Revoluțiile și alte chestii, ale lui Nick

acum 2 ani 2 luni - acum 2 ani 2 luni #247 de Nick
"O casă mică albă. Eu în fața casei cu un copil de vreo 9 ani. ( acum depinde de înălțime, îmi ajungea în dreptul pieptului) În curte două morminte cu doi brazi falnici. Unul dintre brazi i-am numit în vis Stefan cel Mare iar celălalt Alexandru cel Bun. Și eu am înfipt un cuțit în pământ în dreptul celor două morminte."

Copil - copilul sau spiritul?!
Brad - Lemn

Cuțit și pământ.
Cuțit - Metal
Pământ - Pământ

1438 - Cal de pământ ( din câte am reușit să găsesc... Nu am calculat)
Între 7:00 și 9:00, ascendentul este în Dragon. :S

Animalul meu preferat - calul

Mi-a trecut așa de dimi ... O teorie.
Nu știu în ce an s-a născut Alexandru...
Copilul - e Cal de Apă și-l cheamă ca pe Cel Mare :) Dar visul l-am avut cu mult timp înainte de a se naște copilul...
Eu - Dragon de Lemn

J.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 2 ani 2 luni #248 de Nick
Azi dimi iară văzui un orbs violet deschis. Puțintel mai mare în diametru față de cel pe care-l tot văd. ( față de mărimea portocalei, acu să zic era grapfruit :P)

Am mai scris.
"27 Feb 2019 08:51 - 27 Feb 2019 08:54
Replied by Nick on topic Poza zilei 2019
Nick a scris: Mey, io iară văzui sferă violet în casă, cu lumina aprinsă. De vreo 10 cm diametru.

Da', ce-o fi?!"
Sigur și prin altă parte. Și sigur am zis pe undeva că-l creez io în minte, de-mi apare la fel.

Uite ce-am găsit! ( Oi mai fi găsit, nu țin minte să fi scris)

"There are two kinds of Energy Orbs:

Spirit Orbs and Energy Orbs emitted from a person here on Earth's own Chakras.
The photos displaying Orbs are directly out of the person's present own Chakras as emissions of positive feelings, coming out much like a bubble comes out of soap suds. They lift up and are there for a time and then they dissolve. They are readily picked up on photos though. When they are in flight or moving around, these Orbs can be noticed as a streak, yet they are still emitted from a person's own Chakra System, directly out of the Heart Chakra or the Mind Chakras specifically. There are times when there maybe some "reticence energy" and then that would be emitted directly from the person's Third Chakra, their Solar Plexus Chakra ---you know that "gut feeling" energy? The Solar Plexus Chakra has more of an instinctive feeling which includes reticence feelings, gut instincts, and more decision-making emotions. Each Chakra has a reason for being, and an energy associated with it, especially in the moods area, or emotional area. (See Chakras).

The second reason why Orbs appear:

They are usually the much larger Orbs, and generally speaking these larger Orbs are from Spirits Chakras by Spirits in the photo area. As their Chakras also emit Energy Orbs from their Chakras, too, yet as they are Spirits, their Energy is much higher a frequency. Being that they are already on a higher bandwidth of frequency, the Spirits' Orbs would therefore be much larger and usually stronger looking.

Small Orb Light Flashes:

There are indeed colors that do radiate outwards from a Spirit. Each Color represents the color of the Chakra, and each Chakra can emit a flash of color directly out of the very center of it's whirling vortex. It is a strong energy, and can display this quickly which is why it flashes. So the color range is this: White: That would signify that the nearby Spirit is strongly approving whatever it is you are doing.Lavender: Also a part of the 7th Chakra and is of a gentler higher range, yet more of the Yin Maternal feeling coming out.Bright Light Blue:"

sites.google.com/site/hopefrombeyond/spi...bs-and-light-flashes

Cum s-ar zice, "orbul" :) e energia emisă de mine în afară. Orbs-ul ăsta ce-l văd în direcția privirii.
Și-mi apăru pe când gândeam! La suflet. Și altă dată, tot așa mi-a apărut. Când Gândeam. No, nu gândesc tot timpul la fel.

acum 2 ani 2 luni - acum 2 ani 2 luni #249 de Nick
Încă o stea fixă descoperită.

Kaus Australis, meaning Southern Bow, is an orange and bluish star on the lower part of the Bow of the Archer, constellation Sagittarius.
“Quiet in nature with its Venus spectra. Associated with the Goddess Istar.”

În strânsă conjuncție cu Black Moon Lilith.

Mitologie
Inanna is an ancient Mesopotamian goddess associated with love, beauty, sex, war, justice, and political power. She was originally worshiped in Sumer and was later worshipped by the Akkadians, Babylonians, and Assyrians under the name Ishtar.

Știam io că mai e ceva în zonă!

Eros 04° cap 32' 15"

In mythology, Eros was the god of sexual love and desire. He was considered irresistible. In Roman mythology, Eros was known as Cupid.( tot cu un arc în mână....)

O întreagă poveste într-o hartă.

:S Cred că este combinația irezistibilă. În gradul 5.

"Eros overpowers the mind with love and sex. In astrology, Eros represents sexual objectification, passion and desire, and creativity.

Note that Eros is not always sexual, per se, as Eros represents creative passion as well. In the chart, it can point to areas into which we pour a lot of passion.":angel:

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

acum 2 ani 1 lună - acum 2 ani 1 lună #250 de Nick
10 ian 2020,17:46

Tranzite

Vertex, Fortuna ( tranzit) și ce mai e dublat pe acolo...
Întâlnire?!

Moment!

Asc grad 1 leu.
Selena albă, pe C4.

Și am observat azi, 17.06.2020,pe la 18:00

Nici în colțul luminat dreapta jos nu știu ce e. Că acolo nu e nici un chioșc, nimica...

Mey!!! Soarele și Mercur în conjuncție perfectă!

acum 2 ani 1 lună - acum 2 ani 1 lună #251 de Nick

Parcă e ceva ce are formă. :oops:

PS
Mai sus văd că scriam :

"Cum s-ar zice, "orbul" :) e energia emisă de mine în afară. Orbs-ul ăsta ce-l văd în direcția privirii.
Și-mi apăru pe când gândeam! La suflet. Și altă dată, tot așa mi-a apărut. Când Gândeam. No, nu gândesc tot timpul la fel."

Nu pot să cred că e de la mine ce-i în poză. Doar admiram Luna!
Am io așa, de mult, de mică, o admirație pentru lună.

PS
Da' ce mă apucă să reiau poza aicea?!
Io am zis să nu mai pun hărți și la poze. Că le-am pus peste tot.

acum 2 ani 1 lună #252 de Nick
Help... :oops:

Timp creare pagină: 0.129 secunde
Motorizat de Forum Kunena