Citatul zilei

acum 2 luni 1 săptămână #391 de MarianaF
Replied by MarianaF on topic Citatul zilei
Daniel Găucan
9 minute ·
Dragii mei, de ieri am intrat in niste lucrari enorme de nivel Creational. Se lucreaza pe toate nivelurile in acelasi timp si este ceva istoric ceea ce se intampla. Sa ne rugam ca toate planurile Divinitatii sa poata fi implementate de aceasta data, in toate nivelurile, spatiile, dimensiunile, realitatile!

Pe planeta noastra vedem din nou cresteri ale rezonantei Schumann, individual fiecare fiinta se resimte intr-un fel sau altul. Unii traiesc stari de extaz, altii sunt la polul opus. Indiferent de cum se manifesta la fiecare, stati cat mai mult in stare de pace, calm si iubire. Aveti grija de corpul fizic, caci este supus multor schimbari si aceasta reprezinta un factor de stres. Hraniti-va lejer, sanatos, beti apa, ceaiuri, stati pe langa plante, flori, copaci. Admirati si iubiti natura. Sa-i fim recunoscatori Mamei Pamant pentru ce minune de Spirit este!

Un proces cat mai usor!
Ariendra Cristina
www.ariendrafamily.wordpress.com
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: gallardo, Nick

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 2 luni 1 săptămână #392 de MarianaF
Daniel Găucan
Chiar acum ·
Toti cei care si-au facut munca interioara si au ajuns la un anumit nivel de vibratie au simtit/ experimentat in luna februarie o schimbare clara din punct de vedere energetic.
Sunt disponibile noi inceputuri pentru toti cei care sunt dispusi sa le imbratiseze pe deplin. Se inchid vechi capitole din viata noastra si avem parte de noi inceputuri. Realitatile noastre se schimba - atat cele individuale, cat si cele colective.
Luna martie are o energie si mai interesanta, pentru toti cei care se afla pe calea implinirii Misiunii asumate de sufletul lor. (Lisa Transcendence Brown)
Traducere: Mihaela Dan
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: gallardo, Nick

acum 2 luni 6 zile #393 de MarianaF
Violeta Vyo Violeta a distribuit un link.

