Horoscop zilnic pe instagram!

Visele lui Nick -III- 2020

acum 3 luni 3 săptămâni - acum 3 luni 3 săptămâni #73 de Nick
Replied by Nick on topic Visele lui Nick -III- 2020
O chestiune interesantă

Era degetul mare al mâinii stângi al acestui cineva care-mi dădea pe pleoapa dreaptă,ca și cum mi-ar șterge pâcla de pe ochi! No! După aia am și visat restul.

La școală fusesem și eu. Mă vedeam cum m-am ridicat din bancă. Aveam genunchii și coatele " rupte " de ceva ca niște bătături!

Mey! Învățai multe! :)

A! Și altceva! După ce am scris visul de mai sus, mi-am adus aminte de :" și ve-ti / vor fi îmbrăcați în haine scumpe "... Cam așa rețin... :dry:

Tre să caut contextul.

JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 3 luni 3 săptămâni - acum 3 luni 3 săptămâni #74 de Nick
24.03.20

:) !

Eram în casa bunicilor, în care am locuit până la 11 ani și jumătate. Am ieșit din dormitor pe holul mare. Priveam prin geamul ușilor duble
Văd Universul. Superb. Și galaxia noastră. Era o imagine de poză perfectă. Zic: mă duc în cameră să iau telefonul să fac o poză ca să vă arăt și vouă.
Revin pe hol. Nu mai erau ușile, ci vedeam liber.În fața privirii în planul apropiat un parc imens, în planul îndepărtat o apă, după care era orizontul infinit urmat de superba imagine a Căii Lacteee.
Linia orizontului era puțin arcuită.
Observ apoi cum din dreapta către stânga imaginii apar de sub linia orizontului, urcând puțin în sus și apoi coborând, mai întâi ca o structură helix, de ADN. După această structură apare o balenă, iar după balenă, apar doi câini, unul în plan apropiat altul în plan mai îndepărtat ( primul câine apărea mai mare, celălalt mai mic, cu urechi pleșuve, ca de vânătoare).
Acest câine mai mare, cum mergea către stânga imaginii, la un moment dat cotește. Trece peste apă, trece prin grădină, și ajunge într-un grup de oameni.

Eu apoi încep a mă deplasa spre acea direcție, filmând și făcând poze. Era superbă această grădină parc. Copaci infloriți, flori, etc. Culori de vis. Liniște și pace. Oameni fericiți.

Ajung la un moment dat în fața unei clădiri și a unui monument. Era o statuie cu chipul lui Ștefan cel Mare. Îl fotografiez.

Ceea ce este foarte interesant, este că primul vis pe care îl țin minte din copilărie este acela când levitam pe treptele intrării acelui hol, fiind îmbrăcată în alb,având părul lung, priveam spre luna plină iar în dreapta mea lângă un butuc de viță de vie vedeam un cățeluș alb. Cu urechile tot pleșuve.

Am visat cu puțin înainte de 1:06. Între 2-5 min probabil. Cât mi-am revăzut visele în minte. Aseară am adormit tare devreme. În jur de 20:30.

Gallardo, îți place?

Mai urmează. Alte părți.

Mai departe.

Eram într-o încăpere. Să zic a unei bănci. Stăteam la un birou. Făceam diverse acte. Cineva depune bani și-mi lasă pe birou documentele. Eu încep a scrie în carnetul CEC, operațiunea de depunere. Deschid un sertar și văd o sticlă cu bulion.

( măi să fie! Ce tot am cu produsele ăstea de făcut mâncare?! Că nu prea le am cu bucătăreala!!!)

Vine la București fratele meu. Când să plece îmi cere 200 de lei. Nu mai avea bani și-mi cere din ceva ce zicea că-i rămăsese la mine. Caut în portofel prin toate buzunarele portofelului [ io în realitate nu am nici un portofel. Nu țin banii. Cum îi iau așa îi dau. Mai departe. Doar 200 pe lună țin de drum ]. Găsesc o hârtie de 10 lei și două monede de 50 de bani. Nu-i ajungeau. I se luase talonul de la mașină și dacă îl oprea poliția avea nevoie. Mă uit pe actele lui. Buletin și altele.
Mă duc să caut într-o cutie / dosar de unde mai era un teanc de bani de rezervă. Îi dau 200 de lei.
Iese pe casa scărilor să fumeze o țigară. Observ că era încălțat cu o gheată doar în piciorul drept, parcă. Celalalt picior era desculț.
Îi arăt apoi pe telefon drumul pe care să se întoarcă, îi fac traseul pe google map, pentru că nu știa pe unde să o ia.

acum 3 luni 3 săptămâni - acum 3 luni 3 săptămâni #75 de Nick
Prima parte, după mine, îmi arată originea mea.
Structura helix.
Balena, constelația Cetus!
Căutând despre, găsesc steaua Deneb.
În natală Deneb e în conjuncție cu Saturn. În C4..Și Saturn abia intră în Vărsător. În C3. Curând peste Soarele natal.

Câinele, constelația Canis Major.
Vin de pe Sirius!
Caut și găsesc și altceva!
"Canis Major is connected by the Kabalists with the Hebrew letter Tzaddi and the 18th Tarot Trump, “The Moon”."

Cu Ștefan cel Mare acum!
Clădirea aceea avea acoperișul ca o semisferă, lucrată în piatră.Ar putea să fie ca o turlă de biserică. Că doar Ștefan cel Mare a ridicat multe biserici.
Chiar și chipul era cioplit tot în piatră. Rămânerea lui în eternitate.

