Visele lui Nick -IV- 2021

acum 1 lună 14 ore - acum 1 lună 13 ore #127 de Nick
Replied by Nick on topic Visele lui Nick -IV- 2021
Conexiuni 

Sferă de Lumină / Suflet pe un nivel de evoluție ridicat / Sămânță Stelară / plantată într-un pământ  (cenușă) purificat de foc / bebeluș /verde-galben/ui în părți egale /

PS
Aseară, am postat "Chi Mai", căutam ceva care să exprime " parole d'amour ". Nu știu dacă am găsit exact redarea, dar ascultând mi-a adus în memorie coloana sonoră a unui joc de pe calculator. În care primeai diverse chestii de rezolvat după care primeai o recompensă și urcai la alt nivel. Nu-mi aduc aminte numele jocului... 

Acum, mi-a trecut prin minte că ar putea fi o legătură între melodie și vis. 
Am căutat să văd ce înseamnă Chi Mai. Înseamnă "Who ever" or "Who never", depinde de context. 
În limba română, " cine vreodată " sau " cine niciodată ", sau traducea mea undeva, cândva. 
(îmi apare 1:11 ora  acum când scriu, că mi-am îndreptat privirea spre ceasul telefonului) 

PS2 

Dap!  Jocul Metin2.

de acest joc mi-a adus aminte melodia. 

DESPRE ACEST JOC

SABIA TA PENTRU ZEUL DRAGON

Apariția pietrelor Metin a întors lumea cu susul în jos și a zguduit regatele înfloritoare și prospere ale Zeului Dragon. Au izbucnit războaie între regate - animalele sălbatice s-au transformat în bestii terifiante iar morții s-au ridicat însetați de sânge și au prins viață demonică.

Apără-ți regatul și arunca-te în lupte incredibile, pline de acțiune și magie. Ridică-ți arma împotriva forțelor răului și transformă-te într-o legendă vie într-unul dintre cele mai mari MMORPG-uri din Europa!ASCUTE-ȚI SABIA ȘI MINTEA
  • Experiență epică în aventurile PvE și dueluri PvP necruțătoare
  • Luptă pe teritorii și în temnițe împotriva dragonilor și a demonilor înspăimântători
  • Avântă-te în lupte în ritm alert - chiar și împotriva hoardelor întregi de inamici
  • Devino un războinic de temut și crește-și caracterul până la nivelul 120
ALEGE-ȚI CALEA ȘI ÎNTEMEIAZĂ ALIANȚE
  • Alege-ți caracterul dintre cele cinci clase – Războinic, Ninja, Șaman, Sura și Lycan
  • Alege-ţi regatul: Shinsoo, Chunjo sau Jinno
  • Înființează o breaslă cu prietenii și construiește pe propriile terenuri
  • Luptă de pe mounți rapizi precum fulgerul și îmblănzește însoțitori bestiali
  • Îmbunătățește-ți armele și echipamentul în mod constant printr-o selecție de sisteme de îndemânare
  • Ia parte la evenimente veritabile de sezon și comunitate

store.steampowered.com/app/550900/Metin2/?l=romanian

😊😀Metinele sau Pietrele Metin cad precum meteoriții din cer și apoi rămân în locul unde au căzut pana când sunt distruse. Metinele sunt total diferite de alți adversari/monștri:Metinele nu se mișcă.Metinele nu atacă.În funcție de metin și de PV-ul pe care îl mai are rămas, din piatra metin vor ieși 10 grupe de monștri care-l vor ataca automat pe cel care atacă metinul. Primele două dăți din metin va ieși un grup de monștri, următoarele 4 dați vor ieși două grupuri, iar ultimele patru dați pana la trei grupuri.Metinele sunt adversari de categoria 5, deci prin comparație cu alți oponenți de același nivel sunt relativ greu de distrus.
Cu ajutorul P iatră metin(greu)  o piatră metin va cădea lângă dumneavoastă.Este recomandat sa distrugeți metine cu 9 niveluri mai mai mari decât nivelul dumneavoastră pentru un drop optim.Metinele sunt foarte căutate pentru că sunt cea mai importantă sau aproape singura sursă de iteme importante cum ar fi:De la toate metinele (doar metinele și Regele Demon) cu excepția Metin Pung-Ma (lvl 75), Metin Ma-An (lvl 80) și Metin Tu-Young (lvl 85) poate pica  Cartea Abilităţii . Piatra Spiritului  cade doar la metine mai mari decât  Metinul Amarului . La pietrele metin din  Turnul Demonilor Camera Dragonului  si  Purgatoriul Iadului  nu cad pietrele spiritului.La metinele mai mari de nivelul 40  Metinul Sufletului  poate pica  Piatra Sufletului .