Isus / Sananda via Sion, 9 martie 2019Per Staffan 14 martie 2019 Sananda (mesaje canalizate) Mesaj pentru lucrătorii Lumina. Un mesaj din partea lui Isus canalizat de Sion - Mexic Un nou zori se va întâmpla pe planeta voastră și cu ea va fi văzută cea mai minunată strălucire a luminii. Această experiență va fi enormă și copleșitoare pentru toți, pentru că nu ați văzut niciodată un astfel de spectacol de lumină, iubire și strălucire; Noul pământ îmbrăcat cu toată gloria și splendoarea ei. Dragi frați și surori, vă spunem că sunteți gata să trăiți o asemenea experiență alături de noi. Este într-adevăr un moment în care am așteptat mult timp și inima mea tresalta de bucurie.Frați și surori in sfarsit momentul a venit, în cele din urmă ne vom vedea unii pe alții, ne vom îmbrățișa și vom plânge, vom râde și vom cânta cu bucurie. În sfarsit, iubita mea Gaia a fost eliberată și, prin urmare, frații mei, ochii vostrii luminați se vor deschide pentru a ne putea vedea lângă voi, alături de voi, unde am fost întotdeauna, unde Mama / Tatăl nu a oprit niciodată sa vegheze asupra viselor voastre și le au carat pentru voi cu toată dragostea lor. Momentul este acum, ceasul se va oprii sfarsind cea de a 5 era al celei de a 5 rase care au fost pe planeta si cu aceasta inceputul unei noi ere cea de a 6 rasa, epoca de Aur a luminii si a adevarului. Epoca zeilor, epoca Apocalipsei, epoca Luminii cunoașterii, epoca Hristosilor întrupați care și-au îndeplinit misiunea și acum vin acasă cu noi. Dragi frați Sunt Yeshu'a, sunt aici cu voi inima mea galopând în piept cu emoția pe care simt că o va pot vedea pe toți, sa vă urez bun venit cu brațele deschise și sa vă onoreaz pentru vitejia și curajul vostru de a nu renunța niciodată . Mă faceti mândru de toati și de fiecare dintre voi și mă simt onorat să fiu fratele vostru, știu că toți simțiți același lucru. Intrăm în ultima etapă a acestui mare sfârșit și acum este locul în care vă rog să vă păstrați calmul și încrederea în voi înșivă. Sunteti gata, mai mult decât pregătit să faceti acest ultim pas. Dar este de maximă importanță să rămâneti calmi în mijlocul lucrurilor care pot apărea în ultimele zile ale acestei ere. Au existat alte sfarsituri ale altor ere, dar nici una ca aceasta și de aceea comunic cu voi cu toții lucratorii mei in lumina iubiți.Trebuie să stați in frecvențe înalte, astfel încât să puteți primi instrucțiunile în mod clar la ceea ce vom avea nevoie să faceți. Totul este supravegheat 100% în cele 24 de ore din zilele voastre și avem control total asupra tuturor lucrurilor, singurul lucru pe care vi-l adresăm este sa nu vă deconectați de la sine, căci numai voi înșivă ați putea face acest lucru. Fiți în pace și încrezători că vă vom ajuta prin aceasta. În primul rând, toți veți veni in lumină și, odată ce sunteți cu noi, vom fi capabili să vorbim și să vorbim, să cântăm, să râdem și să ne clarificăm toate îndoielile, astfel încât să putem planifica împreună următorul pas ca echipa minunată care suntem . Numai că de data aceasta vom veni cu voi în propriul vostru vehicul / corp ca unul, complet unite și în comuniune totală pentru a ajuta pe toți cei mici care încă mai sunt in somnul iluziei.Vroiam doar să împărtășim acest moment în care trăim acum în nava noastră "Noul Ierusalim" în acest moment și vă spunem că suntem gata să acționăm imediat ce ceasul erei se oprește în câteva zile.Eu sunt Yeshu'a Ben Joseph cel mai bine cunoscut ca Isus Hristos și vă spun fraților mei iubiți că TOTUL ESTE FINISAT, lumina a ajuns pe această planetă frumoasă și binecuvântările Mamei / Tatălui vă revarsă în abundență.Cu toată dragostea și lumina mea Eu sunt Isus Mesaj canalizat de Sion - Victorie luminii !Mexic, 9 martie 2019
sananda.website/jesus-sananda-via-sion-m...N_XMO0D-gHoQzftKDM74
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

acum 2 luni 6 zile #394 de MarianaF
WOW. Massive expansion and opening! the World is Wake IN UP. Earth is being blanketed with Adamantine Photonic harmonic Diamond coded light to bring us all into and 5D, 6D consciousness. 😍💎😍💎😍💎

Rezonanta Schumann de aseara a ajuns la 120 Hz si a coborat la 85 Hz in cateva ore. Acum cativa ani 7,83 Hz, era considerata valoarea normala a planetei pamant, iar de prin 2014 a inceput sa se mai inregistreze intre 15- 25 Hz. Ca sa vedeti in ce salt gigantic ne-am ales sa fim cu totii aici pe pamant, in serviciul Vietii pe Pamant. E fantastic ce val imens de iubire, vindecare si inaltare ne-a atins pe toti aseara... Si cand ma gandesc ca aseara am avut un atelier cu Limbajul Luminii, Portalul Pantecului dedicat femeilor in care am trait vindecari si deschidere fascinante. Ne-am sincronizat perfect. Am fost ghidate perfect si ne-am lasat conduse si purtate de Dragostea Mamei Cosmice. recunoascatoare cu lacrimi de bucurie. 🌹😍🙏👑❤️

Se vede clar valul masiv de energie. Este totul aproape alb, codurile de Diamant Adamantine curg care noi toti. 😍 We are going Up, Up, Up. Este o luna de transformari interioare nemaintalnite pana acum.

Se intampla o Transmutare masiva si o dizolvare a vechilor programe, energii, sisteme, credinte.... care au loc pe toate nivelele, se intampla o fuziune a planurilor inferioare cu cele superioare, se face trecerea de la dualitate la uniune, in toate celule noastre. Totul este Lumina si Viata, depinde cum privesti si intampini tot ceea ce ti se intampla. Sa utilizam aceasta oportunitate cat mai bine. Sa onoram tot ce se intampla, toate experientele, toate trairile. Sa petrecem cat mai mult timp in interior si sa imbratisam tot ce vine cu acceptare si deschidere si INTELEGERE, caci totul este pentru a ne ridica pe noi insine in Echilibru, Puritate, Pace si Iubire.

