Revoluțiile și alte chestii, ale lui Nick

acum 2 ani 11 luni #31 de Nick

:huh:

Care este rolul rotirii după casă la hărțile orare?

Că am rotit-o după casa XIII, a semnificatorului întrebării. Și uite ce a ieșit. Marte pe MC. Adică conjunct.

J.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 2 ani 11 luni - acum 2 ani 11 luni #32 de Nick
Nota:

" if the degree on the Ascendant is the same as that of a planet or cusp in the natal chart (10 minute orb),then there is something of more or less personal significance to the querent that offsets this rule"

:S

Saturn natal,e cam in acelasi grad...
verific.

03° 31' 30" fata de 03° 47'

:huh: Nu pica.Dar se potriveste !Ne uitam la orb cu putina indulgenta.Probabil e diferenta de vreo 15-20 secunde pana iesi harta :)

acum 2 ani 11 luni - acum 2 ani 11 luni #33 de Nick

Nick a scris:

:huh:

Care este rolul rotirii după casă la hărțile orare?

Că am rotit-o după casa XIII, a semnificatorului întrebării. Și uite ce a ieșit. Marte pe MC. Adică conjunct.

:woohoo: :woohoo: :woohoo: Haaaa!!!! Io am scris casa 13 ?!
Cum doamne din "V" am ajuns la "X" ?!

Io,am impresia ca se intampla "lucruri" !:flower:

………...:S ….cu 13 zodii verificat:nema! da' nu cumva tre' sa ma uit la casa X?!

pentru ca tocmai citeam despre Marte in careu cu nodurile (pentru ca tin minte ca Morning mi-a atras atentia ,la natala)

"A lover or a competitor may help you achieve the lessons entailed in your North Node, whether it's by offering their help or by creating difficulties and challenges that will ultimately serve the soul growth. The conscious desires are in conflict with the purpose, you can constantly alternate between a desire to reach your higher mission, yet work against it. Working on Mars values (ego, drive) will be the main vessel for reaching the higher self. Put yourself in positions where you're working on your will power and assertion, whether it's because it needs more strength or more flexibility and compromise. "

acum 2 ani 11 luni #34 de Nick
zain,iubire,vrei sa te uiti putin la orara?
Stiu ca te pricepi!
Ce parere ai ?
Multam fain !:kiss:

acum 2 ani 11 luni - acum 2 ani 11 luni #35 de Nick
"The question relates to which house should be considered as ‘‘Lagna’’ in the time chart. At several places much has been written in Horary Astrology Sixth Reader written by revered Guruji Professor KSK about rotation of chart or how ascendant has to be selected.......Horary Chart is prepared on the basis of number uttered by consultant and not on the basis of number chosen by an astrologer.The number that a consultant gives depends upon his past actions as well as the future results he/she is to enjoy as the moment of birth is the effect of his past actions and not only this but an astrologer calculate on the MISHEARD number..Here the divine force so works"

issuu.com/dhirendranathmisra/docs/horary_chart_rotation.docx

zice sa "dai un numar" .Am scris deja 13.

pentru ca 13 nu e,devine 2.

si luna ajunge in c1

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

acum 2 ani 11 luni #36 de Nick
:unsure: Dar in harta asta,rotita dupa C2,nu cumva se formeaza o cruce cosmica cardinala?!

Si Marte ,care este pe IC,este chiar guvernatorul noului MC,rotit. Si MC-ul vechi se muta pe cuspida C9,a hartii rotite…..

Si mai sunt pe acolo niste chestii care se suprapun/intersecteaza cumva….

Da',nu-s cat de des se poate intampla chestia,ca sa zic ceva despre….suprapuneri de planete si cuspide la harti rotite.

Timp creare pagină: 0.468 secunde
Motorizat de Forum Kunena