Urmează-ți visul

acum 2 ani 3 luni #7 de Mihnea
Replied by Mihnea on topic Urmează-ți visul
@Zain
Trist este să trăiești toată viață făcând limonadă. Visul din film? Călătoria din final poate fi o alegorie a morții. El ajunge în cer, la propriu.

@gallardo
Momentul când ajunge în vârf este cel ce-i aduce satisfacție (imho). Mă și gândeam cât frig și viscol o fi îndurat până sus. :lol:

Just go down the rabbit hole.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: gallardo, Nick, zain, AlexSeche

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 2 ani 3 luni #8 de -Principesa-
Replied by -Principesa- on topic Urmează-ți visul
In 2016. m-am alaturat unui grup de psihoterapie pentru a gasi raspunsuri si solutii la problemele care ma macinau. Aveam senzatia ca sunt pierduta in labirintul fara iesire. Am reusit sa ies, de fapt nu era nici un labirint. Continui, inca, sa ma invart in cerc "precum pisica in jurul cozii". Imi zic mie: Spune STOP si traieste-ti viata care e absolut minunata. :kiss: :heart:
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: gallardo, Nick, AlexSeche

acum 2 ani 3 luni #9 de zain
Replied by zain on topic Urmează-ți visul

AlexSeche a scris: Un mic exemplu : vreau sa ma fac doctor , dar eu am un neptun(sau zodia pestelui) prost aspectat, dar nu conteaza asta , visul meu este sa ma fac doctor. Ajung doctor si timp de 10 ani nu fac nimic decat sa imi mearga prost, totusi ca doctor lucrezi cu energiile oamenilor si trebuie sa stai f bine energetic.

Deci nu mereu cel.mai ok este sa iti urmezi visul, ci cel mai bun aspect din astrograma ta. Poate sa fie o zodie f puternica sau o planeta puternica , dar sa fie si f bine aspectat.
La.mine spre exemplu , sunt berbec asd in leu(soarele in exaltare conj cu Mc) , saturn in domiciliu capricorn , dar cel mai bun aspect este Jupiter in casa Xa in taur (3 trigoane).
Deci "Food will bring me money" mai exact comertu(ceea ce fac).
Eu vreau in politie(ascd prima optiune) dar soarele meu nu este aspectat si nici marte din casa a 6a.

Nu sunt de acord cu tine Alexache. ''Visul " este un impuls interior care nu greseste.
Problema este daca ai caile si mijloacele de a ajunge acolo.....in aceasta existenta.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick, AlexSeche

acum 2 ani 3 luni - acum 2 ani 3 luni #10 de gallardo
Replied by gallardo on topic Urmează-ți visul
Regele Hagi a spus la un moment dat k unele meciuri au fost câștigate iar altele au fost pierdute pe teren de.a lungul vieții....
In final nu a contat rezultatul lor ci trăirile de pe teren din timpul desfășurării acestora.
Acelea s.au transformat in amintiri pe care le poate povesti nepoților !
Iar emoțiile din timpul desfășurării jocurilor sunt unice !

PS
Contează cum mori sau contează cum trăiești ?
Un prieten spunea odată :
,,Decât 100 de ani cioară mai bine 50 de ani vultur !"

Mihnea,
după ce cucerești Everestul, ce mai escaladezi ?
Amintirea drumului este cea mai importantă :hello:
Alții au fost surprinși de avalanșă până să ajungă in vârf !

Călătoria este mai importantă decat Destinația !

Sometimes you gotta run before you can walk
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick, AlexSeche

acum 2 ani 3 luni #11 de zain
Replied by zain on topic Urmează-ți visul

-Principesa- a scris: In 2016. m-am alaturat unui grup de psihoterapie pentru a gasi raspunsuri si solutii la problemele care ma macinau. Aveam senzatia ca sunt pierduta in labirintul fara iesire. Am reusit sa ies, de fapt nu era nici un labirint. Continui, inca, sa ma invart in cerc "precum pisica in jurul cozii". Imi zic mie: Spune STOP si traieste-ti viata care e absolut minunata. :kiss: :heart:

Of,Princy ,sigur ca viata e minunata................pe alocuri.
Cred ca toti intram intr-un labirint cand ne indepartam de centrul nostru interior.Si toti o facem. Ne indepartam de noi insine alergand dupa lucruri sau fiinte.
Si lucrurile,si in special fiintele,cu cat alergi dupa ele ,cu atat parca se indeparteaza
Cred ca oricat ai iubi pe cineva,oricat de mult simti ca ai nevoie de un celalat,trebuie sa ramai centrat In tine. Altfel,e de rau.
Trebuie neaparat sa ai libertate si sa lasi celuilalt libertate...................si sa stii si putina astrologie ca atunci cand iti casuna pe vreun tip,sa stii totusi cu cine ai de-a face. :) .:cheer:
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick, -Principesa-

acum 2 ani 3 luni #12 de Nick
Replied by Nick on topic Urmează-ți visul
Să știi că da!

Și în călătoria asta acumulezi ceea ce-ți este necesar!

جوليته
JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: gallardo

Timp creare pagină: 0.143 secunde
Motorizat de Forum Kunena