Visele lui Nick -IV- 2021

acum 8 luni 12 ore - acum 8 luni 12 ore #145 de Nick
Replied by Nick on topic Visele lui Nick -IV- 2021
11.12.2021

Despre Craniu de cristal.
Aveam un gând,în vis, că aceste cranii de cristal ,de pe pământ,au apărut ca o transformare a craniilor unor ființe foarte avansate .Şi în timp ce mă gândeam la asta,cumva mă conectam cu un asemenea craniu şi capul meu se transforma într-un craniu de cristal.Parcă acel craniu de cristal îmi comunica asta....Din cauza transformării am durerile de cap( presiune şi ce mai simt eu).

Mmmm...

​​​​În jur de 8:45 am. Aşa am luat direct ca fiind ora visului.
Tranzit

Luna fix in careu cu nodurile lunare...

haaaaa...
Şi Mercur conjunct cu Antivertex şi Centrul Galactic!

Mesaj?! Ce aspect ..."întâmplător"!

......
Hm. Ce-o fi cu craniile astea?!

J.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 8 luni 11 ore #146 de Nick
Pe net , se zice că sunt 13 cranii.

templulsecretelor.blogspot.com/2011/06/c...-de-cristal.html?m=1

Şi întâmplător , pe hartă în tranzit la Vertex scrie 13 Leu. Din câte îmi amintesc am mai nimerit Vertexul în tranzit în poziția asta. Ce-o fi în gradul ăsta, 13-14 Leu?! Tre să fac socoteala , pe cerc, câte grade înseamnă.?

acum 8 luni 10 ore #147 de Nick
Fragment dintr-o carte.Link

eusuntsuveranavatarimpersonal.blogspot.c...istal-chris.html?m=1

Despre cranii.

acum 7 luni 4 săptămâni #148 de Nick
Ups! Ia te uită ce am găsit!
 fragment parțial

"Primul Craniu de Cristal a venit din Atlantida iar al doilea provine din noua lume mayaşă de după schimbarea Pământului şi inversarea Polilor de acum 13.000 de ani.

Fiecare craniu de cristal este creat odată la 1000 de ani şi conţine memoria ultimilor 1000 de ani; în total sunt 13 cranii de cristal şi conţin amintirile/informaţiile ultimilor 13.000 de ani.

La momentul potrivit, la fiecare 1000 de ani, o Bunică mayaşă era aleasă şi ea începea să se pregătească pentru destinul ei; începea prin a confecţiona un craniu de cristal dintr-un craniu uman; de obicei un bărbat şaman sculpta şi făcea matriţa craniului; mai multe tipuri de cristale erau folosite, în funcţie de timp şi de ceea ce aveau nevoie.

Putea dura foarte mulţi ani până craniul era gata pentru ceremonia finală pentru care tot tribul se pregătea, de fapt timp de 1000 de ani.

Apoi Bunica alegea un tânăr sau o tânără, de multe ori chiar o pereche. Să fii ales pentru Ceremonia Craniului de Cristal era o mare onoare pentru acel cuplu mayaş. 

Odată ce Bunica alegea persoana potrivită, ea intra întro perioadă de pregătire, de obicei de când era copil până când erau mult mai în vârstă.

Doar atunci Ceremonia Craniului de Cristal începea. 

Această onorată/binecuvântată persoană începea să studieze cât era de mult posibil din ceea ce mayaşi ştiau în acea 1000 de ani. Ei întruchipau înţelepciunea mayaşă, artele secrete şi cunoaşterea înaltă...tot ceea ce ştiau, puneau în această persoană iar ea înglobând toată această cunoaştere devenea, inevitabil, şaman.

Atunci când Înţelepţii mayaşi simţeau că această persoană era pregătită, coroborând cu Calendarul Mayaş, îi permiteau Bunicii Mayaşe să înceapă Ceremonia Sacră a Craniului de Cristal.

Bunica şi persoana desemnată erau pe cale să sigileze 1000 de ani.

Ceremonia Craniului de Cristal avea loc odată la 1000 de ani; atunci Bunica şi persoana desemnată ingerau o poţiune specială, din ierburi, plante psihedelice, foarte puternică menită să producă o stare foarte specială a conştiinţei şi a inimii.

Ei urmau să se separe de corp dar nu şi de Pământ; urmau să moară dar nu treceau la celelalte nivele; cu întregul trib în jurul lor, rugându-se, incantând şi încurajându-i, spiritele lor părăseau corpul şi intrau, fizic, în craniul de cristal. "

energiavindecatoareaculorilor.blogspot.c...-de-cristal.html?m=1

ceremonia asta parcă seamănă cu visul...transformarea unei fiinte evoluate intr-un craniu de cristal....

Această imagine este ascunsă vizitatorilor.
Vă rugăm să vă autentificaţi sau să vă înregistraţi pentru a o vizualiza.

nu am citit până acum despre astaaaa...

acum 7 luni 4 săptămâni #149 de Nick
gallardo, am nevoie de părerea şi cunoştințele tale despre aceste cranii.
Cam tare ciudat vis ...

acum 7 luni 4 săptămâni #150 de Nick
Şi încă ceva.Azi e 12.12.2021.Au trecut 9 ani din 12.12.2012! Juma de tură a nodurilor lunare, aproximativ.Şi visul a fost ieri.Anticipat cu o zi înainte de 12 a 12-a.

Timp creare pagină: 0.122 secunde
Motorizat de Forum Kunena