Revoluțiile și alte chestii, ale lui Nick

acum 2 ani 4 luni - acum 2 ani 4 luni #217 de Nick
Tot pe la pagina aceea, am mai scris :

"Și mai este o chestiune.
În vis, mai transformam zilele de concediu, în luni plătite."

Păi așa e! Pă zilele mele de concediu, îmi iau banii pe luna întreagă de muncă.

Da' cu ce mai scrie acolo, cum o fi?!

"Parcă aveam în plan să devin președinte!"
:S :huh:

O să fiu președinte?

Harta orară
2 mai 2020, 23:38:50 (GMT+3) 44°26’N 26°06’E
București, România

Oră Marte
Zi Saturn

Ascendent în același grad cu nodul sud din harta natală.?!

Hm...Vrabia mălai visează.

J.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 2 ani 4 luni - acum 2 ani 4 luni #218 de Nick
Gradul 33, și 3,în revoluția solară!

Uranus - Simbol Sabian 33
Trepte urcand spre o pajiste cu trifoi in floare.

Uranus în C6 natală! Și în C1 a RS.
Nici nu știu dacă am citit gradul acesta până acum. Și am afișat de o grămadă de ori RS de anul acesta.

E un careu aproape perfect în RS.
Țin minte că la primul tranzit al lui Uranus prin C6, în careu cu Soarele natal, am avut discuții tare aprinse. La al doilea tranzit, deasemenea, discuții, dar am fost Zen, la discuții.
Și totuși! Se pare că ceva, aproape independent de mine, forțează!
Cu toate că Uranus în tranzit s-a depărtat de aspectul făcut cu Soarele.

acum 2 ani 4 luni - acum 2 ani 4 luni #219 de Nick
Traducerea aspectului!

"Uranus tranzit careu Soare, este probabil un moment de întrerupere, întrucât Uranus vă testează cu schimbări neașteptate care vă afectează rutina și viața în general.

Schimbările pot apărea din interiorul dvs. mai ales dacă simțiți că nu ați putut trăi așa cum doriți, fiind constrâns de alții sau de circumstanțe.

Sub acest stres, veți dori să vă eliberați, ceea ce îi poate supăra pe alții, deoarece este posibil să acționați mai impulsiv decât de obicei, mai neregulat și mai ciudat, dar veți găsi propria voastră expresie unică, care pe termen lung este foarte benefică.

Un instinct rebel puternic înseamnă că dacă te descurci cu sistemul, probabil te poți aștepta la anumite momente grele și conflicte de ego cu șefii și alții care doresc să rămâi la fel.

Acesta este un tranzit dificil pentru a face față, deoarece sunteți obligat să vă schimbați într-un fel, dar în proces, acest lucru provoacă stres și tulburări, acumularea de tensiune poate duce la erupții și acțiuni imprevizibile.

Poate fi un moment dificil să vă stabiliți sau să mențineți o continuitate stabilă în viața dvs., indiferent dacă acestea sunt relații, muncă sau studii.

Cheia pentru gestionarea acestei perioade este să gândești în afara cutiei, să fii flexibil și să fii pregătit să mergi mai departe dacă primești semnale că ești pe calea greșită.

Nu te ține cu încăpățânare de ceva vechi care se destramă doar pentru că era atât de important pentru tine. Se vor prezenta noi oportunități, lucruri la care nu te-ai așteptat. "

Mey, asta zice la carte!

PS
Hm...trifoi! Urc trepte spre pajiștea cu trifoi.
Și mai e și un aspect pe gradul trei, cu norocu '! Pozitiv.

C'èst là vié!
Toujours én Rose!
Nu-ș de-am scris corect, da' se-nțelege.

acum 2 ani 4 luni - acum 2 ani 4 luni #220 de Nick
Calculul zilelor a fost corect.
Azi, 04.05.20,mai am 9 zile din '19!
:)

PS
A! Discuția nu a avut loc. Nu veni nimerica să mă întrebe nici de bună ziua!

acum 2 ani 4 luni #221 de Nick
Tranzitele mele pe 5 a V-a '20 in The Morning!

Jupiter inconjunct cu MC -ul și Vertexul.Yod în tranzit. Trine Marte..
Pey, nu-ș... Ziua de mâine stă sub semnul lui Dumnezeu. Probabil... Vreo decizie /discuție.
Vedem.

acum 2 ani 4 luni - acum 2 ani 4 luni #222 de Nick
Am găsit o metodă de a face harta revoluției solare.

Zice așa!

"Donald A Bradley, author of “Solar and Lunar Returns”, and Eshelman in his book “Interpreting Solar Returns”, both recommend precessing the chart so that the Sun truly returns to its natal placing. Robert Hand also suggests using precession correction in return charts in “Planets in Transit“. To draw up a Sidereal Solar Return Chart on Astrodienst

If you haven’t got a software program like Solar Fire to automatically precess the Solar Return, use this method: Go to the Astrodienst extended chart selection. First do the Solar Return as a Fagan/Bradley sidereal chart using the location of your birthday for the year you are doing it for, NOT the natal location (unless it happens to be the same). Then redo the chart as a normal tropical natal chart using the time and date from the SR sidereal chart. This will be a precession-corrected Solar Return. You can then run it as a bi-wheel putting the natal chart on the outside. If natal planets falls on or near an angle in the solar return then this too is significant"

darkstarastrology.com/solar-return-charts-interpretation/

Deci zic ei că "precessing the chart so that the Sun truly returns to its natal placing"

Și arată astfel

SR

SR + Natală

După câte observ eu,ascendentul revoluției solare pică fix pe antivertex, plus conjuncție cu centrul galactic, mai puțin de 1 grad pe revoluția solară, Da'i pe cel din natală.

Axa Ascendent - Descendent a revoluției solare pică pe axa Vertex - Antivertex a natalei.

Hm!
Pe Adria am găsit "punctele Vertex-Antivertex activate sunt simtite ca experiente norocoase ,este o intalnire cu destinul pe care nu-l poti evita ,este ceva predestinat dincolo de orice control din partea ta. Adesea , contactele Antivertex implica angajament si sacrificiu ,este ca si cum te cheama “datoria” implicandu-te in indeplinirea acestor angajamente deoarece poti simti ca aceste angajamente te pot ajuta sa-ti simti “pulsul divin “ in aceste actiuni. In practica ,s-a constatat ca Antivertexul natal este mult mai activ in intalnirile relationale “predestinate “ . Daca Vertexul mai este numit si un “ ascendent spiritual”..." la un răspuns dat.

E o oarecare diferență între cele două hărți ale revoluției solare.
Mai jos, metoda obișnuită.

Timp creare pagină: 0.129 secunde
Motorizat de Forum Kunena