Visele lui Nick -IV- 2021

acum 5 luni 5 zile - acum 5 luni 5 zile #151 de gallardo
Replied by gallardo on topic Visele lui Nick -IV- 2021

gallardo, am nevoie de părerea şi cunoştințele tale despre aceste cranii.
Cam tare ciudat vis ...

اتلانتس
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 5 luni 5 zile #152 de Nick
Replied by Nick on topic Visele lui Nick -IV- 2021
Totuși,  nu pot descifra exact ceea ce îmi comunici... Sau probabil că nu am pus întrebarea cum trebuie. 

Din câte țin minte până acum nu m-am documentat despre aceste cranii de cristal. Am avut eu altele... cu cristalul ( visul de când eram mică) .. apoi cu cuarțul luat de pe țărmul Atlanticului descoperit abia după cel găsit la Sfinx anul ăsta ... . Dar nu cu craniile. Țin minte că de curând am auzit de ele într-o emisiune cu Emil Străinu.Dar nu am căutat mai mult. Chiar nu țin minte să mă fi interesat ca să cunosc mai multe. 

Acum,după ce am visat, am citit câte ceva tocmai pentru că mi-am adus aminte de emisiunea pe care am văzut-o. 

Și, din câte am citit și interpretat cu capul meu, îmi apare o asemănare între vis și cele citite. 

Ei! 
întrebarea este :
Am intrat pe vreo frecvență și doar am luat la cunoștință despre existența acestor cranii sau este posibil ca să mă fi conectat cumva cu un astfel de craniu?  
Aș înclina către a doua posibilitate pentru că impresia din vis era că îmi vorbește mie un astfel de craniu. 

Da'... De ce? 

De ce să-mi zică că de aceea simt io ce simt cu capul?!  Și transformarea mea... 

Chiar să fie posibil așa ceva?  Adică o transformare majoră a capacității conștiinței. 
Că uneori nici nu știu ce să mai cred ce se întâmplă în capul meu. Este o activitate foarte intensă. Simt perfect tot felul de emisii de radiații de frecvențe. Mă pot conecta doar gândind și ieși din conexiune schimbând cumva frecvența /gândind. 

Pentru unii s-ar putea să pară o nebunie ceea ce am scris. 

جوليته
JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

acum 5 luni 5 zile #153 de Nick
Replied by Nick on topic Visele lui Nick -IV- 2021
Legenda spune că atunci când cele 12 cranii de cristal pierdute ale Atlantidei vor fi recuperate și reunite, va semnala începutul ascensiunii omenirii pe tărâmul Divin.Craniile de cristal au captivat imaginația oamenilor de mulți ani și din motive întemeiate. 
Cristalele sunt utilizate pe scară largă pentru împuternicire și vindecare într-o varietate de moduri, precum și pentru îmbunătățirea meditației, echilibrarea stărilor emoționale și restabilirea armoniei interioare. 

Maeștrii antici au înțeles puterea cristalelor de a concentra și de a manipula energia, precum și de a canaliza energia și informațiile psihice la lățimi de bandă incredibile (calculatoarele noastre fac ceva foarte asemănător prin cipul lor de siliciu, care este un cristal).

În legende și interpretările nou apărute ale scrierilor din America de Sud și Centrală, găsim povești ale primilor atlanți ca ființe foarte evoluate, cu tehnologie și o legătură cu spiritul mult mai avansată decât cea pe care o avem astăzi. 

La un moment dat, Atlantida avea 12 temple antice, fiecare conținând un cristal care a fost realizat cu pricepere în forma unui craniu uman. 
Aceste cranii de cristal au îndeplinit multe funcții și au fost incredibil de puternice. 
Erau depozite de informații și folosite pentru generarea de energie. 
Au fost folosite pentru a alinia și întări chakrele. 

Pe măsură ce lucrătorii în lumină își ridică energiile, aceste tehnologii, abilități și instrumente vor fi din nou disponibile omenirii. Atlantida se ridică!

