Revoluțiile și alte chestii, ale lui Nick

acum 4 luni 1 oră #589 de Nick
"Luna Plina pe gradul 27:51 Rac, luminata de Soarele in Capricorn, ne cere sa facem un echilibru intre sensibilitatea emotionala a racului si severitatea capricornului, intre atasamentul puternic fata de familie si atasamentul fata de cariera, intre tendinta de ascunderea a racului si nevoia de recunoastere publica a capricornului, intre deciziile schimbatoare ale racului si auto-discplina capriconului. Acuma, aceasta Luna Plina vine cu daruri pentru cei care si-au facut temele bine si in acord cu destinul lor. Sacul este plin sau gol, divinitatea premiaza sau amendeaza si asta in functie de ceea ce s-a facut de la Luna Noua in Rac din iulie 2021....."

ca să vezi că are legătură " evenimentul " cu 13 iulie 2021.

scrie pe astroAs adria 

adriana-astro.com/horoscopul-pentru-luna...in-18-ianuarie-2022/

جوليته
JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 4 luni 1 oră - acum 4 luni 56 minute #590 de Nick
Io nu înțeleg de ce la Revoluția lui Venus, programul nu-mi face calculul și pentru datele de 18 ianuarie și 9 februarie 2022.
Îmi arată revoluția din 20 noiembrie 2021,după care trece la 20 decembrie 2022...

Ori, pe hartă, Venus retrogradează pe 18 ian apoi pe 9 feb trece iarăși peste Venusul natal. 
Nu se iau în calcul ca revoluții și aceste treceri?! 

Sau care este însemnătatea fâțâitului ăstuia?  E mai însemnată revoluția începută în noiembrie 2021?!

noiembrie 2021 

apoi următoarea, decembrie 2022

hm! Ce tranzite în 20 decembrie 2022 

Cred că este un element/eveniment surpriză. 

جوليته

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

acum 4 luni 23 minute #591 de Nick
Pe astrocom zice că ar trebui luată în calcul ultima trecere a lui Venus, în cazul în care există o retrogradare a planetei peste același grad.... "Graficul de întoarcere al lui Venus este graficul desenat pentru momentul exact în care Venus în tranzit  se conjunge  cu  Venus în harta natală. Acest lucru se întâmplă o dată pe an. Diagrama de întoarcere a lui Venus indică atitudinea unui individ față de relații și plăcere în timpul perioadei în cauză - cu alte cuvinte, teme asociate cu planeta Venus. Este unul dintre diferitele  diagrame de returnare  .Venus poate trece peste unele grade ale zodiacului de trei ori datorită  mișcării sale retrograde  . Teoretic, trei hărți ar trebui desenate pentru horoscopul de întoarcere al lui Venus atunci când acest lucru are loc la același grad de Venus în harta natală, deși recomandarea obișnuită în practică este să ridicați o diagramă pentru ultima dată când Venus în tranzit trece peste poziția sa natală. O diagramă de întoarcere a lui Venus este practic imposibil de calculat când are loc în timpul fazei staționare  a planetei . Pentru că se mișcă atât de lent (sau deloc) încât nu este posibil să se calculeze cu exactitate poziția Ascendentului și, prin urmare, a celorlalte cuspizi ale casei.Aceleași reguli generale privind calculul, locul și interpretarea  diagramei de întoarcere solară  se aplică și diagramei de întoarcere a lui Venus - diferența evidentă fiind că în acest caz Venus, și nu Soarele, este în centrul atenției. De exemplu, poziția casei lui Venus în diagrama de întoarcere este semnificativă. O interpretare semnificativă a horoscoapelor de întoarcere lui Venus este posibilă numai pe fundalul  hărții natale  . Calitatea  Yin  a diagramei de întoarcere Venus înseamnă că, ca și  diagrama de întoarcere lunară  , influența sa tinde să fie mai subtilă în natură - spre deosebire de hărțile Soarelui și Marte unde calitatea yang-ului este dominantă (  Diagrama de întoarcere a lui Marte  ). " ***

www.astro.com/astrowiki/en/Venus_Return_...the%20planet%20Venus.

*** traducere google 

جوليته

acum 4 luni 5 minute - acum 4 luni 4 minute #592 de Nick
😁 Și uite cum am constatat astăzi ( m-am trezit devreme! De fapt mi-a venit în minte să fac tranzitele cu ora trezirii, și astfel am început să observ... ),că ianuarie 2022 vine cu o săptămână Revoluționară! 
18 - R Venusiană
22 - R Solară 
24 - R Lunară 

جوليته

acum 3 luni 4 săptămâni #593 de Nick
E clar! 
Trei revoluții în caz de retrogradare a planetei. 

"What if Venus is retrograde?During a Venus retrograde year, you will have three Venus returns if your Venus return falls within the retrograde period.

Each is interpreted in the same way and is valid from the moment of the return up until the next return.

When Venus is retrograde in the Venus retrograde chart, this indicates the period where Venusian matters are on hold, delayed, unknown or experienced more on an inner level than outer events.

The final Venus return for that year will then remain in play until the Venus return the following year."

جوليته

acum 3 luni 2 săptămâni - acum 3 luni 2 săptămâni #594 de Nick
De ieri mă uit peste progresii.De toate felurile.

Tot învârtind și răsucind hărțile, am observat că în harta progresiilor terțiare, de mai jos, când Vertexul a atins Regulus,pe care-l am în C10 natal,conjunct cu MC, am obținut o slujbă chiar foarte bună și de durată.

Asta-i harta

Simplă coincidență sau nu, așa s-a întâmplat.

O să mai am conjuncția asta peste câțiva ani.Și cam atât.De două ori în viață!

Poate verificați și voi vertexul în progresii ce face.

PSJobul a început pe 26 iulie 1998. Fără acte.In perioada respectivă am avut și interviul și bătutul palmei!

جوليته

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

Timp creare pagină: 0.162 secunde
Motorizat de Forum Kunena