Mey, a fost cel mai mare domnitor!

Asta, ce să însemne?! Destinația?!

Hm! Ce ziceți?

Ce pot spune e că visul a fost minunat și m-a impresionat puternic.

Harta la ora 01:06

Asc momentului pare a fi conjunct cu NS natal și MC-ul momentulului conjunct cu Luna natală.
Și azi, Lună Nouă pe gradul 5 Berbec.
:S

Și tranzite

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

acum 3 luni 3 săptămâni - acum 3 luni 3 săptămâni #76 de gallardo
Replied by gallardo on topic Visele lui Nick -III- 2020
@Nick
"Balena, constelația Cetus!
Căutând despre, găsesc steaua Deneb.
În natală Deneb e în conjuncție cu Saturn."

Precizare :
Este o altă Stea Fixă în altă Constelație !

Deneb Kaitos (Beta Ceti, sometimes also called Beta Ceti and Diphda) ranks as the brightest star in the constellation Cetus the Whale (or Sea-Monster).
This star shines about as brightly as Polaris the North Star.
Deneb Kaitos is the Sea-Monster’s Tail

Cea conjunctă cu Saturnul tău și cu PF este aceasta :

Deneb (alfa Cygni) este cea mai strălucitoare stea din constelația Lebăda.

Face parte din formațiunea „Marele Triunghi de Vară”, alături de stelele Vega (alfa Lira) și Altair (alfa Vulturul).

Deneb Adige Star – Tail of the Swan
Saturn conjunct Deneb Adige :

This is a revelation point and any planet on this degree could have a similar effect as Mercury. Even earthbound planets such as Venus, Saturn, Mars, and the Sun can bring about similar effects if the individual would pay attention to the images and revelations they receive for their own welfare. The planet Mercury is best at this point for this planet makes their visions much clearer; however, all of the planets affect in a similar manner to some degree. [3] Boris Johnson 0°10′, Courtney Love 0°17′, Woody Allen 0°25′, Justin Bieber 1°29′
astrologyking.com/deneb-adige-star/
Deneb Adige Astrology
Deneb Adige is a Venus and Mercury type star which gives an ingenious nature and a clever intellect that is quick at learning. [1] Favorable for artistic and scientific pursuits which are carried out with the aim of gain.[2]

Part of Fortune conjunct Deneb Adige: Oprah Winfrey 0°32′

Deneb Adige star rules the top of the instep of the left foot in the human body. This point does not cause a health problem but instead can be considered a gift. However, it is not always worked with in the proper manner. The intuitive nature of these natives is refined and they can be led to accomplish many divine purposes if the spiritual path is followed and they pay attention to their spirit guides. By following the direction of their spirit guides, they are led to great abundance and much happiness in their lives.

PS
Înainte să intru pe site mă gândeam de unde vii ?

Când am citit ce ai scris,
respectiv Deneb,
consider k acesta este răspunsul !
De pe Deneb (conjunct Saturn și PF).

Sometimes you gotta run before you can walk
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

acum 3 luni 3 săptămâni - acum 3 luni 3 săptămâni #77 de Nick
:( așa mi-a arătat pe hartă... Când am bifat la stele fixe.... Io, am zis inițial că e conjunctă cu Soarele natal... Așa am avut impresia....

Nu am căutat să găsesc prea multe despre steaua asta.

Raționamentul a fost așa: Balenă, Constelația Cetus, și zicea acolo steaua Deneb. Io știam că am ceva cu " D "conjunctă cu Soarele, dar după ce am bifat steaua am văzut că e pe lângă Saturn.

Mai mult am citit despre Sirius.

acum 3 luni 3 săptămâni - acum 3 luni 3 săptămâni #78 de Nick
Ha!

Deneb kaitos abia a fost în conjuncție cu Soarele în berbec!

astrologyking.com/deneb-kaitos-star/

Se pare că am confuzat!!!
Oricum Balena a trecut, doar Câinele a ajuns în grădină.
Poate că am văzut așa ca să-mi dau seama să mă gândesc că reprezintă constelații animalele astea.

Nu știu. Tu ce părere ai despre visul acesta?

PS
Sorry

Nu citisem

"PS
Înainte să intru pe site mă gândeam de unde vii ?

Când am citit ce ai scris,
respectiv Deneb,
consider k acesta este răspunsul !
De pe Deneb (conjunct Saturn și PF)."

Hm! Știu și io?!

Balena s-a dus sub linia orizontului. A apus cum s-ar zice.

Io aseară înainte de a adormi, mă gândeam cum să ajut o colegă. E cam speriată de cele din jur, probleme sănătate/ astm, și-mi ziceam io că dacă aș pune mâinile pe pieptul ei, oare ar ajutat-o cu ceva?! Și apoi îmi ziceam să nu cumva să-i facă rău. Dacă mai mult zgândăr ceva... Așa am adormit.

Știi, când răcisem și mi-am pus mâinile așa, mie mi-a trecut.

PS
Poate că apa aceea, ce în vis eu ziceam că este râul de pe lângă casa bunicilor, o fi tot o constelație. Eridanus. Numai că privirea mea era îndreptată spre vest, în partea aceea vedeam totul,iar râul curge la sud, față de cum era casa.

Și uite cum apărură în vis.

Timp creare pagină: 0.123 secunde
Motorizat de Forum Kunena