Nascuta exact in timpul eclipsei "Super Blue Blood Moon" din 2018

acum 1 lună 4 săptămâni #1 de Firehand27
Buna seara,
Am o nepotica in varsta de 3 ani jumate care s-a nascut exact in timpul acestui eveniment astronomic rar: Super Blue Blood Moon din 2018, si sunt curios daca cineva ar putea sa imi zica ce impact va avea asupra vietii ei. Ce pot sa zic pana acum este ca fetita este extrem de inteligenta pentru varsta ei, asta si datorita faptului ca mama ei s-a ocupat intens de ea, a vorbit cu ea, i-a explicat ce inseamna unele lucruri si o invata sa faca conexiuni logice.

Date complete:
Nume: Eleonora Ardelean
Data Nasterii: 31 ianuarie 2018
Ora nasterii: 14:10
Locul Nasterii: Bistrita, jud. Bistrita-Nasaud.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 1 lună 4 săptămâni #2 de Nick
Aceasta este harta! 

Mie,mi-a atras atenția îndeosebi Saturn, conjunct cu Pars Fortuna, aflat pe cuspida C7 și Neptun din C10.

جوليته
JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

acum 1 lună 4 săptămâni #3 de Firehand27
Multumesc frumos. Oare ati putea sa imi ziceti mai multe despre semnificatia acestor aspecte? Am gasit cateva informatii pe internet, dar nu foarte explicit.

acum 1 lună 4 săptămâni #4 de Nick
De curiozitate chiar am căutat despre Saturn conjunct Descendent, pentru că mie asta mi-a atras atenția în mod special. 

Câteva chestiuni în limba engleza 
astrologyking.com/saturn-opposite-ascendant/

"Saturn opposite Ascendant natal is also called Saturn conjunct Descendant or Saturn Setting. It mainly affects your one-to-one relationships. It makes you a very loyal friend and lover and you take your close relationships very seriously. But your partners, both personal and professional, can cause some difficulties in your life.Your friends and partners may be too controlling or critical of you. In this case, it is possible that you subconsciously attract a strict father figure. You may have a fear of being responsible for your own affairs or don’t think you are good enough to take control of your own life.Alternatively, you may be the responsible one in the relationship and attract younger or more immature friends and lovers. You may subconsciously feel you have a duty of care and have to keep them safe and out of trouble.Some astrologers say you should wait until you are about 30 until your first Saturn return before you marry. This is wrong and probably based on personal value systems tainted by religion. You learn so much about life and about yourself through close one-to-one relationships. You should not fear forming close relationships or getting married. Saturn already has a delaying and isolating influence. You may already have a fear of marriage if your parents separated. It is possible, especially if Saturn is retrograde, that you have past life memories of loneliness or the loss of a partner.You may have a tendency to be critical of other people but must learn to use this to your advantage. Nagging or teasing others must be avoided. Instead, you should quietly listen and learn about human nature and relationship dynamics. In this way, you will be more discerning and make good relationship choices. With age comes self-assurance and self-confidence. You will come to realize that you are deserving of a happy marriage and enduring love, more deserving than most.Saturn setting is an indicator of a long life....."

جوليته
JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Timp creare pagină: 0.123 secunde
Motorizat de Forum Kunena