Teorii

acum 1 an 5 luni - acum 1 an 5 luni #85 de Nick
Replied by Nick on topic Teorii
E!
Dacă tot am scris, am și căutat.

"Forţa vitală care împuterniceşte existentei noastre este cunoscut ca "prana". Sursă etimologică a cuvântului, Prana,are rădăcini în limba sanscrită vechi. Deşi cuvântul este sanscrită de origine, Conceptul de prana caracteristici în culturi diferite de pe glob. Aproape toate tradiţiile au un cuvânt specific pentru această viaţă-forţă sau Pranic energie care ne conduce. În China, cuvântul prana este menţionată ca chi, în Japonia ca ki sau Qi, în enache ca Nephesch(care literalmente se traduce în "suflarea de viaţă") şi în catalană ca Esma.

Ca oameni, vom bea prana, atât pe plan intern şi extern. Nostru digestiv şi respirator ajută-ne să ingera prana intern din alimente vom mânca şi aerul pe care îl respirăm în. Chakrele noastre şi noastre interioare aura, pe de altă parte, ajutor în primire de prana extern."

Articolul este o traducere cu goagăl.
Dar, se înțelege.

www.worldpranichealing.com/ro/energy/what-is-prana/

De unde rezultă că ceea ce am gândit e corect. Zic io.

PS
Cu cât stau mai mult( nefăcând nimic) și simt cum absorb energie, cu atât se elimină mai mult.
Hmmmmm... Mă curăț!
Ha! Ha! Intră apă în vas!

جوليته
JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 1 an 5 luni #86 de Nick
Cum să ții minte, în engleză, zecimalele lui π.

Remembering The Digits
I usually just remember "3,14159", but you can also count the letters of:

"May I have a large container of butter today"
3 1 4 1 5 9 2 6 5

جوليته

acum 1 an 5 luni #87 de gallardo
Replied by gallardo on topic Teorii

Salto Ángel
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick, dora_5

acum 4 luni 2 săptămâni #88 de Nick
"T" aplicată,experimentată! 

Casca de telefon,te face să adormi! 

Pentru că mă deranjează să mă uit la telefon, TV, și alte ecrane, am început să ascult mai mult, diverse, la casca de telefon. 
Numai că, seara, cum încep a asculta, adorm. 

No! Ce înseamnă asta și de ce se întâmplă ? 

În casca telefonului sunt magneți mici. ( Observat chestiunea când am agățat căștile de ceva cu puțin metal. Se lipeau de obiect. Așa am descoperit că există magneți în căști!) 

Și, cum glanda pineală răspunde influențelor magnetice, am experimentat efectul. 

Bănuiesc că prin stimularea cu un câmp magnetic, probabil că trebuie să fie mai slab, se eliberează melatonina. Cea care te face să adormi. 

Iar, prin stimularea cu lumina emisă de ecranele aparatelor enumerate, efectul este invers. 

Altă explicație nu găsesc. 

جوليته

acum 4 luni 2 săptămâni #89 de Nick
Scrie ceva pe aici, despre fenomen. 

www.dir.org.ro/glanda-pineala-al-treilea...iritului-si-fluorul/  Glanda pineală şi energia electromagneticăGlanda pineală realizează integrarea organismului uman în ritmurile temporale, arătând că este un senzor suficient de sensibil la modificările mediului exterior. Dar uneori o perturbare consistentă a calităţilor mediului exterior poate afecta funcţionalitatea acestei glande.  Spre exemplu interacţiunea glandei pineale cu energia electromagnetică solară – în cazul furtunilor solare, adică în cazul unei cantităţi rapid crescute de energie electromagnetică în atmosfera terestră, determină un exces de melatonină, care va genera somnolenţă sau dimpotrivă hiperactivitate. Atât lumina cât şi energia electromagnetică invizibilă scad conversia serotoninei în melatonină. Deşi mecanismele sunt incomplet descrise, alterarea în producerea de melatonină datorită luminii par a fi aceleaşi ca cele datorate expunerii la câmpurile electromagnetice.  Care va să zică lumina o face hiperactivă!  
Cum ar veni, dacă glanda pineală este foarte sensibilă, factorii excitatori dăunează grav sănătății. 🤔😶

hm?!

جوليته

acum 4 luni 2 săptămâni - acum 4 luni 2 săptămâni #90 de gallardo
Replied by gallardo on topic Teorii
Elimină pasta de dinți cu fluor.
Idem pt apa de gură.

Salto Ángel
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

Timp creare pagină: 0.621 secunde
Motorizat de Forum Kunena