Visele lui Nick -IV- 2021

acum 8 luni 2 săptămâni #1 de Nick
Visele lui Nick -IV- 2021 was created by Nick
Scurt Cuprins

În "Visele lui Nick", am început povestirile viselor. ( pe actualul forum!)

Topicul cuprinde visele din 2017 și 2018,(cu o erată - din eroare am scris la început 2016)

2017

www.mihneafiran.ro/index.php?option=com_...11&id=23&Itemid=1352

2018

www.mihneafiran.ro/index.php?option=com_...id=23&limitstart=300

Între postarea 304 și 305 lipsesc unele vise.

Apoi, "Visele lui Nick II", din 2019

www.mihneafiran.ro/index.php?option=com_...1&id=553&Itemid=1352

Iar în "Visele lui Nick -III- 2020", scrie clar de când sunt.

www.mihneafiran.ro/index.php?option=com_...&id=765&limitstart=0

La început, nu mă așteptam că voi scrie atâtea. Până la urmă, iese de-o carte! :) Sper să nu dispară forumul!!! :ohmy: Mihnea,ai grijă de "Viața și visele mele!" - autor J.A.

جوليته
JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 8 luni 2 săptămâni - acum 8 luni 2 săptămâni #2 de Nick
Replied by Nick on topic Visele lui Nick -IV- 2021
01.01.2021

O clădire înaltă, ca un bloc de 10 etaje, din piatră. La un etaj superior, 8-9, un bărbat la un geam și alături într-un balcon doi copii. Văd că balconul stă să cadă. Încerc să-i spun bărbatului să ia copiii. Nu zic bine că balconul se dărâmă. Copiii scapă neatinși la cădere.

O instituție. Modificarea unui titlu de proprietate. Mai multe acte pe care le-am rezolvat.

Mai multe grupuri de 4,5,6 persoane mergând către un obiectiv. Din fiecare grup se desprinde câte o persoană ce o ia înaintea celorlalți din grup.

O bătrână într-un apartament cu două camere. Avea oale mari de bucătărie în cameră. Era vorba de un schimb de case. O garsonieră cu apartamentul. Ca suprafață identice. Cineva îi adusese mâncare, dar și eu.

Eu cu soțul ne îndreptăm către nordul unui oraș. Îi spusesem că acolo este o clădire unde trebuie să ajungem. Mergem cu tramvaiul. Drumul nu era foarte bine amenajat. Mai erau și gropi, chiar când am coborât din tramvai am văzut, dar le-am ocolit pe porțiunea de iarbă verde.
Ajungând la clădire, iau/primesc o carte mare, groasă, cu coperți cartonate, filele lucioase și colorate. Era un fel de istorie a lumii. Dând filele una după alta, cădeau din carte ca niște cărți poștale cu steagurile unor țări plus alte obiecte. Din coperta din spate cad niște creioane colorate și alte mici chestii.
Ca un fel de amintiri,zic io.
Prima filă deschisă din acea carte, de pe la mijlocul cărții,avea desenate dune de nisip, alte imagini cu pietre pătrățoase și bineînțeles scris. Parcă era povestea Egiptului.

Ăstea,au fost cinci secvențe diferite de pe 1!

جوليته

acum 8 luni 2 săptămâni - acum 8 luni 2 săptămâni #3 de Nick
03.01.2021

Nu pot să-mi dau seama dacă a fost în vis sau nu, cu toate că știu că am și visat și astă noapte și ieri noapte, dar nu am reținut ce,dar știu că se realizase ceva ce doar gândisem și mă gândeam că dacă s-a realizat acel lucru înseamnă că se poate realiza și altceva la ce m-aș gândi,și am uitat și ce s-a realizat doar pentru că am gândit!

:unsure: :huh: :lol: Încurcată frază am mai scris!

