Glume, bancuri, poante, perle, poze comice

acum 5 ani 1 lună - acum 5 ani 1 lună #67 de gallardo
Replied by gallardo on topic Glume, bancuri, poante, perle, poze comice
Noooo,
Balantele sunt OK :hello:
Talerele mai trebuie un pic doar....calibrate :P

Celestial being
Sometimes you gotta fly before you can walk
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Mihnea, Nick

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 5 ani 1 lună #68 de Regina Florilor - Floarea Soarelui
Replied by Regina Florilor - Floarea Soarelui on topic Glume, bancuri, poante, perle, poze comice
@gallardo :kiss:

acum 5 ani 1 lună #69 de Regina Florilor - Floarea Soarelui
Replied by Regina Florilor - Floarea Soarelui on topic Glume, bancuri, poante, perle, poze comice
Buna seara tuturor. :flower:

Un profesor n-avea ochi să-l vadă pe un student care îl lua permanent peste picior. De aceea hotărâse să se răzbune pe el la examen. I-a pregătit cele mai complicate întrebări, însă studentul răspundea exemplar la oricare dintre ele. Atunci profesorul îl întrebă:

– Ce-ai alege dacă mergând pe drum ai găsi doi saci: unul cu aur şi altul cu înţelepciune?

– L-aş alege pe cel cu aur, răspunse studentul.

– Iar eu – pe cel cu înţelepciune, încercă să-l corecteze profesorul.

– Fiecare îşi alege ce-i lipseşte, îl tachină în cele din urmă studentul enervându-l şi mai tare pe profesor. Acesta din urmă luă matricola supărat şi în loc de notă i-a scris: “dobitoc”.

Peste un minut studentul revine şi-i spune:

– Domnule profesor, aţi semnat, dar aţi uitat să-mi puneţi şi nota!

acum 5 ani 1 lună #70 de Regina Florilor - Floarea Soarelui
O lună în urmă am facut cunoștință cu un bărbat pe o rețea de socializare. Aveam o comunicare firească, el dând dovadă de bun simț, inteligență și spirit al umorului. Un prinț adevărat. Dacă nu comunicam on-line, ne telefonam. Cu vreo săptămână în urmă, el îmi propuse să vorbim pe skype. Dar iată că tocmai atunci îmi făcusem o mască de păr, am fixat-o cu o pungă și de asupra cu o pereche de … ștrampi copilărești cu mașinuțe pe ei. Obișnuiesc o data pe săptămână să îmi ung părul cu ulei de ricin, iar ștrampii piciului meu mi se potrivesc perfect pentru a fixa masca. Apropo, recomand.

M-a telefonat fără să-mi dau seama la moment la ce mă gândeam când i-am răspuns. De cum începuserăm discuția, observasem însă că era tulburat.

Mi-am zis că probabil avea guturai, sărmanul, și că respiră greu pe gură. Sau poate era stresat. Cine știe?

În fine, pălăvrăgeam cu ștrampii pe cap, iar cracii aidoma unor urechi iepurești îmi atârnau prin părți. Încercam să-l impresionez în discuție indreptându-mi între timp cu penseta sprâncenile. Arătam ”splendid”, după cum v-ați putut da seama. În timpul aceleiași discuții am avut inspirația să-mi verific frumuseațea danturii și dacă nu cumva am fire de păr în nas (iertată să-mi fie indiscreția). Iată că mi-am și scos unul cu penseta, crezând că pe skype asta nu se vede! Pentru un efect garantat, am făcut și o grimasă îndurerată, atât de simpatică, iar de sub punga de plastic pe care o aveam pe cap, mi-a curs ulei exact în ureche! Evident, am luat bețigașele ca să-mi curăț urechile. Nu știu cui i-ar mai fi venit așa ceva în cap!

Și toate astea în decurs de cinci minute! Și dacă de la început el dădea din ochi și se bâlbâia, spre finele discuției începuse să chicotească isteric. Și iată că am terminat vorba, stabilind o nouă întâlnire pentru sfârșitul săptămânii. Dar uite că, din senin, îmi atrase atenția asupra unui lucru: că i-a plăcut comportamentul meu dezinvolt, dar m-a rugat să vin la întâlnire fără ștrampi pe cap ca să ni se permit să intrăm în vreun local. Și …. brusc, fetelor, mi-am dat seama că m-a văzut pe skype cu ștrampii pe cap, cum îmi smulgeam sprâncenele, cum îmi curățam urechile … mi s-a întunecat înaintea ochilor. Speriată, imediat m-am deconectat, cică așa m-am făcut invizibilă. El a revenit cu un apel, râdea, spunea că în prima clipă a discuției a fost orbit de frumusețea mea, după care, înțelegând ce se întâmplă, în timpul discuției a fost nevoit să se abțină pentru a nu izbucni în hohote. :P

eustiu.com/fara-sa-stiu-el-ma-vedea-prin...intalnire-romantica/

acum 5 ani 1 lună #71 de Regina Florilor - Floarea Soarelui
Un intelept a fost intrebat:
- Care femei pot fi crezute blondele, roscatele sau brunetele?
Inteleptul a raspuns:
- Poate fi crezuta doar femeia carunta, iar pe barbat nu-l poti crede chiar daca-i chel. :) :P

acum 5 ani 1 lună #72 de Mihnea
Replied by Mihnea on topic Glume, bancuri, poante, perle, poze comice
De fapt și înțeleptul era chel, ceea ce explică tot. :lol:

Just go down the rabbit hole.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

Timp creare pagină: 0.213 secunde
Motorizat de Forum Kunena