Visele lui Nick

acum 4 ani 6 luni - acum 4 ani 6 luni #109 de Nick
Replied by Nick on topic Visele lui Nick
15.05
Observație

Acest mesaj conține informații confidențiale.

جوليته
JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 4 ani 6 luni #110 de Nick
Primit răspuns în somn. Ecuatorul și meridianul Greenwich. Orizontal și vertical. Hm...

جوليته

acum 4 ani 6 luni #111 de Nick
Imaginea

Descriere
Vad o linie orizontala.....apoi una perpendiculara ,pe la mijloc,stralucitoare.......apoi o sfera,cerc apare in partea stanga luminoasa.

Interpretare excentrica

Soarele va rasari de la Vest!

Discutie
Cu siguranta visele sunt influentate si de ceea ce citim....in timp....Dar consider ca atunci, in vis ,vei vedea extrem de clar imaginea a ceea ce ai citit.
Cand apar anumite semne,ce nu-ti spun de la inceput despre ce este vorba in propozitie :) ,consider ca sunt vise adevarate,nu imaginatie,nu sub influenta a ceea ce citim,vedem,discutam....

pareri despre discutie?!

جوليته

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: gallardo

acum 4 ani 6 luni #112 de gallardo
Replied by gallardo on topic Visele lui Nick
Inversarea polilor.

Salto Ángel
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

acum 4 ani 6 luni - acum 4 ani 6 luni #113 de Nick
:) Aha! Asta era!

Dar despre ceea ce intreb eu cu privire la influenta asupra viselor a celor ce citim ,sa zicem,si cum ne apar evenimentele in vise.....ce crezi?!

Este ok cum gandesc? Adica daca eu visez si vad cum se rastoarna pamantul ,este posibil ca influenta sa fie a ceea ce am citit.
Dar daca in vis apar elemente mai codate, cam in sensul celor afisate mai sus.......asta consider ca nu mai este vis ca urmare a faptului ca m-am informat despre anumite lucruri....:( Ce zici? Asa-i?

Mie imi pare de genul SF-cum de a doua noapte "aud" in vis cuvintele "ecuator" si "Greenwich"....ca un fel de raspuns, la ceea ce visasem cu o noapte in urma si nu eram lamurita de ce inseamna,m-am tot gandit toata ziua,si tot nu mi-a venit prin minte aceasta interpretare.

جوليته
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: gallardo

acum 4 ani 6 luni #114 de gallardo
Replied by gallardo on topic Visele lui Nick
Doar tu poti clarifica de unde iti vin informatiile, din care stare de constiinta, din alfa sau din theta ?
Raspunsurile pot veni in alfa de la Sinele Superior sau in theta din subconstient.

Undele alfa
Când undele creierului încetinesc, ajung la un ritm mai coerent, şi poate fi văzut pe EEG un model ca o freză cu dinţii regulaţi, de 8-12 Hz. Aceste unde sunt prezente adesea când creierul este alert, dar nefocalizat, şi majoritatea oamenilor pot genera unde alfa atunci când au ochii închişi, chiar dacă şi numai pentru o secundă sau două. Frecvent, undele alfa sunt asociate cu starea de relaxare şi de calm.

Undele theta
Când starea de calm şi relaxare alunecă către somnolenţă, creierul trece la unde mai lente şi mai ritmice, cu o frecvenţă de 4-7 Hz. Oricine poate genera acest gen de unde, cel puţin de două ori pe zi: în acele momente pasagere când trecem de la starea de veghe la somn şi când trecem de la somn înapoi la starea de veghe. Starea theta este însoţită de imagini neaşteptate, imprevizibile, asemănătoare viselor, dar foarte vii (cunoscute sub numele de imagini hipnagogice). Adesea, aceste imagini surprinzător de reale sunt însoţite de amintiri intense, în special amintiri din copilărie. Undele theta oferă acces la subconştient, la reverie, la vizualizarea benefică, revelaţii neaşteptate, inspiraţie creatoare. Este o stare misterioasă, derutantă, cu un potenţial creator înalt şi chiar iluminatoare, dar experimentatorii au întâmpinat dificultăţi când au vrut să o studieze, pentru că este foarte greu de menţinut, oamenii având tendinţa de a adormi imediat ce încep să genereze cantităţi mari de unde theta.
venus.org.ro/index.php/ro/ezoterism/35-s...tarile-de-constiinta

Salto Ángel
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

Timp creare pagină: 0.160 secunde
Motorizat de Forum Kunena