Visele lui Nick -IV- 2021

acum 7 luni 1 săptămână - acum 7 luni 1 săptămână #13 de Nick
Replied by Nick on topic Visele lui Nick -IV- 2021
Mai înainte de a scrie mai sus, doream să întreb cum este posibil să se potrivească atât de exact calculul cu demisia mea și calculul cu coronavirusul.
Nu am mai întrebat, în schimb mi-a venit ideea de a mă uita la calendar să văd ce poate fi cu 16.

Acum. Ce vreau să spun :

"Omul, chiar în starea de păcat, căzută, prin puterea lui naturală de cunoaștere, poate recunoaște adevăruri religioase și morale. Pentru săvârșirea unei fapte bune din punct de vedere moral nu este nevoie de harul sfințitor nici de harul credinței, nici de harul lucrător. Însă, în starea naturii decăzute, fără Revelația supranaturală, omul este în imposibilitate morală de a recunoaște toate adevărurile naturale religioase și morale, lesne, cu certitudine puternică și fără amestecul unor erori."

ro.m.wikipedia.org/wiki/Har

Bănuiesc că asta vrea să însemne aceste vise premonitorii. Exemplele astea sunt mult prea exacte. Perfecte pot spune. Dacă la cel cu demisia se putea interpreta că am ales data ca să se potrivească cu visul, la cel cu virusul era imposibil!

REVELAȚIA SUPRANATURALULUI!

PS

Am mai găsit ceva

"Revelaţia naturală e nedespărţită de cea supranaturală şi credinciosul se simte, şi prin ea, într-o legătură imediată cu Dumnezeu.

Dar aceasta, numai dacă Dumnezeu Se manifestă continuu prin cea dintâi, vorbind şi lucrând continuu prin toate lucrurile şi combinaţiile lor alese de El şi prin toate gândurile aduse de El prin acestea şi, în mod direct, în conştiinţa umană şi conducând astfel pe om spre realizarea sensului existenţei Sale în unirea eternă cu El."

parinteledumitrustaniloae.wordpress.com/...elor-doua-revelatii/

جوليته
JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 7 luni 1 săptămână #14 de Nick
A observat cineva că duminicile după Rusalii nu sunt numerotate în ordinea cifrelor romane?!

Înseamnă ceva sau e o eroare?!

جوليته

acum 7 luni 1 săptămână #15 de Nick
"aparenta „dezordine” în numerotarea duminicilor de la începutul și de la sfârșitul anului nu se datorează unor „greșeli de tipar”, ci aplicării unor reguli tipiconale complicate, dar instituite de Sfinții Părinți cu scopul de a ne oferi hrană duhovnicească, potrivită cu perioadele și sărbătorile anului bisericesc, și a ne introduce, astfel, în tainele cunoașterii de Dumnezeu și ale dobândirii vieții veșnice."

ziarullumina.ro/teologie-si-spiritualita...sericesc-147885.html

:S

16, e mesaj.

جوليته

acum 7 luni 1 săptămână - acum 7 luni 1 săptămână #16 de Nick
12.02.2021/ (~6:00)

Vorbeam cu cineva care îmi spune o propoziție în care apare Stanford University și încă ceva... anormal... Am zis io că ar zice despre E.T.....

Caut Stanford. La căutare îmi apare și
Experimentul Stanford.
Intru pe Wikipedia.

"„Puteți crea în prizonieri sentimente de plictiseală, un sentiment de frică într-o oarecare măsură, puteți crea o noțiune de arbitrar că viața lor este total controlată de noi , prin sistem, tu, eu și ei nu vor avea intimitate ... Le vom îndepărta individualitatea în diferite moduri. În general, ceea ce duce la toate acestea este un sentiment de neputință. situație vom avea toată puterea și ei nu vor avea nimic ".

"Site-ul oficial (arhivat) al Experimentului Stanford Prison descrie scopul experimentului după cum urmează:

Am vrut să vedem care sunt efectele psihologice ale devenirii prizonierului sau paznicului. Pentru a face acest lucru, am decis să înființăm o închisoare simulată și apoi să observăm cu atenție efectele acestei instituții asupra comportamentului tuturor celor din cadrul zidurilor sale."

"Motivul principal al Zimbardo pentru realizarea experimentului a fost să se concentreze asupra puterii rolurilor, regulilor, simbolurilor, identității de grup și validării situaționale a comportamentului care, în general, ar respinge indivizii obișnuiți. „Conduceam de câțiva ani cercetări asupra dezindividuării, vandalismului și dezumanizării care ilustrează ușurința cu care oamenii obișnuiți ar putea fi conduși să se angajeze în acte antisociale, punându-i în situații în care se simțeau anonimi sau îi percepeau pe ceilalți în căi care îi făceau mai puțini decât umani, ca dușmani sau obiecte "

en.m.wikipedia.org/wiki/Stanford_prison_experiment

:S

Am impresia că există un experiment pe scară largă.
Hm?!

Știați de acest experiment?

PS
Ce dată! Oglindă perfectă!

PS2!!!
16-4=12!
Și azi e în 12!
EXISTĂ multe tipuri de CONEXIUNI!( acu arată 7:00 fixe!!)

PS3
Și dacă ATUNCI,

(17 Dec 2019 07:58 - 17 Dec 2019 09:16
Replied by Nick on topic Visele lui Nick -II-
17.12.'19)

( căutare după [gard de sârmă] / [gardian] )

S-a hotărât EXPERIMENTAREA?! :huh:

Doar zic.

جوليته

acum 7 luni 1 săptămână #17 de Nick
Pagină oficială

www.prisonexp.org/

جوليته

acum 7 luni 1 săptămână #18 de Nick
Șiit! Făcui tranzitu ' la 6:00. Să vezi Vertex în tranzit.

جوليته

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

Timp creare pagină: 0.149 secunde
Motorizat de Forum Kunena