Visele lui Nick

acum 5 ani 1 săptămână #259 de Nick
Replied by Nick on topic Visele lui Nick
25.09

Urmărind aseară un documentar despre teoria stringurilor și a universurilor paralele , unde se spunea că universul în care existăm ar fi ca o bulă, alte universuri tot un fel de bule,învelite într-o membrană, mi-am adus aminte de un vis foarte vechi din copilărie.

În acel vis îmi imaginam că universul se află în burta unui uriaș, deci... Ceva ca o bulă ( smile!). Urcam înspre sus, cumva ca pe o scară. Acolo sus am trecut prin mai multe porți, să zic poate 7,ultima de o frumusețe rară, tare luminoasă, strălucitoare....

Acum.
Mi-a trecut prin gând că atunci când visez, defapt ajungând în astral, intru într-un alt univers! Acolo pot vedea ceva din viitorul sau trecutul universului din care am plecat. Dar toate sunt de fapt în același timp.

Revenind la visul din copilărie

Probabil că burta uriașului e universul cunoscut material,acea scară e de fapt firul de argint, legătura cu corpul material, iar porțile fac legătura între diferite dimensiuni, universuri,ultimul cel strălucitor fiind sursa. Poate cel în care se ajunge după moarte.

Continuare mai târziu.

J.Un amestec de energii astrale și praf din stele.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Mihnea

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 5 ani 1 săptămână - acum 5 ani 1 săptămână #260 de Nick
Continuare

Consider că atunci când am flash-uri, în stare de veghe, deci imagini ale unor evenimente, de asemenea se accesează un alt univers, o altă dimensiune, din care extrag informații. Probabil că se formează așa numita gaură de vierme prin care trece conștiința.
Bănuiesc că dimensiunea a 5-a înseamnă de fapt posibilitatea intrării în alt univers nu doar cu conștiința ci și fizic, cu trupul material.

Copilul îmi spune că atunci când visează este conștient că visează și mai mult poate influența acțiunea petrecută în vis.Iar dacă nu îi convine, iese din vis și se trezește.

Eu,țin minte că am ajuns să intru din vis în vis cam la... al treilea vis... A treia dimensiune a visului.

Cred că intrând în aceste visuri, dimensiuni, se pot influența evenimentele din dimensiunea în care existăm material.

Sunt convinsă că în câteva cazuri, intrând în alte dimensiuni, am încercat să modific cursul evenimentelor. Cel de care îmi aduc foarte bine aminte este cel în care am încercat să ajut zborul MH370.Si eram împreună cu copilul. Un altul în care de asemenea eram cu copilul este cel din 11 martie, Japonia.

Probabil că în vise încercam să evităm să se întâmple unele evenimente.
În alte cazuri, doar asistăm la ceea ce se va întâmpla. Neavând posibilitatea de a interveni.

Îmi cer scuze dacă nu m-am exprimat corect, mă refer la termeni.
Dar cred că ideea se înțelege, și aceasta contează.

Și cred că în vis, adică în altă dimensiune, putem creea realitatea din această dimensiune.

Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Mihnea

acum 5 ani 3 zile #261 de Nick
:( Azi dimi,01.10, am văzut " filmul ce va fi.
Cam urât. Pentru admin.
O " mascată " îi face o vizită.
Vedem....

acum 5 ani 3 zile #262 de Regina Florilor - Floarea Soarelui
Replied by Regina Florilor - Floarea Soarelui on topic Visele lui Nick
Gresit: O femeie care iubeste ii declara dragoste in public. :)

acum 5 ani 2 zile #263 de Mihnea
Replied by Mihnea on topic Visele lui Nick
Nu înțeleg, ce e cu acest admin?

Just go down the rabbit hole.

acum 5 ani 2 zile - acum 5 ani 2 zile #264 de Nick
Relax! Nu e vorba despre nimeni de pe aici.

Gândindu-mă, bănuiesc că e vorba de un organ de specialitate, care are la conducere o femeie.

Era cumva anunțat că urmează niște zile să zicem ,o perioadă foarte întunecată, parcă trei... Puncte.Ca o "furtună",uragan! Era o atenționare.
Un control ca de vamă.
Iar adminu era întrebat de ce are declarată altă zi de naștere.

PS
Ia uite frate unde e șef, șefa Codruța!

Am verificat acum! Habar nu aveam pe unde-i exact!

Timp creare pagină: 0.118 secunde
Motorizat de Forum Kunena