Metinele - niște pietre 

جوليته
JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 1 lună 13 ore #128 de Nick
Prea multe linkuri mai sus și nu se mai poate edita. 

ro-wiki.metin2.gameforge.com/index.php/Metine

جوليته

acum 3 săptămâni 1 zi - acum 3 săptămâni 1 zi #129 de Nick
26.09.2021

Era un război. 

cam 2:00-3:00 am.

harta datei,lăsată cu ora și locul meu de naștere 

جوليته

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

acum 3 săptămâni 1 zi - acum 3 săptămâni 1 zi #130 de Nick
🤔 Curios. De regulă îmi fac tranzitele unui vis. Acum am făcut o hartă. Poate doar pentru că priveam războiul... 

Am căutat inițial ce poate însemna văzând un război. Nu m-au lămurit interpretările găsite. Și, am început să privesc harta.. Am văzut că apare steaua lui David. Și mi-am zis să caut război și steaua lui David,

"Modelul comun al evenimentelor cheie din lume sub aliniamentul Steaua lui David include data de începere a războaielor."

revelationnow.net/2013/07/19/star-of-dav...-war-and-meditation/

pentru că "de undeva" îmi venea că e un vis profetic. O fi, n-o fi, nu-ș! 
Da', uite că găsii ceva ce se potrivi. 

No, o fost și inspirația de a lăsa ora și locul de naștere. 

Ascendent în Leu, The Lion of judah

"The Lion of Judah is also mentioned in the Book of Revelation, as a term representing Jesus, according to Christian theology. The lion of Judah was also one of the titles of the Solomonic Emperors of Ethiopia . The biblical Judah (in Hebrew: Yehuda) is the eponymous ancestor of the Tribe of Judah, which is traditionally symbolized by a lion..."

​​​​

asta, ce am scris pe urmă, mi-a venit în minte chiar acum în timp ce scriam. Am căutat și am pus primul fragment dat de google. 😊

PS 
Grad 6 Leu 

Simbol Kozminsky
​​​​Un leu ghemuit in jungla, avand in gura o pasare mare din categoria vulturului.

Simbol Sabian
O femeie de modă veche, "conservatoare", se confruntă cu o fată modernă.

PS 
Din ce cauți mai mult, observi mai multe coincidențe. 

par exemple 
caut hexagrama 

Hexagrama înglobează cu adevărat trei cifre 6. Ea cuprinde un 6 într-un alt şase, într-un alt şase: 666. Acest cifre pot fi descoperite în cele 6 colţuri ale hexagramei, cele 6 triunghiuri exterioare şi cele 6 laturi ale hexagonului interior.

www.diane.ro/2017/02/hexagrama-simbol-si-semnificatie.html?m=1

Hexagrama și grad ascendent 6

io, am zis că am lăsat ora și locul meu....când am făcut harta... Că așa mi-a venit să las!  De mutam locu' la București, ascendentu' era altu'.

....
Și mai e o chestie în harta asta... Soarele este în trigon și sextil cu nodurile în același grad... Aspect partil... Sau ceva de genul ăsta îi zice unui aspect când planetele sunt în același număr de grad , nu neapărat în același semn. 

جوليته

Timp creare pagină: 0.141 secunde
Motorizat de Forum Kunena