Visele lui Nick -IV- 2021

acum 3 luni 3 săptămâni - acum 3 luni 3 săptămâni #115 de Nick
Replied by Nick on topic Visele lui Nick -IV- 2021
Continuare 

"Este posibil să fi auzit de calendarul mayaș care s-a încheiat în 2012. Mulți dintre voi s-au temut de sfârșitul lumii în acest moment. După cum știți acum, nu a fost sfârșitul, ci un nou început glorios. Până în 2012, majoritatea sufletelor de pe Pământ au evoluat pentru a deveni ființe pașnice, iubitoare, intenționate să creeze o lume minunată pentru a lucra cu planeta în loc să o împotrivească. Multe suflete au ales să părăsească planeta și să-și continue călătoriile în altă parte, astfel încât în ​​viitor Pământul va fi locuit de mult mai puține suflete decât în ​​prezent. Sufletele întunecate care au păstrat majoritatea sufletelor în degradare și servitute de mulți, mulți ani nu vor avea loc pe Noul Pământ și vor trebui să se transforme acum sau să părăsească planeta pentru a evolua într-o altă dimensiune.

Ființele rămase pe Pământ vor lucra cu energia conștiinței lui Hristos care este transmisă de Sirius. Vor lucra în Iubire necondiționată pentru fiecare ființă vie de pe planetă. Gândește-te la asta pentru o clipă. Gata cu războaiele, gata cu nemulțumirea. Gata cu foametea. Gata cu sărăcia. Toți cei care lucrează cu Creatorul pentru a co-crea o planetă frumoasă la fel ca Sirius. Ți se pare un vis imposibil? Ei bine, dragii mei prieteni, se poate face și totul începe de la VOI. Vă auzim spunând "Dar ce pot face pentru a ajuta? Sunt doar unul dintr-un vast Univers. Cum pot ajuta?"

Dragii mei, v-am dat 12 pași pentru crearea unui nou TU. Un registru de lucru pe care îl puteți folosi pentru a începe singur această co-creație. Am ținut scurt acest registru de lucru pentru a-l simplifica, dar într-adevăr viața poate fi simplă. Doar voi înșivă ați făcut acest lucru complicat. Se știe din ce în ce mai multe despre creierul uman și că folosiți doar o mică parte din el. Amintiți-vă că nu sunteți doar un corp mic, sunteți o masă de energie. Aveți multe corpuri care sunt la rândul lor legate de alte corpuri care formează Cel. Desigur, puteți ajuta.

Cea mai importantă lucrare pe care o puteți face este să lucrați pe voi înșivă pentru a fi cel mai bun posibil. Sunteți o ființă spirituală într-un corp pământesc numai aici pentru a lucra la dezvoltarea sufletului și sunteți meniți să vă distrați bine. Acești 12 pași sunt proceduri simple pentru a vă îmbunătăți viața, care, la rândul lor, vor îmbunătăți viața celorlalți din jurul vostru și, la rândul lor, vor crea o nouă stare minunată de a fi pe Pământ astăzi. Bucură-te de pașii tăi.

Timpul este scurt Dragi copii așa că TREZIȚI-VĂ ACUM. TIMPUL TĂU A SOSIT."

*_________________________________

Ființele rămase pe Pământ vor lucra cu energia conștiinței lui Hristos care este transmisă de Sirius. 
_________________________________*

جوليته
JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 3 luni 2 săptămâni #116 de Nick
M-am întors să verific cum mi-a fost pusă întrebarea în ultimul vis. 

Dap!  Întreabă " CE ESTE " nu " Cine este "!

De regulă, am auzit că oamenii spun "Cine este" Dumnezeu. 

Nu știu dacă cine a citit, din întâmplare, visul, a observat această diferență între Cine și Ce. 

Că e o mareeee diferență! 😀 😊😘

Azi, e Joi. 

جوليته

acum 3 luni 2 săptămâni - acum 3 luni 2 săptămâni #117 de Nick
15.08.2021,01:30 - (02:00?) AM

Soacra. Avea în grijă doi cățeluși. Dar nu prea avea grijă de ei. Îi văd că sunt nemâncați. Comunic soțului să-mi cumpere?!  lapte. Hrănesc pe unul dintre cățeluși cu biberonul. După care îi dau și o mâncare. Un fel de ciulama, ceva de genul ăsta. Adoarme liniștit. Celălalt nu putea adormi, era și mai slab. Îl hrănesc și pe el. 

