Visele lui Nick

acum 5 ani 4 luni - acum 5 ani 4 luni #193 de Nick
Replied by Nick on topic Visele lui Nick
Deci,azi activitate!
Sun. Pe mama.Ca niciodată în ultimii ani depășesc cele maxim 30 de secunde de convorbire. Telefonică! Și la fel ca înainte,azi e binedispună și nu se mai plânge de nimic. Și părea că-mi așteaptă telefonul.
Doi
Între timp mă gândeam să sun verișoara,primă.... Să văd ce face... Dar amân... Și numa ce mă pomenesc că sună. Ea! Că mâine pleacă. În vacanță. Pe undeva! Ceea ce nu s-a întâmplat never-never!
Nu-i ăsta baiul, că nici eu nu dau raportul peste tot când și unde plec.

Aaa...încercai să-i zic că am " văzut-o " și-mi zise s-o las în pace cu " prostiile mele " nici măcar nu a așteptat să vadă despre ce e vorba... Na,i-am mai zis de mama ei, fratele... Și... cine știe la ce s-a gândit...

Da'... Cum de se-ntâmplară?!

J.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 5 ani 4 luni #194 de Mihnea
Replied by Mihnea on topic Visele lui Nick
Ce contează cum? Important e că se-ntâmplă.

Just go down the rabbit hole.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

acum 5 ani 4 luni - acum 5 ani 4 luni #195 de Nick
:P :flower:
Da' am văzut ce-ai scris după ce am văzut ce-am scris.

Când am făcut completări. Nu am pus PS....

acum 5 ani 4 luni - acum 5 ani 4 luni #196 de Nick
Saturn retrograd

Începe
in 7 aprilie 27°47' Я Sag.
Iese
în 25 august 21°10' Я Sag.

Se cam fâțâie între + și - 1 grad de o parte și alta peste NS și Anti-Vertex. În C2,evident în opoziție cu NN și Vertex din C8.

NN 22° 12' 22" gemeni

Vertex 26° 21' 56" gemeni

Puncte mijlocii natală

Marte/Kiron 21° 46' 22" Săgetător

Lună /Saturn 24° 29' 31" Săgetător

Soare/Neptun 26° 16' 55" Săgetător

Progresii

Revoluție solară

Saturn în 23 Sag...

Ce treabă are de rezolvat Saturn retrograd pe NS?

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

acum 5 ani 4 luni #197 de Mihnea
Replied by Mihnea on topic Visele lui Nick
Din câte văd Saturn din tranzit trece peste NS, și deasemenea NS din tranzit trece peste Saturnul natal. Planetele n-au în general nimic de rezolvat. Ele doar se plimbă. Tu ai ceva de rezolvat, asta e important. Ce anume? Ceva ce ține de trecut, poate de vieți trecute, când n-ai fost suficient de fermă, de tenace, de perseverentă. Poate ceva ce are legătură cu oamenii bătrâni, cu un sfătuitor, o persoană înțeleaptă. Drumul tău se poate intersecta cu al lui. Poate ai nevoie de un sfat, acceptă-l atunci când îl vei primi. Cel ce-l dă poate fi o persoană tânără dar matură :) Pe de altă parte vezi ce Casă e guvernată de Saturn, atât în RS cât și în natală. Acelea sunt domenii importante unde poți primi lecții. Aceste lecții înseamnă evenimente de la care nu te poți sustrage (este ceva karmic, fatidic, că nu degeaba e Rx și peste NS). Trebuie să treci prin ele și de această dată trebuie să iei decizii corecte. Poate că nu le-ai luat acum ceva timp (dar poate fi vorba de alte vieți :side: )? Oricum ai de luat o decizie ce te duce spre un drum mai stabil, mai puțin aventuros. Caută domeniile unde nu te simți în siguranță și acționează pentru a liniști apele.

Just go down the rabbit hole.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

acum 5 ani 4 luni #198 de Nick
Aha! Poi ar fi în domiciliu în C3 și C4 ( capricorn și vărsător) și exaltat în C11 ( balanță)

Sigur e un aspect puternic, având în vedere că e dublă conjuncție în tranzite ( și cu NS tranzit peste Saturn natal în același grad acu...)

Nu cumva forțează C9... Pe aproape de C10?!

Uite ce am găsit eu:

"As far as a Saturn conjunct the South Node goes, quite simply it indicates that you’re taking responsibility for the lessons and gifts of the South Node. There’s no inherent contradiction at all.
When planets contact the Nodes it simply means that we’re going to be working more consciously with the gifts, lessons, and challenges of the Nodes, because we’re going to be connecting with that energy every time we encounter or express that planet."

therealastrology.com/information/other-p...-the-south-node.html

Adică... Mai multă conștientizare a darurilor NS.... Fiind retro, peste, zic io că le re-aduce din vieți trecute... ( red face) ...
Mai e chestia și cu axele NN -NS ( axă karmica)și VERTEX -ANTI-VERTEX ( axă " electrică ") comune și le-aș zice eu conjuncte.

Am găsit ceva interesant despre axa electrică....
( să văd pe unde)

De ce uneori nu pot insera emoticoane?!

Timp creare pagină: 0.192 secunde
Motorizat de Forum Kunena