MEDITAŢIE NAŢIONALĂ

acum 1 an 11 luni - acum 1 an 11 luni #1 de MarianaF
MEDITAŢIE NAŢIONALĂ was created by MarianaF
MEDITAŢIE NAŢIONALĂ DE TREZIRE SPIRITUALĂ ŞI VINDECARE TOTALĂ A ROMÂNILOR DE PRETUTINDENI ŞI NU NUMAI

Meditatiile sunt fie procese imaginative realizate in stare de relaxare (cu ochii inchisi sau deschisi) fie texte memorate sau citite care repetate cu o frecventa constanta modifica starea de spirit a practicantului in concorcdanta cu acestea. Simpla imagine a unui trandafir rosu ne conecteaza cu chakra inimii spre exemplu, relaxand-o. Daca ne imaginam ca muscam dintr-un mar proaspat si zemos ne va creste nivelul de serotonina. Pe masura ce studiam diferitele tipuri de meditatie ajungem sa constatam ca unele meditatii sunt chiar foarte complicate, necesita cunostinte profunde de anatomie si mai ales indrumare din partea unui profesor autentic. Acesta este mai ales cazul meditatiilor imaginative orientale care se fac in conditii de izolare speciala (intuneric, liniste, post) si care nu sunt recomandate incepatorilor.

Totusi am considerat ca un prim pas trebuie facut si am ales meditatia ce urmeaza pentru a fi facuta de oricine doreste, fiind nepericuloasa in masura in care se face din placere si convingere. Este o meditatie care mai mult ar putea fi considerata rugaciune si care da in scurt timp rezultate spectaculoase armonizeaza familia, rezolva blocaje de toate felurile, deschide canale de comunicare cu prieteni, sefi, angajati, autoritati,etc. Singura mentiune ar fi ca nu trebuie insistat de la inceput cu frecventa asa cum este indicat chiar in text mai cu seama ca dureaza si este foarte puternica. Am preluat textul de la Dumitru Branc si de aceea am lasat acea indicatie chiar daca marturisesc ca nici astazi dupa cinci ani de practica zilnica nu o fac decat odata pe zi… Poate chiar ar fi bine ca mai intai sa faceti doar eliberarile cateva zile si abia dupa si meditatia propriuzisa. Ori cum incepeti prin a lectura pur si simplu materialul si apoi cu Dumnezeu inainte!

blog.ormus.ro/meditatie/?fbclid=IwAR1knG...GlCxQp-qiReLrw_RMhes

APEL
FACEŢI ACEASTĂ MEDITAŢIE, ADUNAŢI-VĂ CÂT MAI MULŢI ÎN GRUP, EXTINDEŢI GRUPURILE – SĂ AJUNGEM CA UN GRUP SĂ AIBĂ MII DE PERSOANE, IAR GRUPURILE SĂ FIE EXTREM DE NUMEROASE.

CEI TREZIŢI – RUGAŢI-VĂ PENTRU TREZIREA FRAŢILOR NOŞTRI – DIVINITATEA, TATĂL CERESC, PRIN SFÂNTA LUI VOIE, VREA CA ROMÂNIA, ROMÂNII DIN ŢARĂ ŞI DE PRETUTINDENI SĂ AJUNGĂ

MODEL DEMN DE URMAT PENTRU ÎNTREAGA UMANITATE – TOTUL ESTE ÎN NOI!

TRANSMITEŢI ŞI ÎN AFARA ŢĂRII MEDITAŢIA – ESTE FOARTE IMPORTANT PENTRU LUCRARE ŞI POZIŢIA ROMÂNILOR ÎN LUME.

ÎMPLINIŢI CU TOŢII VOIA DIVINĂ, ACUM ŞI AICI!

VĂ MULŢUMESC!

DUMITRU IOAN BRANC

Surse: www.branc.ro/eliberarile/ si www.branc.ro/meditatii/meditatie_nationa..._totala_a_romanilor/
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 1 an 11 luni - acum 1 an 11 luni #2 de Nick
Replied by Nick on topic MEDITAŢIE NAŢIONALĂ
Da...Ideea este ok!
Dar prea lungă enumerarea...

În final scrie :

"Nota: Din cand in cand este bine sa mai verificati textul de pe site pentru ca mai facem cate o adaugire pe masura ce mai descoperim cate o frica, o necesitate de alchimizat, etc."

Ceea ce mă face să zic, nu e mai simplu de spus " eliberez toate fricile știute și neștiute "

Spui de 99 de ori 99 de zile de la ora 21:21.

PS
Chestia cu 99 și 21:21 mi-au " trecut " instant prin gând! :)

PS 2

La ora 10 seara ai terminat și ai adormit.
60 min - 21 min = 39
Într-un minut spui de 3 ori.
99: 3 =33, magic number!

Rămân ( 39- 33) 6 minute ceea ce înseamnă 6 x 60 = 360 de secunde ceea ce înseamnă gradele unui cerc și ajungi în Alpha sau depinde!

După cele 6 minute, în al 7-lea, te odihnești!

Nu e glumă. Doar raționament.

جوليته
JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

acum 1 an 11 luni #3 de MarianaF
Replied by MarianaF on topic MEDITAŢIE NAŢIONALĂ
E bine de citit si de distribuit...
Eu o voi citi timp de 21 zile consecutive, la ora 12 noaptea(00:00).Cine simte, va astept sa va alaturati.Unde-s multi, puterea creste.Multumesc!!! <3
Daniel Găucan

acum 1 an 11 luni #4 de Nick
Replied by Nick on topic MEDITAŢIE NAŢIONALĂ
Eu,am încercat cu "99". Nu cred că am spus de 10 ori și am adormit....

جوليته
JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Timp creare pagină: 0.131 secunde
Motorizat de Forum Kunena