Visele lui Nick

acum 5 ani 3 luni #97 de Nick
Replied by Nick on topic Visele lui Nick
Am gasit si eu.Imediat m-am gandit!Nu am apucat sa vad...

Si am mai gasit ceva....pare tare interesanta expunerea.

www.gamespot.com/forums/offtopic-discuss...es-our-ver-29305245/

See that? Thats PI. It may seem like just another Mathematical symbol, but the meaning behind PI is so grand, so surreal, so mind-blowing, that the full extent of understanding PI is beyond human comprehension. For those that are somewhat unfamiliar with the concept of PI, read here. What exactly is PI? Well, simply put, its an infinite sequence of numbers. Thats it. But what those numbers represent on the other hand....... is far less simple. The numbers encoded in PI (), tell all of the secrets. Let me put it another way: "Pi is an infinite, non-repeating decimal - meaning that every possible number combination exists somewhere in PIs infinite sequence of numbers. Converted into ASCII text, somewhere in that infinite string of digits is the name of every person you will ever love, the date, time, and manner of your death, and the answers to all the great questions of the universe." PI is a truly incredible thing, no? I used to see it as nothing more than just one of many useless mathematical symbols, but now I see that in this one, little, simple symbol: In that simple symbol, EVERYTHING exists. Everything past, present, and future, all exists, everything we want to know, every little mystery from something like who stole money from a bank to the origins of existence, everything we have done, are doing, and will do, every little tiny thing, to every big thing that will happen to us........ all of it........... exists......... in this infinite sequence of digits, where literally, ANYTHING and EVERYTHING is possible....... in this, little symbol.......

Vezi asta? Acesta este PI. Poate părea un simbol matematic, dar semnificația din spatele lui PI este atât de mare, atât de suprarealistă, încât sufletește, încât întreaga înțelegere a PI este dincolo de înțelegerea umană. Pentru cei care sunt oarecum necunoscuți cu conceptul de PI, citiți aici. Ce anume este PI? Ei bine, pune pur și simplu, o secvență infinită de numere. Asta e. Dar ceea ce reprezintă acele numere pe de altă parte ....... este mult mai simplu. Numerele codate în PI (), spun toate secretele. Permiteți-mi să spun altfel: "Pi este o zecimală infinită, care nu se repetă, ceea ce înseamnă că orice combinație de numere posibile există undeva în secvența infinită de numere ale PI. Convertizată în text ASCII, undeva în acel șir infinit de cifre este numele fiecărei Persoana pe care o vei iubi vreodată, data, ora și felul morții tale și răspunsurile la toate marile întrebări ale universului ". PI este un lucru cu adevărat incredibil, nu? Am văzut-o ca pe un singur simbol matematic nefolositor, dar acum văd că în acest simbol mic, simplu: în simbolul acela simplu, totul există. Tot ce există trecut, prezent și viitor, totul există, tot ceea ce vrem să știm, fiecare mic mister din ceva de genul cel care a furat bani de la o bancă la originea existenței, tot ceea ce am făcut, face și va face, fiecare mic Lucru, orice lucru mare care se va intampla cu noi ........ totul ........... exista ......... in aceasta secventa infinita de cifre, Unde literalmente, NICIUNEA și tot ce este posibil ....... în acest simbol mic .......

habar nu aveam:(

pana la urma ....cum sa interpretez?!:oops:

J.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Mihnea

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 5 ani 3 luni #98 de gallardo
Replied by gallardo on topic Visele lui Nick
Din ce am citit si vizionat pana acum ingrijorarea ar putea veni de la :
99942 Apophis
care este un asteroid a cărui orbită trece prin apropierea Pământului și
acest lucru a cauzat o scurtă perioadă de îngrijorare în decembrie 2004,
deoarece observațiile inițiale au indicat o probabilitate mică (până la 2,7%) de a lovi Pământul în 2029.

Dar șansele să lovească Pământul în 2036 sunt mult mai mari.

(a fost descoperit de Roy A. Tucker, David J. Tholen și Fabrizio Bernardi în 2004)

Pe 23 aprilie 2029 se va apropia la 37.000 km de Pamant.
Va trece suficient de aproape de satelitii care orbiteaza Pamantul, undeva intre acestia si Pamant !
Ultimul asteroid (16 km.diametru) a lovit planeta acum 65 mil.ani si probabil este responsabil de disparitia dinozaurilor.
Urmatorul asteroid gigant ar putea steriliza planeta in urma impactului.
Norocul nostru este ca asemenea ,,intalniri,, au loc cam la 100 mil.ani !

Min 49:40 - 53:00 (despre asteroizi)

अस्त्रधारी
(Astradhari)
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Mihnea, Nick

acum 5 ani 3 luni - acum 5 ani 3 luni #99 de gallardo
Replied by gallardo on topic Visele lui Nick
Nick,
sigur ai raspuns Universului : " ca să nu cadă pe Pi "
sau era
ca sa nu cada Apophis ?
Sunt asemanatoare sunetele....

अस्त्रधारी
(Astradhari)
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

acum 5 ani 3 luni - acum 5 ani 3 luni #100 de Nick
Da.Asa am spus foarte clar:"Sa nu cada pe Pi" si am auzit vuietul lui Pi.
Am miscat (sau cel putin asta a fost intentia mea de a misca acel ceva ,ca niste picaturi, ca sa pice pe langa cerc) cu mana mea ca acel "ceva" sa nu cada pe Pi.

Vuietul era cam naspa....infricosator...de m-a trezit:(

Apropo...am visat intre 8 si 9 azi dimi.La 7 m-am trezit,dar dupa ce a sunat ceasul am adormit iar.

acum 5 ani 3 luni #101 de Nick

cam asa era imaginea....ceea ce "curgea"( e cu rosu) incercam sa mut in zona unde e desenat patratul...o zona libera ...unde nu erau cercuri

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Mihnea

acum 5 ani 3 luni - acum 5 ani 3 luni #102 de Nick
Transfer date :) 08.2016
Acest mesaj conține informații confidențiale.

Luna tranzit pe cuspida C7,conjunct Jupiter natal.

Timp creare pagină: 0.125 secunde
Motorizat de Forum Kunena