- SFINX -

acum 6 luni 4 săptămâni #31 de Nick
Replied by Nick on topic - SFINX -
M-am trezit cu o idee! 
Și dacă energia / lumina roșie văzută a fost propria proiecție a energiei chakrei rădăcină 🤔

Iar, dacă mă gândesc bine, apariția culorilor ăstora " pe pereți " a cam fost în ordinea culorilor energiilor chakrelor. De la bază, în sus. 

Ar fi o posibilitate! 

جوليته
JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 6 luni 4 săptămâni - acum 6 luni 4 săptămâni #32 de Nick
Io, dĂscopăr America după Columb!!! 

Dark Room Meditation/Therapy for DMT production is a practice that has been used for thousands of years by sages endeavoring to unlock the great mystery to life.Looking for a drug-free, quick-fix, to having the most profound spiritual experiences available to man? Ever heard of dark room therapy or, as they call it in Thailand, dark room enlightenment?This is an ancient practice where an initiate secludes oneself in pitch black darkness for up to fifteen days, in complete silence.Many spiritual traditions have used Dark Room techniques in the pursuit of enlightenment. In Europe, the dark room often appeared in underground form as a network of tunnels, in Egypt as the Pyramids, in Rome as the catacombs, and by the Essenes, near the Dead Sea in Israel, as caves. In the Taoist tradition caves have been used throughout the ages for higher level practices. — Mantak Chia, Dark Room Enlightenment prepareforchange.net/2018/09/02/dark-roo...g-higher-dimensions/

Numai că la mine, a fost fără meditație! 

Dă aia o zâs paznicu' că " am ceva ".

Am înțeles.  Să trăiți dom' Comandant!  La mulți ani!   

جوليته

acum 6 luni 3 săptămâni - acum 6 luni 3 săptămâni #33 de Nick
Ups!  Arthur mi-a adus aminte că am primit, cred că atunci cândva- undeva, de la acel cineva, o gheară cu puțină blană în jur, să o păstrez! 

Ceea ce este foarte exact, e că am primit o gheară de urs. Ca un fel de amuletă cred. Am păstrat-o mult timp.. Da'... nu-ș ce s-a mai întâmplat cu ea după sosirea la Capitală. 

Ce-o însemna gheara de urs?! 

PS
E posibil să fi fost chiar două, prinse, alăturate,una de alta. 

جوليته

acum 6 luni 3 săptămâni #34 de Nick
Măi frate!  Ia te uită peste ce-am dat din prima! Samanii si triburile animiste cred ca ursul este un totem puternic si un animal-spirit foarte important. El apare in visele oamenilor in special reliefand protectia pentru puii sai. Deasemenea, coltii si ghearele sale sunt folosite ca amulete, decoratii si talismane pentru a avea acces la puterile ursului. Simbolurile ursului si tatuajele servesc aceeasi functie.Pentru tribul sioux din Lakota, ursul este simbolul intelpeciunii. Pentru tribul Chippewa ursul are grija de spirite, introspectie si putere. Ursul a fost asociat cu ferocitatea, diplomatia si puterile vindecatoare. Haida asociaza ursul cu un batran intelept strabun si il privesc cu veneratie. Multi cred ca el obtine intelepciune in lunga iarna cand hiberneaza. Ursul este si simbol al protectiei materne. Este vazut insa si ca mare razboinic, iar masculul este asociat cu Regele Arthur simbolizand puterea si controlul, cu ghearele pe scuturi si blazoane.
mythologica.ro/ursul-animal-simbol/

Taman cu Arthur în context ( trofeul prințului Nu-ș Cum Îl Cheamă)! 

جوليته

acum 6 luni 3 săptămâni #35 de Nick
Mda... Am mai citit una-alta mai cu atenție... 

Mare noroc pe capul meu. Cu siguranță nu intra oricine și bănuiesc că nu avea gheare de urs de împărțit la toți vizitatorii. 

جوليته

acum 6 luni 3 săptămâni #36 de Nick
La pag. 2 

acum 4 ani 1 lună  #8 de  Nick
Replied by  Nick  on topic  Visele lui Nick
11.03
Ursuleț

Am visat și văzut!
Am văzut că mă luminez!
O lumină tare, tare strălucitoare, ce se mărea! În capul meu.

Apoi visam...era ca o păpușă / ursuleț... M-am speriat la început, că venea spre mine și vorbea. Și îmi spunea că este ghidul meu.Dar i-am spus că îmi e teamă, cam așa ceva.A plecat, iar după aceea am realizat ceea ce mi-a spus, și voiam să se întoarcă.

Era îmbrăcat în tricou galben și pantaloni portocalii.

Dar,de ce l-am văzut ursuleț de pluș?! Că asta m-a speriat, cum de o jucărie de pluș, vorbește și se mișcă.

și... Mai apare de vreo două ori... 

Da' visul ăsta.... E! Ursul ghidul meu. Totemul. Amuleta. 

جوليته

Timp creare pagină: 0.155 secunde
Motorizat de Forum Kunena