Revoluțiile și alte chestii, ale lui Nick

acum 1 an 6 luni #301 de Nick
Ce înseamnă să ai "belet"

GATA!
Am terminat cu distracția de azi.

:kiss: :heart: :hello:

جوليته
JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: -Principesa-

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 1 an 6 luni - acum 1 an 6 luni #302 de Nick
Întrebare importantă.

Să mă duc la instituția "x"?

Întrebarea a venit la ora 4:28

Harta este pentru 4 iulie 2020, 4:32:18

Deci ascendentul nu ar fi depășit.

Dar!
Scrie că Luna este VOC. Asta înseamnă că nu are rost să merg?

Partea cea mai interesantă pare a fi NN conjunct cu ascendentul hărții. Deci ar fi ceva de destin/sau chiar destinația să fie că da.
Da', cu luna VOC?!

Reiau harta la 4:28 pentru diferențe.

(PS Vortexul m-a ținut pi loc de aseară!!!!)

Asta e

Ascendentul e în gradul vertexului din natală...

Casa 8, e dură... Marte în careu...

Opaaa! Și Vertexul în gradul ascendentului natal.
:S

"Casa I în Gemeni
Este foarte sociabil, comunicativ, adaptabil, abil, inclinat spre teorie si abstract. Vrea sa stie totul, dar ii lipseste perseverenta de a termina cercetarea. Se fereste sa ofenseze pe cineva, chiar daca este provocat. Nu trebuie subestimat deoarece este destul de abil in a folosi metode inteligente pentru a-si atinge scopurile."

Chestiunea " bold" descrie exact situația.
Problema e corectitudinea. Ce e corect? Ce e dreptatea? Să faci dreptate dar făcând dreptate faci rău într-o direcție. Dacă nu faci, răul este într-o altă formă /parte.
Dar Luna VOC?!?? Nu sunt șanse. Din ce cauză?! Din cauza lunii care mă reprezintă?
E complicată întrebarea. Pare a arăta chiar lupta din mine mai mult.

Și cum se poate explica relația care a apărut între Vertex și ascendent, întrebare - natală?! Mai mă și trezesc cu întrebarea în minte!

.....

"Aphorism 9: Generally consider the state of the Moon, for if she be void of course, there’s no great hopes of the Question propounded, that it shall be effected; yet if she be in Cancer, Taurus, Sagittarius, or Pisces, your fear may be the less, for then she is not much impeded by being void of course.

[NG: Note that Lilly does not say you cannot judge the chart with the Moon void of course, just that it’s an argument the matter will not succeed, unless the Moon is in one of her more favorable signs.]"

E.În Săgetător.
Deci, nu este un impediment Luna VOC.
Atunci, răspunsul poate fi dat la întrebare.

Da sau nu?

Mai scrie că!

Ora Mercur (04:10:18 - 04:52:58)
Zi Venus

Da', azi nu e sâmbătă?! Sau încă nu răsărise Soarele și încă era Vineri?!

Și Mercur e guvernatorul ascendentului, în Gemeni, în exaltare. Parcă așa îi zice...

Da' e retrograd.

Și dacă e retrograd?! Mă duc doar ca să am de unde mă întoarce că nu contează ce fac io? Alții fac jocurile?! Ăia ce guvernează casa X? Saturnul?! Da! Bineînțeles că știu că sunt foarte puternici. Doar conduc o parte din Lume! În paralel.

PS
"Retrograde motion in Horary Astrology

Retrograde motion is the apparent backward motion of a planet. In Horary Astrology this motion indicates returning or going back to a previous condition. The area ruled by the retrograde planet could change it’s mind, or a key person involved in the situation may cause the person to return.

With the issue of retrograde motion, an item may be in a damaged state, may return to something or to someone. If the answer to the question asked is positive and the ruler of the question is retrograde, then if the objective is gained it may well fall short of your expectations and you should reconsider moving forward with the matter.

Retrograde Saturn in the 1st house of the question may signify a negative outcome or less favorable outcome than expected. A retrograde 7th house ruler may mean that the Astrologer can’t deliver the outcome, or that if this is a relationship question, that the person can’t commit at this time.

Mercury Retrograde will affect the outcome of the question asked. Usually the person asking the question will change their mind or what looked good during the retrograde period will have a serious flaw once Mercury goes direct. In a lot of cases, Mercury will give a negative outcome to the question asked."

Hm! La ce oră m-am trezit și io să pun întrebări!!!
Trezit în sensul că virgulă chiar m-am trezit din somn!

Din studiul problemei, ieri, a reieșit că mobilul este prescris.
Vorba ceia! Negustorul neprins e negustor cinstit.
Ce legi....

جوليته

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

acum 1 an 6 luni #303 de gallardo
Replied by gallardo on topic Revoluțiile și alte chestii, ale lui Nick
Situatia se va lamuri pt.tine incepand cu 26 iulie.

Salto Ángel
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

acum 1 an 6 luni - acum 1 an 6 luni #304 de Nick
Tocmai intram! Doar apăruse postarea!!!
Pentru că am văzut o posibilitate prin care pot face dreptate. În multe sensuri.
Mi-a venit o idee.
Aștept să văd dacă se va materializa.
Da' să fie Mercur direct.

Thank you!
:heart: :kiss:

PS
Hi! Hi!

Nu știam când se termină faza retro

1.June 2 to 18 – The first shadow phase from Mercury entering the retrograde zone until Mercury stationary retrograde (5° to 14° Cancer).

2.June 18 to July 12 – The Retrograde phase lasts from Mercury stationary retrograde until the Mercury direction station (14° to 5° Cancer).

3.July 12 to 26 – The second shadow phase lasts from Mercury stationary direct until Mercury leaving the retrograde zone (5° to 14° Cancer).

Și!
PS2

"acum 12 minute #303
de gallardo"

God speaks!

جوليته

acum 1 an 6 luni - acum 1 an 6 luni #305 de Nick
Că tot vorbeam de Dumnezeu.

Ai în sertarul biroului o carte, de 13 ani aflată acolo! Într-un teanc, cu mai multe.
Și în tot acest timp nu ai pus mâna pe acea carte, nici nu știai ce scrie în ea, pentru că nu fusese nimic scris de tine în acea carte.
Și o descoperi când vrei să pleci! Ca prin minune!

PS
În decembrie 2007, când apar modificări în carte, io eram lipsă!!!

جوليته

acum 1 an 6 luni #306 de gallardo
Replied by gallardo on topic Revoluțiile și alte chestii, ale lui Nick
@Nick
"3.July 12 to 26 – The second shadow phase lasts from Mercury stationary direct until Mercury leaving the retrograde zone (5° to 14° Cancer)."

Coroborată și cu :

Revoluția Lunară
26 iulie 2020,
începând cu ora
6:44:12

Salto Ángel
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

Timp creare pagină: 0.144 secunde
Motorizat de Forum Kunena