Cumva și mama ei încerca să aibă grijă de căței. 

Eu mă mutam în altă localitate... Parcă îmi zice să iau eu cățelușii în grijă...

Apare trecător tatăl meu,observând. 

Soacra cu o cratiță foarte mare. Un diametru de vreo 80 cm.Depăsea marginile unui aragaz pe care era pusă cratița. În cratiță sparte multe ouă. Ceva gen de vreo sută!  Puse în apă cu zahăr. Vedeam ouăle sparte plutind în cratiță. Trebuia să fac un tort, dar nu cu apa aceea. Îi zic că rețeta nu e cu apă. 

Avea vasul de toaletă extrem de înfundat. Trage apa dar dă să dea pe dinafară. Mă apuc să-l desfund eu. Se duce mizeria, dar în același timp ies din vas trunchiuri / ramuri de copac cu frunze verzi ca de palmier. 

Parcă îi zic să pună ramurile pe balcon?!  Să țină umbră?!  Oricum, erau verzi și nu erau de aruncat. 

Hm! 

Și încă un "HM!" De ce tot visez că desfund toaletele altora?!  Chiar interesant! 

PS 
A! Azi e Sfânta Maria. Parcă are ziua onomastică. 
Ciudat. Nu mai știu nimic de ea... De mulți ani. Doar că încă e.

PS2
Pentru că știam că am mai visat-o o dată, caut. Pe 23 iunie 2020.Și-mi apare la căutare 108.

Ei, în vis chiar îmi apăruse 108 și voiam să țin minte numărul, da' uitasem să-l scriu. Uite cum căutarea l-a adus în față. Îmi ziceam în vis că e ceva în legătură cu 108 de la hinduși. 
Și eram cam trează în vis! 
....
Cred că ouăle erau 108.

جوليته

acum 2 luni 3 săptămâni - acum 2 luni 3 săptămâni #118 de Nick
09.09.2021

Am visat o piramidă ce avea vârful ( pătrimea superioară)  dintr-un cristal incolor,transparent. Cuarț,să zicem. 

Ei!  Mi-am amintit de vis după ce astăzi, continuând gândurile de ieri, mi-am zis că în Peșteră cu siguranță și sub Sfinx probabil sunt niște imense cristale. 

Ieri, mi-am pus toate pietrele grămadă. Și am observat că piatra luată de prin zona Babelor are încorporat un cristal de cuarț. Nici nu-ți dai seama dacă nu privești cu atenție. 
Nu zic că am luat la mâna și celelalte pietre. Alta, alt cuarț de altă categorie. Și în toate, multe mici străluciri cristaline. 

Hm.

Munte, cristale, cuarț, efect piezoelectric, radiații electromagnetice, rezonator. Au început să-mi treacă toate prin cap. 

Cam atât acum. 
Plus visul vechi în care eram în jurul unui cristal. 

PS 
Chiar semăna cu piramida din Egipt, piramida din vis. 

🤔

PS2
Io vorbesc despre Peștera și Sfinxul din Bucegi. 

جوليته

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

acum 2 luni 3 săptămâni #119 de Nick
Pe la 6:00 am am visat. 

جوليته

acum 2 luni 3 săptămâni - acum 2 luni 3 săptămâni #120 de Nick
"Printre cele mai vechi legende despre cristale ne ducem la Atlantida. Locuitorii Atlantidei ar fi folosit cristalele pentru a canaliza si utiliza energia macrocosmica, pentru a produce raze de lumina cu scopul comunicarii telepatice cu proprii stramosi. Legenda spune ca inteleptii au incorporat informatii in anumite cristale pe care le-au ingropat in pamant, cu convingerea ca vor fi descoperite. Unii spun ca aceste cristale pot fi gasite oriunde pe planeta, ele chemand persoanele care au aceeasi semnatura energetica cu cea a Atlantilor."

haicuminedotorg.wordpress.com/2012/03/13...a-si-marele-cristal/

Mă exasperează visul ăla cu cristalul avut pe când eram copil. Cât și cel cu privitul la lună. 

Și azi e 9 a 9-a. Și am număr 9,de destin. 

Piatra cu "filonul"  de cuarț e în mijloc și are deasupra pus ceva portocaliu, un fel de lichen cred că e.
Ieri le-am spălat, cu buretele de bucătărie și cu detergent 😊, să le pun bine, și am văzut chestia ce este încorporată în piatră. 

جوليته

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

Timp creare pagină: 0.220 secunde
Motorizat de Forum Kunena