Happy birthday Jey

acum 1 an 2 luni #13 de zain
Replied by zain on topic Happy birthday Jey
La multi ani Nick !

Vad ca ai neptun pe AS,acum inteleg de ce te preocupa atat de mult visele tale.
Neprun sterge putin granitele dintre "lumi" si atunci in vise vezi lucruri ciudate si interesante.
NN este de felul lui retro.
Cu Lilith nu stiu daca tereferi la asteroid sau la focarul gol al lunii. Acesta din urma nu e niciodata retro.Probabil e vorba de asteroid .
Si acum depinde la ce te uiti - ca tranzit Lilith retro te atinge daca e conjunct cu ceva din natal.
In solar return e altceva - tot peisajul se judeca separat de harta natala si descrie atmosfera intregului an.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick, -Principesa-

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 1 an 2 luni #14 de MarianaF
Replied by MarianaF on topic Happy birthday Jey
Viata fericita, plina de iubire, liniste sufleteasca, realizari, multa sanatate si binecuvantari divine!:heart:
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick, -Principesa-

acum 1 an 2 luni #15 de Nick
Replied by Nick on topic Happy birthday Jey
Thank you,MarianaF și zain!

zain, visele mă preocupă pentru că sunt o poartă către ceea ce nu vezi în fizic.
O altă lume/dimensiune.
Și vreau să înțeleg ceea ce este în lumea non-fizică, dacă pot spune așa.
Am avut prea multe vise, zic eu, prin care mi-am dat seama că lumea asta este mai mult decât ceea ce vedem în plan material.
Na,cred că ar trebui să fac o școală a misterelor. Da', unde?! Chestiile astea nu sunt pe toate drumurile.... Și pentru oricine.

Kiss!

JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: -Principesa-

acum 1 an 2 luni #16 de zain
Viata e o scoala a misterelor............depinde cum o privesti, E adevarat ca nu oricine intelege.
Deci te contrazic putin,chestiile astea sunt pe toate drumurile dar nu penntru oricine pt ca nu oricine are ochi pentru ele.
Uite de ex poti incerca Alice Bailey -School for esoteric studies.
Sau cartile scrise de ea impreuna cu Djwhal Khul prin telepatie

In special capitolele despre astrologia esoterica.

Djwal Khul (variously spelled 'Djwhal Khul', 'Djwal Kul', the 'Master D.K.', 'D.K.', or simply 'DK'), is believed by some Theosophists and others to be a Tibetan disciple in the tradition of ancient esoteric spirituality known as The Ageless Wisdom tradition. The texts describe him as a member of the 'Spiritual Hierarchy', or 'Brotherhood', of Mahatmas, one of the Masters of the Ancient Wisdom, defined as the spiritual guides of mankind and teachers ancient cosmological, metaphysical, and esoteric principles that form the origin of all the world's great philosophies, mythologies and spiritual traditions.[1] According to Theosophical writings, Djwal Khul is said to work on furthering the spiritual evolution of our planet through the teachings offered in the 24 books by Alice Bailey of Esoteric Teachings published by The Lucis Trust; he is said to have telepathically transmitted the teachings to Bailey and is thus regarded by her followers as the communications director of the Masters of the Ancient Wisdom

Iti doresc din suflet sa reusesti.

Sper sa nu treaca Mihnea pe aici !
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

acum 1 an 2 luni - acum 1 an 2 luni #17 de Nick
Replied by Nick on topic Happy birthday Jey
Păi Mihnea e tot timpul pe aici!

Și de ce nu?!

Și... Școala asta "
Alice Bailey -School for esoteric studies", e cam peste hotare....

Mulțumesc!

PS
esotericstudies.net.au/news/

Văd că pe site-ul acesta, din 22 dec. 2012, nu mai scrie nimic la rubrica "News"...

JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

acum 1 an 2 luni #18 de zain
Dar cartile exista.Si nu este acela singurul site unde este vorba de studii esoterice. Este un oarecare exemplu

In legatura cu Mihnea era o gluma.
Cand am pomenit despre breatharieni a exclus din start posibilitatea si orice discutie,iar aici este vorba de carti scrise prin channeling.Deci tot ceva ce poate parea aiuristic.
De asta :)
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

Timp creare pagină: 0.214 secunde
Motorizat de Forum Kunena