Edgar Cayce (1877-1945), Profetul adormit, era cunoscut pentru lecturile sale psihice extrem de precise și detaliate.
 Cayce a descris adesea că atlanții au folosit cristale pentru a condensa lumina și au trimis energie către dispozitive de acasă la distanță, precum și nave și vehicule aeriene, pentru a purifica apa și pământul. 
Cristalele mari au concentrat energia din cer pentru a produce electricitate. Într-un mod oarecum similar, tehnologia va exista în curând pentru ca sateliții să colecteze energie de la soare și să o transmită către pământ sub formă de microunde.

Își dezvăluie Continentul Pierdut secretele?

Craniile de cristal din Atlantida au fost folosite pentru a provoca viziuni profunde și experiențe psihice. 

Mulți susțin că craniile de cristal au conștiință și pot comunica telepatic. 

Ele pot fi folosite în multe feluri:

-Conectarea la craniile originale ale Atlantidei

-Conectarea la energia cristalină de dimensiuni superioare

- Îmbunătățirea meditației

-Îmbunătățirea manifestării

-Înălțarea și protejarea împrejurimilor

-Extinderea abilităților intuitive

-Conectarea cu chakrele

-Curățarea blocajelor energetice negative

-Purificarea energia karmică a unui suflet de-a lungul tuturor timpurilor

Cele 12 cranii atlante, fiecare deținând stăpânirea unuia dintre cele 12 temple ale Atlantidei, au fost ascunse până când omenirea va putea din nou să gestioneze această mare energie. 

Ei se lasă acum găsiți.

De exemplu, să luăm în considerare craniul din legendarul Templu al animalelor din Atlantida. Lumea de astăzi tratează multe animale cu o cruzime îngrozitoare, dar compasiunea noastră globală pentru animale este în creștere.
 Este la cel mai mare nivel pe care l-am văzut vreodată, deși mai este un drum lung de parcurs. 

Când onorăm, respectăm și iubim regnul animal la nivelul corespunzător, va fi găsit craniul Templului Animalelor. 

Pe măsură ce lucrăm cu energiile craniului de cristal, ele ne ridică lumea și viețile.

Rezonanța formei

Cristalele nu sunt fabricate în cranii din motive simbolice sau estetice. 
Vechii atlanți au înțeles puterea rezonanței formei. 
Rezonanța este un fenomen care a fost recunoscut în fizica modernă de ani de zile. 
Frecvențele care sunt egale transferă energie între ele. 
Tindem să ne gândim doar la rezonanță ca fiind între frecvențe, dar înțelepciunea antică susținea că există și rezonanță între forme similare. 

În Egiptul antic, dacă cineva și-a crăpat craniul, de exemplu, ar putea dormi cu un craniu nedeteriorat lângă el pentru a-și vindeca propriul craniu cu rezonanța formei. 
În acest fel, școlile antice de mistere au vindecat obiecte cu versiuni nedeteriorate ale aceluiași obiect. 

Craniile de cristal îți trimit informații vibraționale către cap pe baza principiilor rezonanței formei.

Așa cum computerele pot comunica peste tot în lume, tot așa craniile de cristal de astăzi se pot lega de marile cranii atlante. 

Craniile originale dețin informații luminoase, conștiință și energie din cel mai înalt timp pe care Pământul a cunoscut-o vreodată. 

Se spune că craniile de cristal facilitează descărcările dimensionale mai mari și îmbunătățesc abilitățile psihice, îndepărtând în același timp obstacolele și blocajele.

Rezonanță cristalină

Craniile de cristal vă transferă energie prin cristalul piezoelectric din glanda pineală, în centrul capului. 
Efectul piezoelectric este electricitatea rezultată din presiune, care deține o sarcină electrică acumulată ca material solid. 
În interiorul glandei pineale se află microcristale de calcit formate din calciu, carbon și oxigen care produc bio-luminiscență. 
Gândește-te la un halou. Punerea unui craniu de cristal lângă al treilea ochi afectează glanda pineală, precum și chakrele coroanei și al treilea ochi. 
Doar a fi lângă unul dintre aceste cranii este ca un masaj pentru glanda pineală.

www.watkinsmagazine.com/the-jewels-of-atlantis-crystal-skulls

Mda... Atlanții 

جوليته
JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Timp creare pagină: 0.125 secunde
Motorizat de Forum Kunena