Visele lui Nick

acum 1 săptămână 6 zile #313 de Nick
" Vei fi [Buddha] a României! "

Spusele lui Buddha la atingere, la modul imperativ. Acest [ Buddha ] având în sens o mare responsabilitate și putere.

Parcă a fost ca o hărăzire...

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 12 ore 14 minute #314 de Nick
20.11
Vis interesant din punct de vedere tehnic, din punctul meu de vedere :)

Pe 18,de luna nouă mă gândeam că de la luna plină în afară de faptul că " luam lecții " undeva în astral, nu am mai văzut nimic în vis.
Azi, am visat și văzut! Spun asta pentru că " visul" are două părți. Vis și viziune.

Partea întâi

Vedeam o sală / încăpere ( de acum e clar ce înseamnă, o altă dimensiune).
Undeva era un birou,ce era al meu,pe care era un monitor.
Plec.
Văd două rude,surori. Prima îmi arată un ceas de perete confecționat de ea.Era din carton alb.Văd pe spatele ceasului scrise instrucțiuni cum era confecționat iar sub cele două rânduri scris numele meu. Apoi văd locașul pentru baterii, mecanismul, dar nu mai funcționa.
Întreb de ce scrie numele meu, că nu îl făcusem eu,eu doar dădusem instrucțiuni cum se face. La care îmi spune " ei, nu-i nimic ".

După care o îmbrățișez, o sărut pe obraz și dispare în depărtare.
O îmbrățișez și pe sora ei.Aceasta plângea.

Intru în sala aceea. Mă duc spre birou și iau un pliculeț / punguță ( baza 8 cm înălțime 12 cm) alb,din hârtie.
Eu știam că am de mâncare.
Plicul era cam cadou de Sus!!!
Deschid și văd doar ceva firimituri de pâine, ziceam eu că e de la pască, și niște pietre.
Cam trei pietre de dimensiuni diferite, albe,ca din marmură cu ceva infiltrații ruginii.
Iau o piatră în gură și o lipesc de cerul gurii.
( după ce m-am trezit am zis că era cremene)

Văd apoi, cumva la intrarea în acea sală o vecină ce părea însoțită de " umbra " soțului ei ( ce nu mai e).
Îmi spune " noi plecăm cu " ei" în Germania, zburăm.
Întreb " dar cu mașina ce faceți? " răspunde " o lăsăm aici".

Sora, prima,a fost plecată în Germania!!!

Partea a doua

Ei, în momentul în care am gândit cine este acea umbră m-am trezit.

Vedeam ca și cum am un proiector în cap.Lumina din spatele capului, nu din creștet.
Văd în alb/ negru foarte clar.
Păreau niște umbre de oameni. Unii păreau că se luptă.
Alte umbre erau gârbovite, altele în picioare. Mergeau cam bezmetice...

Am stat câteva secunde cu tabloul acesta.Mă gândeam că niciodată nu am reușit să mențin o imagine atâta timp.
Apoi am început să mă retrag cu privirea. Din albul puternic al luminii proiectorului, a început să devină o lumină albastră,că atunci când închid ochii și văd albastru.

Deocamdată atât...

acum 10 ore 23 minute - acum 10 ore 20 minute #315 de Nick
Un amănunt
Pe când mă retrăgeam, dându-mi seama unde mă aflu,mă gândesc că poate îl văd pe tata! Atunci, am început să mă retrag mai repede, dacă pot spune așa, și am observat că-mi apare cumva tot o umbră, dar alburie.Am depășit-o și a continuat cu retragerea în lumina albastră.

Comentarii

Un simbol interesat zic că este acea piatră! Cremenea! Este de fapt un simbol al luminii. Așa consider. Cumva hrana mea trebuie să fie lumina. Este și un cadou de Sus!

Referitor la proiectorul de lumină.

Cei ce intră în moarte clinica spun că văd un tunel de lumină puternică.

Consider că acel proiector este de fapt tunelul de lumină. Această proiecție vine din hipofiză, ce traversează epifiza și o activează puternic, face posibilă vederea prin al treilea ochi.

De fapt, am intrat în zona astrală joasă, unde sufletele încă rătăcesc,căutând acea umbră.Tata,nu mai este acolo.

Mașina este trupul / corpul.

acum 7 ore 36 minute #316 de Nick
Și încă ceva... Piatra era ea ca din marmură albă, dar mai avea ceva firicele de " rugină ".
Mai am de muncă! :oops:
Dacă nu a fost doar ca să-mi dau seama despre ce este vorba.

acum 3 ore 49 minute - acum 3 ore 4 minute #317 de Nick
Sorry, trebuie să rectific ceva.Nu mă pricep la anatomia acestor glande.Am impresia că le-am inversat locația, anterior/ posterior. Dar ideea rămâne. Lumina /respectiv acel " proiector",vine de la glanda dinspre posteriorul craniului.
Mai citesc și anatomie!

Kiss!

Observ că hipofiza este formată din trei lobi,dimensiuni diferite... Trei pietre de dimensiuni diferite?! Cu ceva "impurități"?!
Aici este problema! Pietricica cea mai mică ce am lipit-o de cerul gurii. Din câte am observat se cam potrivește locația. Anatomică!

Epifiza este glanda pineală.
Hipofiza este glanda pituitară.

Hmmmm... Ce vise!

Acest mesaj conține informații confidențiale.

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

Timp creare pagină: 0.091 secunde
Motorizat de Forum Kunena