Cărți de Tarot la un preț bun!

ALEGERI! În curând

acum 1 lună 1 zi - acum 1 lună 1 zi #133 de Nick
Replied by Nick on topic ALEGERI! În curând
"Ce măgar!"

Propria-mi exclamație cu voce tare citind articolul :

"Premierul Ludovic Orban a afirmat că PNL va dubla alocaţiile pentru copii, însă etapizat, aşa cum a decis Guvernul, în cinci trepte, iar ultima creştere va fi până la 1 iulie 2022. Şeful Executivului a adăugat că mai există o cale de atac, după ce Curtea Constituţională a respins sesizarea privind respingerea OUG care prevede creşterea etapizată a alocaţiilor, însă aşteaptă să vad motivarea CCR pe această decizie. Orban a adăugat că impactul dublării alocaţiilor este de 7 miliarde pe an, ceea ce ar creşte deficitul cu 0,6%"

www.stiripesurse.ro/ludovic-orban-reacti...i-etape_1509005.html

Băi dășteptu' lu ' pește!
În 2022 tre' să dublezi dublarea de acu'!

Sorry pentru depășirea "liniei duble"!
Da' drumu' pe care se merge e extrem de derapant.

PS!
Judecătorii Curții au respins în UNANIMITATE cererea/ordonanța lu' Orban de "etapizare".

Și PS2!
Dacă nu sunt capabili să aducă bani în buget, VALEA CĂLUGĂREASCĂ!

Se fură țara asta enorm de mult cu acte-n regulă!
Nici nu ai nevoie de microscop. Trebuie să privești din exteriorul hotarelor, ca să vezi hoția! Atât de mare e, că te scufunzi/confunzi cu ea.

JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: LauraElla

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 3 săptămâni 6 zile #134 de Nick
Replied by Nick on topic ALEGERI! În curând
E 06:06 PM, 28.09.20

Johannis, conferință.

Ascultând primele minute mi-a atras atenția " viitorul nostru " spus extrem de apăsat, din care am simțit extrem de clar că nu se referă la noi toți românii. Ci la ceva foarte apropiat, ca o grupare din care face parte. O grupare cam... Cam! Dubioasă. Ca să zic doar atât.

Aș vrea o confirmare sau infirmare a ceea ce am simțit eu.

Îți dai seama, tu cel care citești, am ieșit din urmărirea conferinței pentru această postare! Atât de puternic a fost ceea ce am simțit.

JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Timp creare pagină: 0.099 secunde
Motorizat de Forum Kunena