Visele lui Nick -III- 2020

acum 1 an 8 luni - acum 1 an 8 luni #19 de Nick
Replied by Nick on topic Visele lui Nick -III- 2020
Ieri, având o discuție despre biserică și popi, în care îmi spuneam părerea cum că popii,majoritatea, merg pe dogmă în loc să deschidă mințile oamenilor, că sunt la fel ca politicienii care vor puterea, și alte chestii din astea, mi-am adus aminte de cuvintele pe care le-am auzit într-un vis " am trimis apostolii mei să îndrepte biserica ", redat aproximativ.
Și spuneam io, că religia care a propovăduit-o Iisus a fost religia iubirii. Nu alte obiceiuri și chestii impuse de popi.

Da', atât,am avut io ieri prin minte despre biserică!

În rest, am tot felul de gânduri despre construcții case. Bușteni, cărămidă, forme, etc. Ce-ar fi posibil, după posibilități.
Negăsind nica ', după posibilități, mi-am zis: asta e! O să fie ce tre' să fie! Aștept semne. Zis duminică, parcă.

Na! Și azi visez " combinat ".

Și direcția?! Care o fi?
Poate să pară ciudat, unora, da' într-un timp îmi trecea prin cap să fac acolo...o biserică.Nu casă. Sau un fel de casă templu! Gen castel Hașdeu. :)

جوليته
JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 1 an 8 luni #20 de Nick
Câte ceva legat de "12" biblic.

www.ridingthebeast.com/numbers/nu12.php

Și un fragment tradus cu google

"În viziunile Mariei Valtorta, Isus explică că vede reprezentat în cei doisprezece apostoli aleși de El întreaga umanitate și în care se vede toată umanitatea adunată și în cei doisprezece apostoli ai săi. În cartea franceză „Parole d’Amour” (Cuvântul de dragoste), Isus precizează dând mai multă precizie: „Printre miriade de oameni, doisprezece reprezintă pentru Mine toată umanitatea. Și fiecare om are unul dintre aceste douăsprezece spirite de urmat. ( ...) Biserica mea are douăsprezece fețe și există doar una care le unește pe toate: a mea. Eu sunt numai pentru tine Perfecțiunea. Și de la Mine, acest spirit unic este împărțit în douăsprezece virtuți pentru om. Chiar dacă în tine , le ai pe toate, doar una predomină și pentru tine: este iubirea. Iată carisma prin care Duhul Sfânt te conduce către Mine. În alți frați, predomină alte virtuți, ci tot ce presupuneți voi în Mine. Acesta este motivul pentru care vă spun: nu căutați să acționați cu o altă carismă care, în timp ce sunteți în voi, nu prevalează pe care Tatăl meu v-a dat-o, altfel nu veți reuși în misiunea voastră. Acest lucru este destul de clar! Ioan nu putea fi Peter, nici Peter Philip, nici Philip James, nici James Andrew, nici Andrew Jude, nici Jude Thomas! "Și în mod similar că Iuda, unul dintre cei Doisprezece, Îl trădează, afirmă Isus - în revelațiile private ale Mariei Valtorta - în proporție de la unu la doisprezece, unul dintre noi îl trădează și pe El."

جوليته

acum 1 an 8 luni #21 de Nick
Mey, ce-am visat pare că se aseamănă cu fragmentul :

"Iar zidul cetatii avea douasprezece pietre de temelie si in ele douasprezece nume, ale celor douasprezece apostoli ai Mielului."

Zid și 12 cărămizi.

Apocalipsa 21:14

Șiiiii.... Apocalipsa are 22 de capitole. După care, se termină Cartea!

Și dacă stau bine și mă gândesc, am cam visat fragmente anterioare din Carte.

No! E pe aproape?! Re/Ve/nirea.
Sau o fi altceva...

E cam complicat de tradus Apocalipsa asta ( și toată biblia de fapt). Din mai multe motive. Primul motiv e că nu citim în limba originală în care a fost scrisă. Citim traduceri după cum a înțeles traducătorul sensul.

جوليته

acum 1 an 8 luni #22 de Nick
Nu-i cam ciudat Vertexul ' în tranzit ' la ora visării fix pe MC?!
Și MC -ul momentului fix pe Neptun.
Și Fortuna pe Marte.
Și Marte pe NS.

Mie îmi pare că așezarea asta e ca un mesaj. Mesaj legat strict de vis.

جوليته

acum 1 an 8 luni #23 de Nick
Mi-a luat ceva timp...
Nea! Îs complicate visele ăstea...

Tot citind și răsfoind, biblia și amintirile, mă gândeam io că ce bine ar fi fost să-mi recitesc visele de demult, de pe când nu citisem atâtea și nu aveam mintea plină cu diverse citite! Informațiile ar fi fost mult mai exacte și neinfluențate de " citiri diverse ".Pentru că în momentul de față nu-mi pot garanta 100% că visele nu-mi sunt influențate și de ceea ce citesc.
Nașpa :flower:

Ajung la Ezechiel. Bimp!!! Beculeț! Zicea cineva pe site-ul vechi despre un vis al meu " visezi carul lui Ezechiel ", cam așa a spus.

După, gânduri în lanț! Merkaba, Merkiva, Mer-etc...

Și ajung la

upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6...atedDodecahedron.gif

Este format din 12 fețe.

Mă gândesc, dacă nu care cumva în curând apare și în fizic, construcția!

dimensiuni-paralele.blogspot.com/2012/06...c-mer-ka-na.html?m=1
Acolo scrie mai multe despre aceste vehicule!

جوليته

acum 1 an 8 luni #24 de Nick
06.02.'20
O colegă plecase cu avionul, dar avea probleme cu biletul de întoarcere. Nu era plătit și nu știa ce și cum să se întoarcă. La dus, fusese un fel de ofertă. ( etc).
Mă duc să o ajut să se orienteze prin porțile aeroportului, să ajungă la avion, să-și plătească întoarcerea.

Un coleg. Șef. Îi dau o bucată de dantelă neagră iar soției lui un mileu, nefolosit, lucrat de mama mea.

جوليته

Timp creare pagină: 0.154 secunde
Motorizat de Forum Kunena