Visele lui Nick

acum 4 ani 8 luni #247 de Nick
Replied by Nick on topic Visele lui Nick
26.08
Insecte E.T.?!
:)
Văd o insectă cu ochii mari, cam ciudată, ce avea un ac și încerca să-l "arunce" în mine.
O prind cu mâna,apăs pe capul ei în lateral pentru a o face să-i iasă acul,apoi îl scot cu dinții!!!
Era ca o mină de creion dar cu un diametru mai mic, cam jumătate, și lung de aproape 1 cm.

Erau mai multe insecte de felul acesta în lume.
Apoi spuneam cuiva cum să le scoată acul.

جوليته
JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 4 ani 8 luni - acum 4 ani 8 luni #248 de Nick
Din 14.04.
acu vreo doua dimineti...
O cisterna mare cu combustibil lichid pe un munte....parea ca e pe o cale ferata......aparea un tunel.....iar din locul de unde ma aflam ....sar cu privirea catre yelowstone (iar america?!)

de ieri dimi

Eram pe un deal inverzit....prin iarba curgea apa limpede ....printre picioarele mele ..... apoi vad un rau....peste rau ...o casa.Un unchi ce impinge cu mana capul unui urs ce intrase in casa....

Nick a scris: Legatura. Locul in care eram era zona Texas- zona cu campuri petrolifere = cisterna cu combustibil.
Directia.....poi am vazut in film cu asa ceva,dar!!! exista un dar: Nu stiu de ce apare cuvantul acela foarte clar "Wyoming" ....nu tin minte de l-am auzit in film si nici nu am dat importanta vreodata cuvantului acesta....si mi-am adus aminte de el dupa postare....dar in dimineata respectiva ,cand m-am trezit ,m-am tot gandit ce poate fi.

Ce am căutat în Texas privind către Wyoming și apa...râul...?!

12.03
Cutremur

Eram într-un oraș. Văd o fostă colegă ( așa consideram) ce era polițist. Deodată aud într-un dispozitiv ce-l avea " atenție! Cutremur, 7.2!"
Era în jurul prânzului, 12:30.Începe.După puțin timp replică mult mai puternică. Văd străzi în pantă inundate de apă. Dezastru.

San Francisco?!

21.03
Isus
I-am văzut fața, umedă, posibil lacrimi și cu dâre roșii, posibil sânge. Apoi harta Americii.

Se poate face vreo... Conexiune?!( vezi Harvey)

Tot am visat despre America.. Și pare că se cam leagă unele lucruri... Mai scrisesem ceva și pe clasic...

Oare, să se producă ceva și mai și?!

جوليته

acum 4 ani 8 luni - acum 4 ani 8 luni #249 de Nick
04.09
...din altã dimensiune...

Pare a fi un cutremur mare.Văd cum o cameră, din apartamentul mamei,pur și simplu " zboară! Cu pereți cu tot.
Ajunge la malul unei ape.În cameră văd un buștean, iar din buștean aud gemând vărul meu( s-a dus anul trecut), ce părea că se răscolește. În eter părea că se aude tata.
Mă uit în jur să văd cum a afectat cutremurul...nimic altceva...
Dicționar
Bușteanul e... Altceva! Nu buștean.

Mai era ceva în legătură cu asigurarea casei,în vis.

Din câte știu, el,vărul, avusese asigurare de viață, ceva datorii, probleme...iar... Cei rămași voiau să încerce să câștige ceva din asigurarea lui.

Nici nu știu ce să fac... Probabil că s-au hotărât să facă vreo succesiune...nu împart corect (sora,tatăl cu soția lui)...
Să o sun pe vară-mea...să fie atentă... Nu crede în visele mele. Zice că-s prostii...

جوليته

acum 4 ani 8 luni #250 de Nick
Probabil se pune întrebarea ce legătură e între soră și tată cu succesiunea...
Ei,mama lui( mătușa mea, sora mamei mele), a plecat acu vreo trei ani.Și nu s-a făcut succesiune după ea. Iar cei rămași... Aveau ceva.... în a ceda...

جوليته

acum 4 ani 8 luni #251 de Nick
Am sunat,am povestit....am considerat ca daca am primit visul ,l-am primit ca sa atentionez.

Raspunsul,printr-o intrebare...."Da'de unde stii tu atatea?!" ....irascibil...si..."Da' ceva mai frumos nu visezi?"..."nota copilului de la examen ai vazut-o inainte?..."Si ..."Bine,pa,ma suna tata."

:(

جوليته

acum 4 ani 8 luni #252 de Mihnea
Replied by Mihnea on topic Visele lui Nick
Fața tristă nu-și are rostul aici. Rolul tău nu este să faci pe cineva să creadă ceva. Ești doar un releu ce transmite mai departe o informație. Poți fi un far, dacă celălalt are nevoie de îndrumare și dacă tu știi drumul. Dar te poți limita la regimul de releu. De fapt poți spune așa: am o informație pentru tine, ești interesată să o primești? Dacă da, atunci îi spui, dacă nu atunci nu-i spui. Ce se întâmplă mai departe nu mai e treaba ta. Ai transmis, așa că be happy.

:)

Just go down the rabbit hole.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

Timp creare pagină: 0.125 secunde
Motorizat de Forum Kunena