Să ne lăsăm de fumat

acum 4 ani 6 luni #43 de misa23
Replied by misa23 on topic Să ne lăsăm de fumat
Am observat ca majoritatea actiunilor incununate de succes incep cu "Acum veau/fac/incep etc..." Nu cu "Maine incep..." Imi aduc aminte ca acum cativa ani, la o discutie cu un prieten (doctor psihiatru) imi zicea ca metoda pe care incearca sa o aplice pentru cei dependenti de bautura e sa le insufle "Azi nu beau" Nu chesti de genul "ma las pentru totdeauna", "Niciodata" si alte promisiuni grele. Doar azi, si maine la fel. O sa incerc sa fac asa. Azi nu fumez. In cazul meu e un obicei vechi, mai vechi de 30 de ani.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Mihnea, gallardo, Nick

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 4 ani 6 luni - acum 4 ani 6 luni #44 de gallardo
Replied by gallardo on topic Să ne lăsăm de fumat
@misa23
Anul 2017 vine cu numeroase provocari pentru toate zodiile, iar una dintre ele este legata si se sanatate.
In timp ce unii sunt norocosi si nimic nu pare sa ii afecteze, alti nativi vor trebui sa aiba mai multa grija.

Berbecii se confrunta in 2017 cu o lipsa acuta de energie.
Niste analize medicale pentru a vedea carentele nu ar fi o idee rea.
Pot avea parte de mici accidente din aceasta cauza, asa ca trebuie sa fie mai atenti.

In luna august, Uranus retrogradeaza in Berbec, asa ca Berbecii trebuie sa fie ceva mai atenti la capitolul sanatate.
Se recomanda SCHIMBARI in stilul de viata si in alimentatie si vor trece mai usor.
Sa aiba grija la excesele alimentare, sa faca mai mult sport si sa se INGRIJEASCA.
Suprasolicitarea nu este o solutie prea buna.
teotrandafir.com/horoscop/horoscop-anual...2017-sanatate-138898

Salto Ángel
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

acum 4 ani 6 luni #45 de Nick
Replied by Nick on topic Să ne lăsăm de fumat

@misa23
In anii karmici 1,
avantajati sunt Leii, Fecioarele, Taurii, Gemenii si Capricornii,
adica unii din cei mai caposi nativi din zodiac.
Aceste zodii sunt puternic influentate de cifra 1 in viata,
deoarece isi doresc sa fie lideri in tot ceea ce fac.

Pfff....Saz,e aproape juma de zodiac!De lei,fecioare,mai stiu si eu....Dar si taurii?! (bold) nu cred ca-s toti la fel,:)

جوليته
JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

acum 1 lună 2 săptămâni #46 de Nick
Replied by Nick on topic Să ne lăsăm de fumat

De ieri am inceput (din nou) sa simt la gust frecventa joasa a unor alimente. Va trebui sa studiez in amanunt etichetele produselor.
Oricum am renuntat definitiv la Pepsi. O mai facusem si anul trecut dar cand a venit frigul am reluat obiceiul (prost). Acum gata !
Primavara-vara-toamna e mai simplu: citronada cu apa minerala, lime, miere si eventual menta. Apa plata nu beau ca....ruginesc !

PS
Se pare ca unii oameni au dreptate....
Nimic procesat. Nimic gatit. Doar alimente in stare pura si nu orice fel de alimente, ci numai legume, fructe, seminte, ierburi sau alge. Tot ceea ce poate sa ramana in stare naturala. Nu e o dieta de slabire, ci stilul de viata al celor care au adoptat dieta raw vegan.

Mai am pana sa ajung acolo....
Dar pas cu pas,
catre o viata sanatoasa !

De două zile, după vreo patru ani de la deschiderea topicului, am ajuns iar la acest subiect. Am redus ceva! 
Dar!  Ceea ce este mai interesant e că m-am apucat de mâncat verzituri!  Parcă simt că am nevoie de o curățare. 
Nu știu cât o să mă țină, dacă reușesc mai mult decât atât. Chestia e că nu prea m-a interesat niciodată ce, cât, cum mănânc.Numai că de,te lovește câteodată de te forțează să schimbi regimul! 

(Cum zicea Mihnea mai pe la început, cam ca porcu'!😊 ) 

Și de trei zile m-am " documentat " despre beneficiile rădăcinoaselor crude. Cu leuștean verde, cu o cană de borș înainte de masă în loc de suc ( suc oricum nu beau /beam decât cu cine știe ce excepții),miere de albine, etc.

Vedem. 

جوليته
JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: dora_5

acum 1 lună 2 săptămâni #47 de dora_5
Replied by dora_5 on topic Să ne lăsăm de fumat
Nick, pofta de ceva verde (sau de ciocolata), inseamna un nivel scazut al magneziului. Ia vezi tu.

Această imagine este ascunsă vizitatorilor.
Vă rugăm să vă autentificaţi sau să vă înregistraţi pentru a o vizualiza.

Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

Timp creare pagină: 0.119 secunde
Motorizat de Forum Kunena