E=mc²

acum 4 ani 6 luni #7 de Nick
Replied by Nick on topic E=mc²
Iar cel mai important lucru este că planeta Uranus "Uranus is the natural ruler of fame."este în c10 conjunct cu MC și Regulus.
Eu așa văd.
Sunt convinsă că mari astrologi s-au preocupat de acest lucru, și nu pot contesta valoarea lor.

Dar vezi... Și Einstein l-a revizuit pe Newton, ceea ce la început era de neconceput.

جوليته
JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 4 ani 6 luni #8 de Mihnea
Replied by Mihnea on topic E=mc²
Da ai tu dreptate, toate trec. La rândul lui Einstein este acum combătut de alții, ce văd altfel lucrurile. Nu mai poți fi sigur de nimic.

Just go down the rabbit hole.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: gallardo, Nick

acum 4 ani 6 luni #9 de misa23
Replied by misa23 on topic E=mc²
Eu zic ca Einstei l-a completat pe Newton. Si Einstein e doar completat nu combatut.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

acum 4 ani 6 luni #10 de Nick
Replied by Nick on topic E=mc²

Eu zic ca Einstei l-a completat pe Newton. Si Einstein e doar completat nu combatut.

Da mișa!

Din dex :

"REVIZUÍ, revizuiesc, vb. IV. Tranz. A cerceta din nou cu scopul de a verifica exactitatea și a corecta eventualele lipsuri; a revedea. –"

În acest sens am scris cuvântul.
:)

جوليته
JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

acum 4 ani 6 luni - acum 4 ani 6 luni #11 de Mihnea
Replied by Mihnea on topic E=mc²
Posibil să fie cum spui Mișa, dar am văzut mai demult un filmuleț cu un individ ce susținea asta. Nu mai țin minte ce anume susținea el că e greșit și că de fapt e altfel, dar știu că m-a mirat tare.

Just go down the rabbit hole.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: gallardo, Nick

acum 4 ani 6 luni - acum 4 ani 6 luni #12 de gallardo
Replied by gallardo on topic E=mc²
Mihnea, cred ca era Nikola Tesla (sunt fan).
burebista2012.blogspot.ro/2016/09/interv...-tesla-realizat.html
....- Cum s-a născut Universul? Materia se creează din energia originară şi eternă, pe care noi o cunoaştem ca „lumina”. Ea a strălucit și așa au apărut stelele, planetele, omul şi totul pe Pământ şi în Univers. Materia este o expresie a formelor infinite ale Luminii, pentru că energia este mai veche decât ea. Există patru legi ale Creaţiei.
Prima este aceea că mintea nu poate concepe sau măsura matematic sursa structurii, încurcate şi obscure; în această particulă încape tot Universul.
A doua lege este răspândirea întunericului, care este adevărata natură a luminii: din inexplicabil se transformă în lumină.
A treia lege este nevoia luminii de a deveni materie de lumină.
A patra lege este: nu există nici început și nici sfârşit; cele trei legi anterioare se manifestă mereu, și așa, Creaţia este eternă.

- Fiind ostil teoriei relativităţii, dv. mergeţi atât de departe, încât țineți conferinţe împotriva creatorului ei, în cadrul petrecerilor de zilele dv. de naştere...
- Rețineți: nu există spaţiu curb, ci mintea umană, care nu poate înţelege infinitul şi eternitatea! Dacă relativitatea ar fi clar înţeleasă de însuși creatorul ei, acesta ar câştiga nemurire, chiar şi fizică, dacă asta i-ar face plăcere. Eu sunt parte dintr-o lumină, iar aceasta este o muzică. Lumina umple cele şase simţuri ale mele: o văd, o aud, o simt, o miros, o ating şi o gândesc. A mă gândi la ce este lumina este cel de-al şaselea simţ al meu. Particulele de lumină sunt note muzicale scrise. Un fulger poate fi o întreagă sonată. O mie de fulgere sunt un concert. Pentru acest concert am creat un glob de fulgere care pot fi ascultate pe vârfurile îngheţate ale Himalayei.
Apropo de Pitagora şi de matematici, un om de ştiinţă nu poate şi nu trebuie să încalce aceste două lucruri. Numerele şi ecuaţiile sunt semne care marchează muzica sferelor. Dacă Einstein ar fi auzit aceste sunete, n-ar fi creat teoria relativităţii. Aceste sunete sunt mesaje adresate minţii, care spun că viaţa are sens, că Universul există în perfectă armonie, iar frumuseţea lui este cauza şi efectul Creaţiei. Această muzică este ciclul etern al paradisurilor stelare. Bătăile inimii omului sunt parte din simfonia Pământului. Newton a învăţat că secretul se află în dispoziţia geometrică şi în mişcarea corpurilor cereşti. A admis că în Univers există o legea supremă a armoniei. Spaţiul curb este haos, iar haosul nu este muzică. Einstein este mesagerul epocii de zgomot şi furie.

- Domnule Tesla, dumneavoastră auziţi această muzică?
- O aud tot timpul. Auzul meu spiritual e tot atât de mare cum e cerul pe care-l vedem deasupra noastră. Mi-am mărit auzul natural cu ajutorul radarului. Conform teoriei relativităţii, două linii paralele se întâlnesc la infinit. Prin urmare, curba spaţiului lui Einstein se va îndrepta. O dată creat, sunetul durează pentru totdeauna. Pentru om, el poate dispărea, dar va continua să existe în linişte, care este cea mai mare putere a omului. Nu, n-am nimic împotriva domnului Einstein. Este o persoană plăcută şi a făcut multe lucruri bune, unele vor deveni parte din muzică. Am să-i scriu şi am să încerc să-i explic faptul că eterul există, iar particulele lui sunt cele care menţin Universul în armonie şi viaţa în eternitate.
Prima cerință este o înaltă conştientizare a misiunii şi a muncii ce trebuie făcută.
....

Salto Ángel
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

Timp creare pagină: 0.148 secunde
Motorizat de Forum Kunena