Instagram (01 Sep 2018)

Poți urmări postările mele de pe Instagram . O fotografie frumoasă în fiecare zi :)

Visele lui Nick

acum 8 luni 3 săptămâni #313 de Nick
Replied by Nick on topic Visele lui Nick
Bănuiesc că Steaua a dorit să-mi spună și câte raze are.
De ce?
Pentru că au ieșit în evidență, prin a străluci, două raze.
Ca și cum privești cadranul unui ceas, o rază era în dreptul orei 12.
Cealaltă rază undeva între orele 7-8,dar de la ora 7 către 6 mai era o rază, iar în dreptul orei 6 nu era nici o rază.
Dacă împart cercul în patru, în cadranul orelor 6-9, în 90 de grade, ar fi două raze.
Cred că avea 9 raze steaua.

Această imagine este ascunsă vizitatorilor.
Vă rugăm să vă autentificaţi sau să vă înregistraţi pentru a o vizualiza.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 8 luni 3 săptămâni #314 de Nick
Nonagram star :unsure:
The nonagram or nine-pointed star is a symbol of achievement, completeness, supreme sanctity and also of boundaries. As the last single digit in our decimal number system, nine is a number of fulfillment, fullness and of limits. It is composed of a trinity of trinities (nine is three threes), so it also represents the utmost sacredness. The nine points of the nonagram radiate all these connotations. There are nine known planets in the solar system, nine Muses of Greek mythology and nine is the number of deities in the Enneads of ancient Egypt. The ancient Egyptians grouped their deities in numerous ways, the most common eventually becoming the triad, exemplified by Osiris, Isis and Horus (typically a god, a goddess and a young god). Other groups like the primeval Ogdoad of Hermopolis were also employed, but the most ancient collection was the Ennead, or group of nine deities. Preeminent among these was the Great Ennead of Heliopolis, headed by Re or Re-Atum (Sun god and creator) and followed by Shu and Tefnut (deities of air and moisture), Geb and Nut (earth and sky), Osiris and Isis, and Seth and Nephthys.
As an expression of the number nine and in its aspect relating to the subconscious and ancestral influence, the nonagram is linked to the Kabbalistic sefira Yesod. It can also be related to other nine-fold systems like the nine Taoist kanji (psychic centers), which are similar to the Hindu chakras. These are Chu ("pillar") at the base of the spine, Shen ("body") at the genitals, Kai ("open") at the Hara point (two inches below the navel), Tai ("belt") at the navel, Sha ("to die") at the solar plexus, Jen ("man") at the throat, Tung ("understand") at the third-eye, Hua ("flower") at the top of the head, and Tao ("path" or "way") in the aura.

:huh: ma doare capul....

acum 8 luni 3 săptămâni #315 de Nick
Eu zic că sunt un suflet tare bătrân. Și de-a lungul timpului, au rodit în mine cele Nouă Fructe ale Spiritului!
Și le am fără nici o îndoială.
Poate că este o ultimă viață terestră, și fără greutăți, ca un fel de răsplată... Nu știu..
Sau poate că sunt pentru altceva pe aici...

Dacă nu poți face o hartă, privește palma unei persoane. Când vei întâlni o palmă, stângă în special, foarte brăzdată de linii, cu siguranță ai dat de un suflet tare bătrân.

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

acum 8 luni 3 săptămâni - acum 8 luni 3 săptămâni #316 de Nick
HELIOCENTRIC ..

The heliocentric or inner chart has been described by those who have studied it as a chart of your inner or more spiritual life, who you are beneath all appearances. It has been called the Heart Essence Chart, and also the Dharma Chart, as it is a map of your deeper self. It has been said to be the true chart of your self, before you took on a physical personality, and beneath that personality. Various heliocentric astrologers have described the nature of the helio chart differently, but they all seem to agree that the heliocentric chart is a map of our deeper self, who we are inside, and who we will perhaps become, as we go through life's changes. The helio chart is who we are, when someone really gets to know us.

shenjiva.com/p13.09.6-9_Heliocentric-planetary-nodes.php

Eu cred că cel mai bine vezi esența sufletului în harta divizionară 9 heliocentrică siderală.

acum 8 luni 2 săptămâni - acum 8 luni 2 săptămâni #317 de Nick
31.01
Cap
Acest mesaj conține informații confidențiale.

Uffffff...

acum 8 luni 2 săptămâni - acum 8 luni 2 săptămâni #318 de Nick
04.02.

Parțial... Nu rețin cum a început.
Apoi văd

Un bărbat îmbrăcat într-un costum albastru , un albastru foarte frumos și un costum elegant și scump.
Avea cămașă, nu-mi dau seama de culoare, poate că tot albastră, și cravată verde. Îi spun cumva că era mai bine să aibă cravată roșie, să zic,și să-i dau cămașă albă. Dar îmi arată că Are cămașă albă și începe să scoată de sub gulerul cămășii alte cravate în toate culorile curcubeului.
Conducea o mașină extrem de scumpă.
A ajuns lângă regina Angliei. Eu când eram regina,când un privitor extern.Parchează în dreptul ei.
Apoi dă un exemplu Cum este granița între teritoriul ei și restul.
Pentru a depăși granița era doar un pas de făcut. Într-o parte sau alta.

Vedeam o sală imensă rotundă, ca o cupolă. Făceam poze în care doream să prind niște zone exacte.Unde trebuia să ajung.

PS
Am mai visat-o pe regina Angliei prin decembrie
....și era ceva în legătură cu un pantof incrustat cu diamante...
Nu e scris aici.... :(

Timp creare pagină: 0.293 secunde
Motorizat de Forum Kunena