PS
A! Știu că-mi propusesem să mă trezesc la 7:00, să fi fost ieri fiind trează?!?! , ca să nu mai mă apuce prânzul dormind :P
Și azi, am făcut ochi și m-am uitat la ceas la 7:02. Da', am mai stat. Pân'la 9:02 aproximativ pe când m-am mai uitat la ceas!!!! pe când mă apucasem de făcut cafeaua. Mi-am amintit după ce am scris cele de mai sus văzând că ora arată 10:02!
Și când m-am trezit la 7:02 m-am gândit că decalajul între propunerea de a mă trezi la o oră și ora trezirii este de 2 minute. Gândind că acest timp de 2 minute mintea este într-o stare de reverie până la trezire.

02,02,02....Hm!

Operă de artă! Cu exprimările ăstea.... Ce mai! N-am mai citit așa ceva prin cărți! :lol: :lol: :lol:

...
Alt PS!
gallardo îmi zicea odată de diferența de 2 minute la conexiunea Wi-Fi?!?! :dry: :huh: că-mi amintii!

PSn!
Hei! Dacă urmărești pe internet un program TV, online,există un decalaj de aproximativ 2 minute între transmisia de la TV și cea de pe device-ul de pe care urmărești!!!

*** Ateție! Io,când zic Wi-Fi, vorbesc, de regulă, despre Wi-Fi-ul undelor cerebrale! Așa că atenție la cum se citește informația! :)

جوليته

acum 8 luni 2 săptămâni #4 de Nick
O-Ho-Hooo!!!! Aho,Aho! Lumea Nouă!

E on-line!
:red-hat: :red-hat: :red-hat: :kiss:

جوليته

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: -Principesa-

acum 8 luni 2 săptămâni #5 de -Principesa-
Replied by -Principesa- on topic Visele lui Nick -IV- 2021
Ho-hoo-hooo, Nick, visezi?!
Suntem la Visele lui Nick-Vl-2021?!
Departe de realitate!!!🎄🎅🤭🤣😳
Nu te bucura prea tare, cineva ignoră, nu bagă în seamă. E în lipsă de timp ca de obicei. E lasă-l e ocupat!
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

acum 8 luni 2 săptămâni - acum 8 luni 2 săptămâni #6 de Nick
04.01.2021

Parțial adus aminte.

Intru într-o clădire,în vizită. Cineva de acolo mă vede și-mi spune că să rămân / să mă prezint ziua următoare /... pentru un post înalt!
Mă întrebam oare de ce. Că eu doar vizitam, nu căutam de lucru. Răspunsul " păi nu te vezi cum te prezinți! " admirativ...
Era un om Mare! Acel cineva care era bărbat. Iar funcția/postul era de răspundere. Aș fi devenit un fel de mână dreaptă a lui.

Mă vedeam îmbrăcată în cămașă albă și fustă neagră, tare " la linie " de office.

Eram întrebată de unde vin și răspund de aproape, de la primul bloc de lângă cel de pe colț.

Era vorba și de o sumă de 6000.

:huh:

Parcă de curând m-am mai visat în office... Tot în alb-negru...

Ufffff... M-a trezit de dimi telefonul.. În jur de 11:00 :lol: :lol: :lol:
Uitasem tot! Da' mi-am amintit ceva un pic mai devreme de ora 15:00... Și pentru că mi-am amintit și că am mai visat ceva de office, zisei să scriu!

PS

Dap! Pe 13.11.2020

www.mihneafiran.ro/index.php?option=com_...d=765&limitstart=378

Ce-o fi de se repetă îmbrăcămintea?!

Sau, repet, de ce visez din visele visate?!?! :huh:

PS2

Cred că îmbrăcămintea în alb-negru se referă la chestiunea asta :

"Cea mai durabila interpretare a simbolului Yin si Yang in gandirea chineza este legata de conceptul QI (chi – energia vitala).

Conform acestei semnificatii, yin si yang sunt vazute ca QI (in ambele forme yin sau yang) forta ce opereaza in intregul Univers"

PS3
Și, dacă stau bine să mă gândesc, înainte de visul de azi, uitasem cu totul de visul din 13.11.'20!... Nu țin minte tot timpul toate visele. E cam imposibil, zic io....

Hmmmm....

جوليته

Timp creare pagină: 0.141 secunde
Motorizat de Forum Kunena