Citatul zilei

acum 7 luni 1 săptămână #343 de Nick
Replied by Nick on topic Citatul zilei
Ieri, nu cred. Nu-mi pot da seama.

JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 7 luni 1 săptămână #344 de MarianaF
Replied by MarianaF on topic Citatul zilei

gallardo a scris: MarianaF, ce să zic ?
Corpul meu fizic a trecut in 5D acum 4 ani si jumătate experimentând această dimensiune si înțelegând.o cu mintea timp de 3 luni.
Toți la timpul lor fac saltul.
Unii "înțeleg" iar alții nu știu ce li se întâmplă....

Nibiru stă de câțiva ani buni aproape de Pământ.
Când a fost regretatul tsunami, atunci a fost f.aproape determinând fenomene extreme.

26 decembrie 2004, a doua zi de Crăciun.
m.digi24.ro/stiri/externe/mapamond/zece-...-tsunami-ului-339839
"Un val uriaş mătură ţărmurile Indoneziei. Oameni privesc înmărmuriţi, îşi dau seama că e un fenomen neobișnuit, dar nici nu bănuiesc dezastrul.

Valul a fost provocat de un cutremur de magnitudine 9,3 produs în largul insulei Sumatra, care a zguduit fundul oceanului. Seismul a durat zece minute, și a fost atât de puternic, încât axa Pământului s-a mişcat un centimetru.

În unele zone valurile au avut înălţimea de 30 de metri. 800 de kilometri de coastă din arhipelagul indonezian au fost spulberaţi. În total au fost afectate 14 ţări, cu ieşire la Oceanul Indian, din Thailanda până în India, Sri Lanka şi chiar coasta de est a Africii. Peste două milioane de persoane au rămas fără adăpost, iar pagubele au fost estimate la 10 miliarde de dolari."

Atunci s.a mișcat axa Pământului.
230.000 de oameni au murit în urma tsunami.ului.

PS
Se pare că Nibiru ajunge in Sistemul nostru Solar o dată la 3.600 de ani.

Atunci s.a mișcat axa Pământului.
Cei care conduc din umbra fac aceste modificari pentru a scapa de pedeapsa divina. Dureros este ca sufera suflete nevinovate.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: gallardo, Nick

acum 7 luni 1 săptămână #345 de Nick
Replied by Nick on topic Citatul zilei
Mey, io, atât în 2004 cât și în 2011,am văzut dinainte.Cam cu două zile. Deci " a fost scris ".

Dacă sunt și forțe benefice, de ce lasă să se întâmple chestii din astea?!

JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: gallardo, MarianaF

acum 7 luni 1 săptămână - acum 7 luni 1 săptămână #346 de gallardo
Replied by gallardo on topic Citatul zilei
Legile Universale (Legile Kybalionului)

4.Legea Polaritatii

Totul este dublu; orice lucru are doi poli: totul are doua extreme; asemanatorul si neasemanatorul au aceeasi semnificatie; polii opusi au o natura identica, insa de grade diferite; extremele se ating; toate adevarurile nu sunt decat semiadevaruri; toate paradoxurile pot fi conciliate.
Singuratatea o sfarsesc prin eu sunt tu si tu esti eu.

Unde este binele este si raul, iata Armonia !

Totul este dual:
yin= feminin=anima
(luna, iarna, nordul, frigul, noaptea, femininul, mama, pasivul, negativul, primirea, sentimentul, afectul, profundul, negrul, intunecatul, obscuritatea, interiorul, ascunsul, spatiul, josul, dreapta, dulcele, suplul, manifestatul, tangibilul, gestul, realul, perechea, materia, cantitatea, substanta, etc)
și
yang=masculin=animus
(soarele, focul, sudul, caldura, ziua, masculinul, tatal, activul, pozitivul, talentul, actiunea, reflectia, suprafata, albul, clarul, lumina, exteriorul, aparentul, timpul, inaltul, stanga, duritatea, neinduplecarea, nonmanifestatul, intangibilul, gandul, virtualul, imparul, energia, calitatea, esenta, etc).

གསའ་གཟིག (བོད་ཡིག)
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick, -Principesa-, MarianaF

acum 7 luni 1 săptămână - acum 7 luni 1 săptămână #347 de -Principesa-
Replied by -Principesa- on topic Citatul zilei
Totul rade, totul canta, primavara este sarbatoarea infinitului. 💗🌷💕🍀❤

- Victor Hugo -

Miroase a primavara. Ne apropiem sufletele de primavara. Cum?! IUBIND! 😘💖

Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick, Cris Tara

acum 7 luni 1 săptămână #348 de MarianaF
Replied by MarianaF on topic Citatul zilei
"In ziua primului mare portal al acestei luni, 3.03, alte noi procese intense au inceput pentru aceasta planeta si pentru intregul Univers din care facem parte. A doua venire a lui Cristos a inceput! Poarta Cristica s-a deschis pentru Universul nostru si tot ceea ce face parte din el. Incet, dar sigur, ne mutam in secventa „Calea Aurie”, care face parte din calea evolutiva a acestui Univers. In viitorul nu foarte indepartat, vom primi tehnologii spirituale prin care vom aduce modificari la nivelul ADN-ului umanoid care vor conduce la aparitia Omului Auriu, cel profetit ca va aduce cresterea in lumina in toata Galaxia si in tot Universul…si poate si mai mult departe de atat....."

daniilgaucan.wordpress.com/2019/03/06/me...zzoMUjZ1UkV0ewMzLIzI
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: gallardo, Nick

Timp creare pagină: 0.214 secunde
Motorizat de Forum Kunena