Unele persoane pot trece prin stari de curatare interioara, mentala, emotionala fizica destule de grele.Cu oboseala, dureri de cap, de dinti, de oase, letargie, anxietate, confuzie, lipsa motivatiei petru orice. Aveti rabdare, si priviti-va pe voi insiva cu blandete, relaxati-va, integrati, hudratati-va caci apa curata. Observati si odihniti-va caci sunt momente de curatari la nivele subtile si este evoie de rezenta nostra in corp, in propriul proces. Si nu este foarte usor. am trecut si eu prin asta, chiar zilele trecute. Am imbratisat procesul si cand s-a apropriat de final am fost recompensata de sufletul meu de o mare transformare si initiere interioara. Suntem intr-o continuua evolutie. Aveti grija de corpurile voastre. Hidratati. Hidratati. Hidratati. Stati in inima si creati in interioarul vostru ganduri, sentimente de recunostinta, iertare, compasiune, tolerata, si IUBIRE DE SINE. Iertarea este unul dintre cele mai importante aspecte ale ascensiunii. iertarea de Sine, iubirea de Sine. Iubirea si acceptarea corpului nostru, a umanitatii noastre ca sa putem ancora aspectele noastre inalte.
Iubirea de sine si iertarea neconditionata te vor elibera.

Alte persoane pot fi pe val, sa se simta minunat. ancorati. ancorati. ancorati activati codurile in tot ceeea ce este prin simpla traire si prezenta, emanati cu placere si incantare interioara aceste vibratii... si Continuati. toti suntem aici in serviciul tuturor.

Ne apropiem de Echinoctiul de Primavara, fenomen care ne va ajuta pe noi barbati si femei, sa echilibram, sa integram energia noastra feminina cu cea masculina.

Exquisite energies continue....Happy Activating and InJOY!

Love you All!🌍🙏💛
Sursa : Alexandra Dumitrica
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: gallardo

acum 2 luni 6 zile - acum 2 luni 6 zile #395 de MarianaF
WOW. Massive expansion and opening! the World is Wake IN UP. Earth is being blanketed with Adamantine Photonic harmonic Diamond coded light to bring us all into and 5D, 6D consciousness. 😍💎😍💎😍💎

Rezonanta Schumann de aseara a ajuns la 120 Hz si a coborat la 85 Hz in cateva ore. Acum cativa ani 7,83 Hz, era considerata valoarea normala a planetei pamant, iar de prin 2014 a inceput sa se mai inregistreze intre 15- 25 Hz. Ca sa vedeti in ce salt gigantic ne-am ales sa fim cu totii aici pe pamant, in serviciul Vietii pe Pamant. E fantastic ce val imens de iubire, vindecare si inaltare ne-a atins pe toti aseara... Si cand ma gandesc ca aseara am avut un atelier cu Limbajul Luminii, Portalul Pantecului dedicat femeilor in care am trait vindecari si deschidere fascinante. Ne-am sincronizat perfect. Am fost ghidate perfect si ne-am lasat conduse si purtate de Dragostea Mamei Cosmice. recunoascatoare cu lacrimi de bucurie. 🌹😍🙏👑❤️

Se vede clar valul masiv de energie. Este totul aproape alb, codurile de Diamant Adamantine curg care noi toti. 😍 We are going Up, Up, Up. Este o luna de transformari interioare nemaintalnite pana acum.

Se intampla o Transmutare masiva si o dizolvare a vechilor programe, energii, sisteme, credinte.... care au loc pe toate nivelele, se intampla o fuziune a planurilor inferioare cu cele superioare, se face trecerea de la dualitate la uniune, in toate celule noastre. Totul este Lumina si Viata, depinde cum privesti si intampini tot ceea ce ti se intampla. Sa utilizam aceasta oportunitate cat mai bine. Sa onoram tot ce se intampla, toate experientele, toate trairile. Sa petrecem cat mai mult timp in interior si sa imbratisam tot ce vine cu acceptare si deschidere si INTELEGERE, caci totul este pentru a ne ridica pe noi insine in Echilibru, Puritate, Pace si Iubire.

