Mântuirii Neamului (CMN), unde va fi oficiată, începând cu ora 18:00, slujba Privegherii.

Cinstita mână a Sf. Ap. Andrei a fost așezată spre închinare împreună cu un fragment din moaștele Sf. Ecaterina, serbată în data de 25 noiembrie, în pridvorul Paraclisului CMN.

Moaștele rămân în paraclis pe tot parcursul nopții și duminică, până la ora 13:00.

După sfințirea Catedralei Naționale, la finalul Sfintei Liturghii, cele două racle vor fi așezate la ieşirea din altarul acesteia. Astfel, persoanele care se vor închina în altarul nou sfințit, vor putea aduce cinstire și sfintelor moaște."

ceicunoi.wordpress.com/2018/11/26/sfinti...o-25-noiembrie-2018/

De!Nu mă pricep la chestii bisericești, dar ajung!

جوليته

acum 1 an 11 luni - acum 1 an 11 luni #48 de Nick

Nick a scris: Normal. Nimic nu este întâmplător!

Am făcut o conexiune azi dimi.

În vara aceasta am fost pe insula Tiberină.
Acolo se află biserica închinată sfântului Bartolomeu și conține moaște ale Sfântului Bartolomeu Apostol .

Este un scaun al vechiului templu din Asclepius și mai târziu un spital, insula este asociată cu medicina și vindecarea.

Sfântul ierarh Nectarie Taumaturgul de la Eghina, de asemenea cunoscut drept vindecător.

Mă întreb dacă acest dar al vindecării se poate "transfera" fiind în prezența moaștelor acestor sfinți. Sau te ajută să te vindeci. Spiritual ori fizic.

Anul trecut, am fost la Catedrala Neamului, de Sf. Andrei. Parcă... Și acolo erau aduse moaște, dar nu mai țin minte ale cui.

28.11.2018

www.mihneafiran.ro/index.php?option=com_...d=107&limitstart=678

Și atunci am prins în foto " o lumină ".
Aseară, alta!

Și când mă gândesc că nu aveam nici o treabă cu moaștele....

Hmmm...la vise scrie că poate trebuie să accesez vreo frecvență.

Anul trecut și acesta chiar am fost pe la multe locuri cu... frecvențe!

Oare, le asimilez?
Aș zice că da.

PS

"Racla cu mâna dreaptă a Sfântului Apostol Andrei, Ocrotitorul României, a fost adusă sâmbătă seara de la Catedrala Patriarhală la Paraclisul Catedralei Mântuirii Neamului (CMN), unde va fi oficiată, începând cu ora 18:00, slujba Privegherii.

Cinstita mână a Sf. Ap. Andrei a fost așezată spre închinare împreună cu un fragment din moaștele Sf. Ecaterina, serbată în data de 25 noiembrie, în pridvorul Paraclisului CMN.

Moaștele rămân în paraclis pe tot parcursul nopții și duminică, până la ora 13:00.

După sfințirea Catedralei Naționale, la finalul Sfintei Liturghii, cele două racle vor fi așezate la ieşirea din altarul acesteia. Astfel, persoanele care se vor închina în altarul nou sfințit, vor putea aduce cinstire și sfintelor moaște."

ceicunoi.wordpress.com/2018/11/26/sfinti...o-25-noiembrie-2018/

De!Nu mă pricep la chestii bisericești, dar ajung!

PS
Și un mic indiciu dar poate că înseamnă ceva.
Am " călcat " cu ocazia drumului cam pe locurile unde am apărut pe lumea asta! Nu zic că fix pe loc, că nu am de unde să știu. Dar o diferență de 50 m nu cred că e prea mult.

:) Să-mi încarc bateriile de la origini!

Vă pup!

Tot nu am terminat!
Cred că am fost exact pe loc. Astfel am coordonatele!
Verificat!
Undeva, cândva, am menționat locul!

جوليته

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

Timp creare pagină: 0.176 secunde
Motorizat de Forum Kunena