Horoscop zilnic pe instagram!

Visele lui Nick -III- 2020

acum 3 luni 3 săptămâni #67 de MarianaF
Replied by MarianaF on topic Visele lui Nick -III- 2020
"Dragilor, Portalurile de Lumina de echinoctiu de primavara s-au deschis inca de aseara. Urmeaza si aliniamente planetare maine, lucruri care vor aduce anumite tipuri de energii pe planeta.

Moralul planetar este la pamant, ieri Noul program al Fricii s-a cam instalat la nivel planetar.

Dragi Lucratori de Lumina, vreau sa va reamintesc ca acestea sunt vremurile pentru care ne-am antrenat vieti la randul si in viata aceasta. De aceea a fost nevoie de atata curatare, cunoastere de sine...si vedem ca parca nu este inca suficient.

Este momentul sa ne gasim forta si puterea interioara, sa iesim din orice inductii si energii nefaste de grup si sa crestem vibratia. Am venit sa facem un salt planetar, nu sa mai ramana blocata inca o planeta in intuneric. Suntem cu toate activarile planetare la zi. Nu insa si cu activarea Lucratorilor de Lumina. Haideti ca este momentul sa va activati la nivelul minim la care fiecare trebuie sa fie activat! Cereti asta de la Divinitate, de la Univers.

Cat vom sta in aceasta stare actuala planetara, depinde doar de noi. Sa nu dam vina pe omul de rand, caci pe el am venit sa-l scoatem din Sclavia acestei planete. Noi putem mai mult, caci am venit cu aceste puteri in noi.

Asa ca dragi Lucratori de Lumina de pretutindeni, haideti sa ridicam vibratia. Este treaba si nu putem sta deoparte! Uitati-va in voi la vulnerabilitatile actuale si aduceti curatarea, eliberarea, vindecarea lor, dupa cum este cazul.

Curatati-va zilnic, de cate ori este nevoie, de energia globala si locala nebenefica care se simte din plin. Aduceti lumina in chakre si campuri, curatati campul mental si cel emotional, aduceti lumina si iubire acolo si deschideti inima. Uitati-va cu sinceritate: cum e inima voastra astazi? Iata ca de cateva zile nu mai stralucim si intunericul ne-a acaparat mai tare.

Scuturati-va de toate acestea! E momentul sa crestem vibratia in noi si in Planeta! Incetati sa mai cititi/ascultati stiri legate de virus, cazuri noi si concentrati-va pe cresterea vibrationala. Chemati-l pe Dumnezeu in voi, sa va intareasca in Iubire si Lumina, ori de cate ori simtiti ca ele scad. Si ajutati-l pe Aproapele prin starea voastra de calm si sfaturi luminoase atunci cand este cazul. In fizic luati toate masurile necesare si haideti sa ne Unim in Spirit!

Impreuna suntem o Forta nemaivazuta si nemaintalnita si tot impreuna vom face asta, vom face Saltul si vom aduce la manifestare Noul Pamant si Noua Era de Aur! "

Ariendra Cristina
ariendrafamily.wordpress.com/
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 3 luni 3 săptămâni - acum 3 luni 3 săptămâni #68 de Nick
Replied by Nick on topic Visele lui Nick -III- 2020
Hei! Am găsit urmările anului 1347!

"Renaissance und Humanismus (1350–1600)"!!!

Un reprezentant de seamă, Da Vinci!

Și totuși teoria funcționează!Urmarea a fost " un salt planetar "!

www.inhaltsangabe.de/wissen/literaturepochen/renaissance/

Chiar acum! La 11:11

JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

acum 3 luni 3 săptămâni - acum 3 luni 3 săptămâni #69 de Nick
De la pagina 6 și următoarele! Comentarii aferente!

"acum 1 lună 5 zile - acum 1 lună 5 zile #35
de Nick
15.02.'20"

Un pământ negru, luminițe, etc!

În 15.02.20. nu era pandemie!!! Erau plantate semințele noi!

acum 3 luni 3 săptămâni #70 de Nick
"Renașterea"

Link în limba română

www.historia.ro/sectiune/general/articol...a-istoria-unei-epoci

Extrase

"RENAȘTEREA-epocă în istoria Europei, care cuprinde, în linii generale, secolele 14-16, perioada de tranziţie de la societatea medievală la cea modernă."

