astrograma 15 dec- 15 ianuarie2021

acum 10 luni 1 săptămână #1 de MarianaF
astrograma 15 dec- 15 ianuarie2021 was created by MarianaF
Prieteni. a trecut ceva vreme de cand nu am mai facut astrograma generalizata asa cum asteptati luna de luna.acum am decis sa expun analiza pentru perioada ce urmaza din 2 motive intemeiate. Primul este tripla conjunctie a planetelor pe segmente de pamant . respectivSaturn -Jupiter in Capricorn, Lilith-Uranus in taur ,si in semn de apa scorpion unde avem Junona si Venus.
Cel de-al 2 lea motiv este ca avem pe grad anaretic 2 din cele 3 conjunctii.Pe Capric Saturn-Jupiter, iar pe scorpion junona si Venus. Va reamintesc ca, in astrologie grad anaretic 29 este considerat grad critic. Uneori acest grad il putem considera karmik. Acum intelegeti motivele mele in care expun analiza aceasta.Evident nativii acestor segmente zodiacale, sunt cei mai expusi.Dar cum am mai spus si alta data, toate zodiile sunt afectate dar pe segmente diferite.Prinurmare aceste grade [29] karmice vor lucra profund si pentru zodiile in qadratura repectivBerbek [ jupit-saturn], Balanta[jupiter-saturn] siLeu[junona-venus]Warsator {junona- venus] Spun aceste lucruri ca generalitati evident.Cand veti citi acest horoscop, luati in calcul atat nativitatea cat si Ascendentul personal Doar asa veti avea o decelare cat de cat corecta a evenimentelor pe care le veti parcurge.Inca de la inceputul anului va spuneam de planetele din Capricorn ,si acel razboi in sfere spirituale. Faceam referinta la Saturn si Pluton Iata ca a venit incheierea acelor socoteli! Cele 2 planete repr cele 2 mari entitati, Pluton din Kether pe M arele Arhitect iar Saturn dinBinah repr creatorul acetei lumi Satanice.Acest Saturn este la iesirea din Pluton si este conjunct cu Justitiarul Jupiter, cel care timp de 1 an, a strans probele necesare pentru ai servi lectia binemeritata. O lectie de karma a propriei gestionari ,a propriei creatie. Bineinteles ca toate aceste evenimente din sfere superioare se vor propaga si in concret, in vata noastra de zi cu zi . Dupa cum stiti, astral Saturn este in domiciliu[ propria creatie] Capricorn ,dar va mai avea putere suficienta si in urmatorii 2 ani jumate, ani care va parcurge warsatorul. Segmentul Warsator a fost tot domiciliul sau, dar la cedat tatalui sau Uranus.A cesta din urma aflandu-se in arborele sefirotik pozitionat superior in Hokmah
Analizand dupa astro Eseniana in care se analizeaza nivelurile superioare ale creatiei, apoi decelindu-le in concret, pot spune ca am mari sperante in ceea ce va urma pe plan material, concret , nu numai la noi in tara, ci pe tot globul . Evenimentele care urmeaza sunt doar o reflectare a ceea ce se intampa in razboiul cosmic. Am avut intotdeauna incredere in Justitiarul Jupiter! Am avut experienta de o viata sa constat acest lucru . de data asta este o Justitie Divina a lui Pluton, incriminand stapanul acestei lumi Saturn, Gradul anaretic pe care se afla cele 2 entitati [JUPITERsi Saturn] nu lasa loc de amanare. Dar poate va intrebati. De unde atata speranta Adriane? De unde stim ca justitiarul prin verdictul sau, va fi favorabil si noua celor muritori .? Eu mizez pe experienta mea, si pe rezultatele mele in analize pe care voi dragi prieteni le cunoasteti . am incredere ca nici de data aceasta analiza mea nu va da gres. Iata ce spun. din punct de vedere astro conjunctia pe anaretic dintre Jupiter Saturn este favorabil sustinuta de sextilul facut chiar de Junona conjunct-Venus, tot pe grad Karmic[ 29] anaretic. Deci vom asista la niste decizii care a afecta intreaga omenire. Curand si soarele se va adauga claustrum-ului din Capricorn . Deci JUSTITIE PE FATA ! Se vor devuoala multe lucruri de care nu stiati . Dar important este ca Justitia Divina, va pune in ordine in urmatorii 3 ani , ceea ce va incepe din sfarsitul lui Decembrie 2020. Pasii vor fi destul de vizibili. Desigur ca se va incerca multe piedici. chiar se va incerca asasitate si multe presiuni de la cele mai inalte niveluri .Lilith conjunct cu Uranus din Taur ne aduce vestea unor revolte internationale , in momentul cand va face 120 de grade cu soarele din capricorn . Deci cat de curand Marte din Berbec,fiind in domiciliu ,va sustine uniforma militara. Chiar in aceste zile [ se iau decizii ascunse] la nivel international . desigur decizii de ambele tabere. Daca exista o dorinta sincera a Marelui Arhitect de a intervenii in aceasta creatie, acum este acel moment! Simt acest lucru . Prea s-au aliniat multe sisteme astro spiritual energetic informationale in structura benefica. Va spun drept de multa vreme mi-am pierdut increderea in o justitie Divina! De prea multa vreme Marele arhitect , la lasat pe acest stapanitor [ Saturn] Satan, sa faca ce doreste cu aceasta creatie. Imi luasem speranta ca va interveni vreodata. Aveam argumentul jertfei lui Hristos! Daca nici prin rastagnirea vietii si a adevarului , nu a intervenit, atunci cand? acum imi pun din nou speranta in medierea lui Hristos in acest razboi. Spun asta deoarece Neptun este in domiciliu in Pesti Neptun din Kether alaturi de Pluton, simbolizeaza tatal si fiul . curand va face qadrat cu nodurile lunare. Respectiv Destinul [ nod nord] dar si cu pedeasa [justitia] in viata nodul sud.
Acestea sunt motivele de bucurie si speranta , care au determinat sa expun aceasta analiza.Daca nu as avea sincer speranta pe care v-am impartasit ,fiti siguri ca nu va scuteam de ingredientele tragice a ceea ar fi trebuit sa urmeze .
Cu HRISTOS DOMNUL INAINTE !
13 dec 2020 ora 01
Stoica Adrian
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: gallardo, Nick, kasia, dora_5

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Timp creare pagină: 0.225 secunde
Motorizat de Forum Kunena