Unele persoane pot trece prin stari de curatare interioara, mentala, emotionala fizica destule de grele.Cu oboseala, dureri de cap, de dinti, de oase, letargie, anxietate, confuzie, lipsa motivatiei petru orice. Aveti rabdare, si priviti-va pe voi insiva cu blandete, relaxati-va, integrati, hudratati-va caci apa curata. Observati si odihniti-va caci sunt momente de curatari la nivele subtile si este evoie de rezenta nostra in corp, in propriul proces. Si nu este foarte usor. am trecut si eu prin asta, chiar zilele trecute. Am imbratisat procesul si cand s-a apropriat de final am fost recompensata de sufletul meu de o mare transformare si initiere interioara. Suntem intr-o continuua evolutie. Aveti grija de corpurile voastre. Hidratati. Hidratati. Hidratati. Stati in inima si creati in interioarul vostru ganduri, sentimente de recunostinta, iertare, compasiune, tolerata, si IUBIRE DE SINE. Iertarea este unul dintre cele mai importante aspecte ale ascensiunii. iertarea de Sine, iubirea de Sine. Iubirea si acceptarea corpului nostru, a umanitatii noastre ca sa putem ancora aspectele noastre inalte.
Iubirea de sine si iertarea neconditionata te vor elibera.

Alte persoane pot fi pe val, sa se simta minunat. ancorati. ancorati. ancorati activati codurile in tot ceeea ce este prin simpla traire si prezenta, emanati cu placere si incantare interioara aceste vibratii... si Continuati. toti suntem aici in serviciul tuturor.

Ne apropiem de Echinoctiul de Primavara, fenomen care ne va ajuta pe noi barbati si femei, sa echilibram, sa integram energia noastra feminina cu cea masculina.

Exquisite energies continue....Happy Activating and InJOY!

Love you All!🌍🙏💛
Sursa : Alexandra Dumitrica

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: gallardo

acum 2 luni 6 zile #396 de MarianaF
În 2012, sistemul nostru solar a început să intre în Centura fotonică.
Pe măsură ce Pământul trece prin această bandă de fotoni, va duce la ridicarea omenirii într-un plan superior al existenței.
Autori Virginia Essene (născută în 1928) și Sheldon Nidle au scris că Centura fotonică reprezintă o fereastră temporară pentru tranziția spirituală, timp în care oamenii pot ajunge la un nivel superior al existenței, pe care îl numesc nivelul "galactic".
Weor susține că "Alcyone este principalul soare al Pleiadelor și în orbita sa gravitează șapte soare, soarele nostru fiind cel de-al șaptelea care înconjoară Alcyone".
Potrivit lui Weor, Alcyone are inele fabricate din "radiații" cauzate de "împărțirea electronului".
Weor se referă la această "radiație" ca la "manasic" (din termenul sanscrit pentru minte, manas) și indică faptul că "ea se referă într-un fel la distincția dintre mana inferioară (mintea inferioară sau inferioară) și mana superiorioara (mintea superioară sau Sinele Superior). "
Weor afirmă că "electronii din inelele lui Alcyone eliberează un tip de energie necunoscută".

Photon Energy este sursa puternică de energie nouă care va înlocui energia electrică în noul mileniu. Este o sursă de energie liberă și nimeni nu o poate monopoliza.

Marginea sau centura exterioară a atins deja atmosfera Pământului și afectează nu numai Pământul, ci și multe planete din sistemul solar.

Energia fotonică este energia luminii și pătrunde în Pământ în valuri. Ea are puterea de a extinde viața umană, deoarece realiniază corpul uman într-o Corp de Lumină.

Energia fotonică vibrează la o frecvență foarte înaltă și conferă puterea de manifestare instantanee a gândirii.

De aceea, este esențial să se mențină claritatea și puritatea gândirii prin practicarea meditației zilnice, fiind în "acum", și să rămână centrată pe inimă
Pe măsură ce ne mișcăm mai mult în centura fotonică, tot mai multe inele concentrice de energie din plasmă vor continua să ajungă pe această planetă, deoarece acești fotoni sunt absorbiți și transmiși de la soare pe planeta noastră, împreună cu fiecare altă stea și planetă din sistemul nostru solar.
www.disclosurenews.it/…/photon-energy-and-photon-…/…

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

Timp creare pagină: 0.165 secunde
Motorizat de Forum Kunena