Visele lui Nick -III- 2020

acum 6 luni 5 zile #433 de Nick
Replied by Nick on topic Visele lui Nick -III- 2020

20.03.'20

Din urmă cu două zile, pe 18 dimi, am reținut doar atât :

Aveam pe partea stânga a gâtului niște umflaturi sub piele. Ca niște bășici. Vreo 4-5.

Prea puțin ca să scriu ceva.

Astăzi, ce-mi trecu prin minte! Să văd ce evenimente s-au întâmplat în lume, ca urmare a gripei spaniole, din 1918.Având în vedere " Teoria lui M.O.A.", cum că virușii au rol în modificarea A.D.N.-ului.

( Nu știu dacă a mai făcut cineva legături între evenimente de genul acesta și urmări)

Găsesc Tratatul de la Versailles din 1919.
Tratatul este urmarea armistițiului semnat la 11 noiembrie 1918, în pădurea din Compiègne, ce a pus punct luptelor,primului război mondial.

Uitându-mă pe Wikipedia, la gripa spaniolă, dau de Moartea neagră, cauzată tot de un virus.
Citind despre, scrie :"„Moartea Neagră” a fost una din cele mai violente pandemii din istoria lumii, care a fost cauzată de o bacterie numită Yersinia pestis. A izbucnit, probabil, în Asia, răspândindu-se în Europa după anul 1347, unde a creat mare panică. Durerile îngrozitoare, transpirația și frisoanele erau principalele simptome ale bolii. Totuși mai era ceva care îi deosebea pe cei care sufereau de ciumă de cei care aveau doar febră mare: în zona axilară, pe gât, și eventual în zona inghinală apăreau niște umflături pline cu puroi, numite „buboane”; la început erau de culoare roz, apoi purpurii, iar în final negre, putând ajunge la dimensiunea unor portocale. "

În timp ce citeam expresia " Moartea neagră ",gândul mă duce la expresia " Calul Negru "!

Caut, și găsesc :

"Cei patru călăreți ai Apocalipsei sunt descriși în ultima carte a Noului Testament, Revelația lui Iisus Hristos după Ioan de Patmos, capitolul 6 versetele 1-8. Mielul lui Dumnezeu / Leul lui Iuda (Iisus Hristos) deschide primele patru din cele șapte peceți, fiecare pecetă invocând patru călăreți care stau pe patru cai: alb, roșu, negru și al patrulea verde palid. Deși există mai multe interpretări diferite, cei patru călăreți sunt considerați a simboliza Ciuma,[1] Războiul,[2] Foametea[3] și, respectiv, Moartea.[4] Interpretarea apocaliptică creștină este acea că cei patru călăreți aduc Apocalipsa asupra lumii înaintea de Judecata de Apoi."

Deci nu calul negru ci era vorba despre călăreți!

Na! Acu' găsind chestiile astea, imaginea rămasă din vis, poate fi interpretată în sensul de mai sus?!

:S

Păreri?!

Mi-am adus aminte de vis din cauza a ceea ce se discută de ceva timp.

"Majoritatea persoanelor care se îmbolnăvesc de variola maimuței au simptome ușoare asemănătoare gripei, cum ar fi febră și dureri de spate, și o erupție cutanată care dispare de la sine în decurs de două până la patru săptămâni. Erupția începe pe față și apoi se răspândește în alte părți ale corpului, inclusiv în organele genitale. Erupția prezintă furuncule care se umplu cu puroi și, în cele din urmă, formează o crustă și cad.Variola maimuței de distinge foarte greu de erupțiile comune, cum ar fi varicela. Ganglionii limfatici umflați sunt o caracteristică distinctivă a variolei maimuței, potrivit Organizației Mondiale a Sănătății" 

Cam se adeverește și asta.
?

J.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 5 luni 2 săptămâni - acum 5 luni 2 săptămâni #434 de Nick
13.06.2022,a doua zi de Rusalii 

De vreun an sau doi mă tot gândesc la amenajarea unei grădini "de vis". Întâmplător am dat pe YouTube de o grădină așa cum mi-o tot imaginez eu.Aseară mi-am adus aminte că de fapt eu chiar am visat gradina de vis! E un vis greu de realizat pentru că este costisitor și nu am momentan posibilitatea. E, mi-am zis să văd ce am scris când am visat.Curtea,o am! Și provine din partea bunicilor! Și privind din curte,pe hartă,la mică distanță e râul!Și...io aveam în plan să fac și o troiță. Acolo! Și,azi e 13,( și chiar acum s-a schimbat în ora 13:00!!!!) și e și sărbătoare mare, și etc! Oare,se va realiza visul?!?Că atunci când am visat,nu țin minte să fi avut asemenea planuri!  PS Poza zilei de zilele trecute!? Tot visez....

Replied by Nick on topic Visele lui Nick -III- 202024.03.20 :) ! Eram în casa bunicilor, în care am locuit până la 11 ani și jumătate. Am ieșit din dormitor pe holul mare. Priveam prin geamul ușilor dubleVăd Universul. Superb. Și galaxia noastră. Era o imagine de poză perfectă. Zic: mă duc în cameră să iau telefonul să fac o poză ca să vă arăt și vouă.Revin pe hol. Nu mai erau ușile, ci vedeam liber.În fața privirii în planul apropiat un parc imens, în planul îndepărtat o apă, după care era orizontul infinit urmat de superba imagine a Căii Lacteee.Linia orizontului era puțin arcuită.Observ apoi cum din dreapta către stânga imaginii apar de sub linia orizontului, urcând puțin în sus și apoi coborând, mai întâi ca o structură helix, de ADN. După această structură apare o balenă, iar după balenă, apar doi câini, unul în plan apropiat altul în plan mai îndepărtat ( primul câine apărea mai mare, celălalt mai mic, cu urechi pleșuve, ca de vânătoare).Acest câine mai mare, cum mergea către stânga imaginii, la un moment dat cotește. Trece peste apă, trece prin grădină, și ajunge într-un grup de oameni. Eu apoi încep a mă deplasa spre acea direcție, filmând și făcând poze. Era superbă această grădină parc. Copaci infloriți, flori, etc. Culori de vis. Liniște și pace. Oameni fericiți. Ajung la un moment dat în fața unei clădiri și a unui monument. Era o statuie cu chipul lui Ștefan cel Mare. Îl fotografiez.

