Visele lui Nick

acum 3 ani 5 luni #325 de Nick
Replied by Nick on topic Visele lui Nick
:) A cazut!
Dar nu unde "era sa cada in vis.Cred ca am reusit sa-l " mut " ! Mai inspre Pacificul de Sud!

"Tiangong-1 reentered the Earth's atmosphere at approximately 00:16 UTC on 2 April 2018 over the South Pacific Ocean ."

جوليته
JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Mihnea

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 3 ani 5 luni #326 de Mihnea
Replied by Mihnea on topic Visele lui Nick
Mey până la urmă vezi că o afle ăștia de la NASA și te cer la ei în echipă. :P

Just go down the rabbit hole.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

acum 3 ani 5 luni #327 de Nick
:lol: Poi, nu știu de știu să folosească google translate să înțeleagă ce-am scris în limba română!

Dar,zi și tu dacă nu e cum spun io!
Cercul mare reprezintă partea continentală, cerculețele mici reprezintă grupul de insule ( pe undeva e insula PHI-PHI pe lângă Philipine ) - o fi fost cum o zis gallardo PHI,nu PI.
Nu este chiar ușor să aduci în realitate când te trezești din vis, perfect informațiile.

Dar
....De data asta mi-a ieșit! Salvarea! Cu aripa... Nu am reușit... (MH...)

جوليته
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Mihnea

acum 3 ani 5 luni #328 de Nick
Postat azi 18.06.2018

25.03 - Buna vestire

Am auzit în vis

" Am trimis apostolii mei înainte spre a îndrepta greșelile transmise prin biserică.Curând Eu vin. "

"Isus Cristos nu a instituit nici o ceremonie religioasă care să se oficieze la altar şi nici nu le-a poruncit discipolilor să ţină anumite ritualuri care să pretindă folosirea unui altar. În Matei 5:23, 24, precum şi în alte versete, Isus a menţionat altarul cu referire la practicile religioase obişnuite ale evreilor, însă el nu a spus că discipolii urmau să i se închine lui Dumnezeu cu ajutorul unui altar.

Istoricul american George Foot Moore (1851–1931) scria: „Închinarea creştină a avut întotdeauna aceleaşi caracteristici, dar cu trecerea timpul, ritualurile simple de la jumătatea secolului al II-lea, descrise de Iustin, s-au transformat într-un cult fastuos, impresionant“. Ritualurile catolice şi ceremoniile publice religioase sunt atât de numeroase şi de complicate încât liturghia a ajuns o disciplină de studiu în seminariile catolice. Moore continuă: „Această tendinţă, prezentă în toate ritualurile, s-a inspirat mult din Vechiul Testament, clericii creştinătăţii ajungând să fie priviţi ca succesori ai preoţilor evrei, ordinaţi de Dumnezeu. Splendida îmbrăcăminte a marelui preot, veşmintele ceremoniale ale celorlalţi preoţi, procesiunile solemne, corurile cântăreţilor leviţi care intonau psalmi, fumul de tămâie ce se ridica din cădelniţele legănate — toate păreau un model divin de închinare, care îi permitea bisericii să rivalizeze cu fastul religiilor păgâne din antichitate“.

Aţi rămâne surprinşi dacă aţi afla că multe ritualuri, ceremonii, veşminte şi alte obiecte de cult ale diferitelor biserici au la bază obiceiuri şi ritualuri evreieşti şi păgâne, nu învăţăturile creştine ale Evangheliilor. În Enciclopedia Cattolica se spune despre catolicism că a „preluat folosirea altarului din iudaism şi în parte, din religiile păgâne“. Minucius Felix, un apologet din secolul al III-lea e.n., scria despre creştini că ei nu aveau ‘nici temple, nici altare’. De asemenea, în dicţionarul enciclopedic Religioni e Miti se spune: „Pentru a se deosebi de închinătorii evrei şi păgâni, primii creştini au refuzat să folosească altarul în închinare“.

Deoarece creştinismul se baza mai ales pe principii care trebuiau acceptate şi aplicate în viaţa de zi cu zi în orice ţară, nu mai era nevoie de un oraş sfânt sau de un templu fizic cu altare ori de preoţi umani cu ranguri speciale, îmbrăcaţi în veşminte distinctive."

Și unele puncte de vedere, în clipul de mai jos, la care ar trebui luat aminte!

Iar punctul meu de vedere este că bisericile actuale nu prea sunt ceea ce ar trebui să fie.

جوليته

acum 3 ani 5 luni #329 de Mihnea
Replied by Mihnea on topic Visele lui Nick
Da' știu că te-a deranjat rău postarea cu altarul. OMG, și când te gândești ce mai urmează.

Pe mine nu mă deranjează trompetele tale, fii înțelegătoare te rog cu "subiectele" mele ;)

Just go down the rabbit hole.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

acum 3 ani 5 luni #330 de Nick
:) Tu?! Never!

جوليته

Timp creare pagină: 0.315 secunde
Motorizat de Forum Kunena