Poza zilei 2021

acum 1 lună 3 săptămâni - acum 1 lună 3 săptămâni #121 de misa23
Replied by misa23 on topic Poza zilei 2021
Acum sa va spun... cum apara pisica o casa... In primul rand face foarte urat. Adica scoate niste sunete chiar descurajante. Nu suntem invatati cu asta si majoritatea se sperie. Pe bune. Dupa aia sare fara avertisment de oriunde. In liniste totala. Te miri de unde sare, cu 4 labe pline de ghiare superascutite si o gura cu dinti ascutiti ca acele de nu-ti vine sa crezi. Sare la cap. La ochi si urechi.
Odata a venit un prieten la mine cu cainele lui. Prietenul meu a fost respectat de pisica dar cainele nu. I-a sarit in cap. Cu greu i-am despartit. A fost doar un pas sa se intample ceva rau. Se zice ca atunci cand se bate o pisica sa nu te bagi ca o incurci. Nu-i adevarat. Pisica mea nu m-a zgariat si nici nu m-a muscat. Oricum a trebuit sa scot catelul afara. La fel face si cu un necunoscut. Nici nu stiu ce se poate intampla, pana unde merge atacul dar asta se intampla numai in casa. Odata a venit un coleg la mine, eu eram la demisol, in atelier si n-am auzit. M-a sunat din curte ca a intrat in casa si pisica a facut foarte urat la el, dupa care a sarit si l-a zgariat. Rau. Am vazut si l-am pansat.
Ma bucur ca am o astfel de pisica. E supereficienta. Fetele mele imi spun ca ma aude cand intru in curte si oriunde ar fi, merge in fata usii. Asa stiu ele ca vin acasa. Si asa e. Cand vin acasa, pisica e in fata usii. Mi-am dat seama numai dupa ce fetele mele mi-au atras atentia. Vara, ma asteapta afara in curte, in fata usii de intrare. Va dati seama ca nu sta acolo, vine doar cand intru eu in curte. Pisica asta am crescut-o de mica la mine. Acum o sa implineasca 10 ani. Cu carte de munca...Pe bune. E foarte faina si foarte blanda. Nu a zgariat nici din gresala pe vreunul din noi, noi fiind eu si cele doua fete ale mele si Violeta mea, cat a trait.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 1 lună 2 zile #122 de MarianaF
Replied by MarianaF on topic Poza zilei 2021

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: gallardo, Nick, dora_5, -Principesa-

acum 1 lună 2 zile #123 de gallardo
Replied by gallardo on topic Poza zilei 2021

Salto Ángel

Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick, dora_5, -Principesa-, MarianaF

acum 1 lună 19 ore #124 de MarianaF

Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: gallardo, Nick, dora_5, -Principesa-

acum 1 săptămână 6 zile - acum 1 săptămână 6 zile #125 de misa23
Replied by misa23 on topic Poza zilei 2021

Au cazut toate...

Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick, dora_5, -Principesa-

acum 4 zile 1 oră #126 de MarianaF
 La plăcinte, înainte!

Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: gallardo, Nick, dora_5

Timp creare pagină: 0.122 secunde
Motorizat de Forum Kunena