PS2
MI-AM FĂCUT TRANZITELE!

Tranzite13 iunie 2022, 13:12:21 (GMT+2) 44°26’N 26°06’EBucurești, România

?
Poate când Saturn e conjunct în tranzit cu PF și Saturn natal s-ar putea să se realizeze visul?!

Dap! Văd că Soarele în tranzit e conjunct cu NN natal.

Am refăcut harta,da' uite și tu! 13 iunie ora 13:13 că nu am putut modifica secundele și am pus întregit

Tranzite13 iunie 2022, 13:13:00 (GMT+3) 44°26’N 26°06’EBucurești, România

S-a modificat poziția MC,ASC,PF și Vertex!?

acum 5 luni 1 săptămână - acum 5 luni 1 săptămână #435 de Nick
19 iunie 2022, 1:28:00 (GMT+3) 44°26’N 26°06’EBucurești, România

Avertizare verbală despre fratele tatălui.

Ora nașterii este necunoscută. Harta este calculată pentru ora 12:00. 

acum 4 luni 2 săptămâni #436 de Nick

26.02.'20

După ce am deschis subiectul
www.mihneafiran.ro/index.php?option=com_...2&id=788&Itemid=1352

Am închis ochii, cu gândul că poate " văd ", despre SFINX.

Dar am adormit.
La 17.15 am fost trezită din vis.

Era, parcă Mihnea, și comunicam cu el prin Ruxandra?!
E! După asta am intrat într-o încăpere. Care avea doar intrare.
Acolo, doar eu puteam învinge " vraja "?! Nu știu ce era... Venea ca un jet pe care îl țineam( sau intra în?!) cu/ palma stângă, parcă. Și-mi vedem liniile din palmă.

Aici, era vraja venită de la un câine. Urina lui. Ih.
Dar jetul părea a fi din lumină. Na. Era alb.

Am reținut forma capului.

Anubis

Deci s-ar putea să fi fost vorba despre descifrarea Sfinxului.

Nu rețin perfect și nici nu am terminat de visat... Am fost trezită din somn :(

Ce ar putea fi de am fost trezită și nu am terminat de visat?!

Dacă era în legătură visul cu SFINX-ul?

Fragment preluat dintr-o scriere a Iuliei Toyo.Am dat link pe topicul despre Sfinx ( inițial egiptean 🙂)

"iată ce spune celebra supranumită şi tomograful viu, nevăzătoarea, care pune diagnostice mai precise decât doctorii:

"Acolo este trecutul omenirii. Dar nu e vorba de omenirea cea de acum două mii de ani, ci de cea cu mult mai demult".

"La Sfinxul din Bucegi, care este apărătorul ţării noastre, vine un şuvoi puternic de energie.
Când această energie va slăbi, cineva va pătrunde sub Bucegi şi va găsi înscrisurile şi semnele care ne vor arăta ce avem de făcut în continuare".

Ei,aici vorbește despre Valentina de la Iași.La începuturile mele pe acest site,Morning, mi-a pomenit de doamna aceasta.

​​​​​​🤔

acum 3 luni 3 săptămâni #437 de Nick

19 iunie 2022, 1:28:00 (GMT+3) 44°26’N 26°06’EBucurești, România

Avertizare verbală despre fratele tatălui.

Ora nașterii este necunoscută. Harta este calculată pentru ora 12:00. 

Pe 23.07.22,17:42 mă sună și-mi spune că a avut o operație ( nu mi-a spus exact data, posibil vreo săptămână în urmă...),nu grea,dar "ca să elimine orice suspiciune de a face o boală grea".

PSUitasem de vis.Dar uitandu-mă pe aici,am notat.

acum 2 luni 3 săptămâni - acum 2 luni 3 săptămâni #438 de Nick

Azi e 6 aprilie. Peste 14 zile e 20.prima zi după Paște.

Când a avut loc ultima cină? E ceva cu 6 aprilie și 14,dar nu prea găsesc exact în momentul de față...

Numele unor rude pot însemna ceva, nu ruda în sine.
Pe mătușa o chema Maria. Ea a apărut când privirea mi-a ajuns pe turnată.

Pista trebuie privită așa

Din ușă.

Săptămâna viitoare încep să rezolv niște chestiuni ce au tangență și cu mătușa. 🤔

.....
Încă nu m-am lămurit ce înseamnă cheia cu numărul 31. Am și uitat.

....
Dacă o iau pe luni de acum înainte ,ar ajunge undeva în aprilie 2025....

.....

Tranzite3 martie 2025,
14:46:40 (GMT+2) 44°26’N 26°06’E
 București, România( Pe 3 era ziua mătușii)

Pluto peste Soare,Nod peste Marte 🤔 

Timp creare pagină: 0.132 secunde
Motorizat de Forum Kunena