"În epoca Renaşterii au loc marile descoperiri geografice (călătoriile lui Henric Navigatorul, Vasco da Gama, Cristofor Columb, Fernando de Magellan ş.a.),..."

"Purtătorii noii culturi şi ideologii, ei, umaniştii, au considerat epoca lor o epocă de „renaştere” spirituală, întemeiată pe reînvierea culturii antice greco-romane, după o lungă perioadă de întuneric şi de decădere."

După marea plagă, lumea a fost alta!

Ei cum? Cum se deșteptară ei așa, peste noapte, din întuneric?!

Conexiuni noi în neuroni? Operații de genom?!

Și iar revin la panica creată. Stai în casă să nu te prindă!

Fiecare are dreptul la părerile lui.

acum 3 luni 3 săptămâni #71 de Nick
Genomul uman

Wikipedia!

"Genomul uman Modificare
Specia umană și maimuțele antropoide au evoluat dintr-un strămoș comun care avea, foarte probabil, 48 de cromozomi. Rearanjări ale cromozomilor de tipul fuziuni cromozomice, duplicații, inversii, inserții s-au produs în cele doua linii evolutive. Maimuțele antropoide actuale (familia Pongidae) au 48 de comozomi, în timp ce specia umană are doar 46 cromozomi, cromozomul 2 uman rezultând din fuziunea a doi cromozomi acum aproximativ 10-15 milioane de ani. Remanierile cromozomiale asociate mutațiilor punctiforme au determinat evoluția acestei linii evolutive care a dus la apariția speciei umane."

Hmmmm.... Rh-u'.... Ne zice ceva?! Grupa A și O, vis-a-vis de infecția cu corona?!

Dacă eram multimiliardar, aveam laboratorul propriu de cercetări pentru a verifica teoria. Da' nu-s!

acum 3 luni 3 săptămâni - acum 3 luni 3 săptămâni #72 de Nick
23.03.20.

Cineva îmi atingea pleoapa pe sub conturul sprâncenei și spunea: ce luminoase sunt!

La piață: luam patru sticle de borș și ceream și murături. Sunt întrebată de care vreau, ce îmi place. Zic: conopidă.

Cineva, tot în piață, dorea borș. Nu mai găsea. Zic: îți dau eu o sticlă.

Ies din piață. Se lucra. Era un șanț și un fel de buldozer. Cineva pune o prelungire peste șanț ca să trec. Eu sar peste acel șanț. Fără a avea nevoie de acea prelungire. Dar cineva îmi dă mâna pe partea cealaltă ca să fac ultimul pas pentru a trece.

O școală cu două etaje, să zic. La ultimul etaj, lângă o fereastră, o conductă de gaze. Probleme. Ies gaze. Risc de incendiu. Se repară.

Învățătoarea copilului.

De aici plec spre piață cu o mașină. ( scris mai sus)

La ieșirea din acea școală, iară se lucra. O femeie avea un copil,mic, de care nu avea grijă și se băga prin spatele unui utilaj, mai să dea cu roțile peste copil. Trag copilul și atrag atenția femeii. Zice: las că nu pățește nimic.

O încăpere în care era un copil. Mama profesoară. Nu prea aveau bani. Se făcea încălzirea în camera aceea mică cu un uscător de păr, ce era ca un ventilator. Folosea metoda pentru că era mic consumul de curent electric.

Multe,multe, secvențe.

Tranzite la 6:00, oră aproximativă.

Mmmm....Luna tr. Trig. Nep. Nat....LTTNN!!! ( așa-mi veni să scriu)

Și ora 6:00

Dap! Puțin mai devreme, Luna și Neptun, ar fi fost la ascendent.

PS
A mai fost un tablou.
După ce am sărit șanțul, cineva îmi admira îmbrăcămintea. Eram îmbrăcată cu haină de blană și pantaloni TOT DE BLANĂ!
Răspund :
Haina mi-a luat-o mama în urmă cu peste 30șiceva de ani. Pantalonii i-am făcut eu!

Hmmm....haina asta de blană îmi tot apare în vise. Nu e o haină ordinară. E haina trupului care e mai de valoare. Valoare nu dată de blana respectivă. Blana apare doar ca un simbol de măsură.
Hm!

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

Timp creare pagină: 0.122 secunde
Motorizat de Forum Kunena