E=mc²

acum 4 ani 6 luni - acum 4 ani 6 luni #1 de Nick
E=mc² was created by Nick
Fiind fan al celebrului " O piatră " traducerea din germană a numelui, urmăresc serialul " Geniul ".

Din curiozitate m-am uitat pe astrocom la harta natală, pentru a observa geniul.

Văzând harta nu m-a impresionat, nu se potrivește nici harta cu ceea ce am văzut pus în scenă din viața lui.

Harta de pe astrocom

Și cum consider eu

Cred că s-a născut pe 13,noaptea. Dar declarat pe 14.

Asc în rac nu se potrivește!
C4 în Fecioară de asemenea nu.C4 e sigur în vărsător.

Părerea mea este că Uranus e conjunct cu MC care se află în conjuncție cu Regulus.
Și-mi place acea Cruce cosmică, URANUS-LUNA-PLUTO-JUPITER,planete in conjuncție respectiv cu Regulus -Antares-. - Algol.

" Ascendentul in Rac
Nativul cu Ascendent in Rac este preocupat in primul rând de grija pentru cei apropiati. Uneori, instinctul de aparare a celor dragi este atât de puternic incât nativul cu Ascendent in Rac ajunge sa considere ca toti ceilalti sunt un potential pericol. Cu toate acestea, stie sa fie protector fara a deveni posesiv.

Nativul cu Ascendent in Rac se dedica total familiei si persoanei iubite."

Habar nu avea de familie ( spus pe românește), căsătorit foarte tânăr cu prima soție doar pentru că " iubea inteligența creierului ei".

Apoi, domiciliul l-a schimbat de foarte multe ori, deci C4 nu e în Fecioară.

C5 în balanță?! Nuuuuu, e clar în Berbec.

Nu cred că doar un stellium cu Soarele în c10 dă geniul lui Einstein!
Avea o imaginație și intuiție de nedescris. Un căutător de răspunsuri la milioane de " de ce-uri ".

Tot despre asc Rac

"Daca nu are un partener de viata, nativul cu Ascendent in Rac gaseste o alta cauza nobila sau se dedica activitatii profesionale. Cu toate acestea, reuseste destul de rar sa se afirme pe plan social, pentru ca toate ambitiile lui se rasfrâng asupra partenerului (iar in lipsa unui partener de viata, asupra cauzei nobile careia i se dedica)."

Cam atât momentan.

Dacă Mihnea poate să mă ajute, la descifrare, îl rog frumos.
Mercic!

جوليته
JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 4 ani 6 luni #2 de Nick
Replied by Nick on topic E=mc²
Din punct de vedere numerologic

14.03.1879
Numărul destinului este 33.
Aparține unei persoane spirituale.

"A birth date that reduces down to 33 is very rare. When it does happen you may be looking at a great and significant spiritual leader along the lines of the Dalai Lama"

Ceea ce nu se potrivește, din nou.

Pe când data de 13.03.1879,numărul destinului este 5.
The number 5 is the most dynamic and energetic of all the single-digit numbers. It is unpredictable, always in motion and constantly in need of change. Although it is molded from an almost equal mix of masculine and feminine qualities, in general the 5 is slightly more feminine -- albeit a daring, tomboyish kind of feminine, with nothing demure or submissive about her.

"The 5 is extremely independent in mind and soul. She is an adventurer and a risk-taker who has a hard time staying in one place, in one job, in one house or in one relationship. "

S-ar putea ca și din cauza datei de 13,să nu fi fost înregistrat cu această dată. 13 fiind considerat de multe ori ghinionist.
:)

جوليته

acum 4 ani 6 luni #3 de Nick
Citat din Einstein :
"Cred în intuiţie şi inspiraţie. Imaginaţia este mai importantă decât cunoaşterea. În timp ce cunoştinţele sunt limitate, imaginaţia îmbrăţişează întreaga lume, stimulează progresul, dând naştere evoluţiei. Este, în sensul pur, un factor real în cercetarea ştiinţifică."

جوليته

acum 4 ani 6 luni #4 de Nick

جوليته

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

acum 4 ani 6 luni #5 de Mihnea
Replied by Mihnea on topic E=mc²
Ha ha ce nostimă e poza. Cred că și el a fost nostim, nu știu n-am citit mai nimic despre viața lui. Despre ora nașterii, m-aș feri să caut o altă oră doar pentru că vreau să se potrivească ceva. Poți sfârși foarte ușor prin a găsi o oră ce dă o hartă ce se potrivește cu ceea ce ai vrea să fie. Algol nu prea are treabă aici, fiind conjunctă cu Pluton. Încă un milion de oameni or fi născuți cu conjuncția asta. De unde reiese geniul? Poate Uranus din Casa III, să-i dea idei inventive, neobișnuite, de avangardă. Conjuncția Mercur-Saturn e importantă pentru stabilitatea ideilor, concentrare, memorie alea-alea. Încă ceva, vezi că guv III e Soarele și apare în Casa X. La fel guv VIII e Saturn, apare iar în Casa X. Asta înseamnă recunoaștere datorită ideilor, intrare în istorie, oricine a auzit de Einstein. Te poți uita pe puncte mijlocii, poate găsești ceva interesant, nu știu. Oricum interesantă ideea cu găsirea altei ore, dar ți-am spus, e periculos pentru că poți găsi o hartă "așa cum vrei", nu așa cum a fost sau este.

Just go down the rabbit hole.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

acum 4 ani 6 luni #6 de Nick
Corect! Doar o conjuncție Algol -Pluto nu e importantă.
Dar un Regulus pe mijlocul cerului, alături de Uranus ce e vârf de yod, yod aflat într-o cruce fixa ce are în colțuri stele fixe importante, nu are toată lumea.
Iar pentru a fi crucea fixă tre să se fi născut mai devreme cu câteva ore.

جوليته

Timp creare pagină: 0.198 secunde
Motorizat de Forum Kunena