Orară despre Papa

acum 2 luni 2 săptămâni #13 de Nick
Replied by Nick on topic Orară despre Papa
Hai că am mai găsit trei părți!

Stil "sărit"! Da' cine știe?!

JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 2 luni 1 săptămână #14 de Nick
Eiiiiii........

Papalitatea este o organizație foarte complexă și atotcuprinzătoare și majoritatea oamenilor, nu știu că în realitate, conducătorul Vaticanului și deci al papalității și al tuturor celorlalte Societăți Secrete este Generalul Suprem al Iezuiților, dl. Adolfo Nicolás, supranumit Papa cel Negru, iar papa, pe care toți îl vedem la televizor (mereu îmbrăcat în alb), nu este decât „purtătorul de cuvânt vizibil” sau „reprezentatul public” al Vaticanului și subordonatul direct al Generalului Suprem.

Asta o poate înțelege oricine astăzi, pentru că în cazul de față, papa Francisc este iezuit, iar dl. Nicolas este șeful direct al Ordinului Iezuit. Deci, simpla logică (pentru cei ce pot gandi logic) revelă că, fiind iezuit, papa Francisc nu poate da ordine superiorului său. Acest lucru fiind însă valabil indiferent de cine este ales papă. Cei ce cunosc istoria își pot da seama că de-a lungul timpului, din apărător al papalității, Generalul Iezuiților și subordonații săi, s-au convertit în conducătorii papalității.

.....

"JURĂMÂNT DE LOIALITATE

„Eu ……………… acum înaintea Atotputernicului Dumnezeu, și a Binecuvântatei Fecioare Maria, a Binecuvântatului Sfânt, Ioan Botezătorul, a sfinților Apostoli, a Părintelui meu Spiritual, Generalul Superior al Societății lui Isus, întemeiată de Sfântul Ignațiu de Loyola, în pontificatul lui Pavel III și continuând până în prezent, pe pântecele Fecioarei, Casa lui D-zeu, și pe toiagul lui Isus Hristos, declar și jur că Sfințenia Sa Papa este Viceregele lui Hristos și este adevăratul și unicul Cap al Bisericii Catolice Universale peste tot pământul; și prin virtutea cheilor pentru a lega și dezlega date de sfințenia sa, Salvatorul meu Isus Hristos, el (papa) are puterea de a detrona ereticii, fie că sunt regi, prinți, State, națiuni, și Guverne și că ei pot fi cu certitudine distruși.
......."

barzilaiendan.com/2016/08/11/societatea-...-cine-sunt-iezuitii/

acum 2 luni 1 săptămână #15 de Nick
Concluzie.

Secte peste secte. Care se numesc religii. Care luptă în numele lui Dumnezeu, oricare ar fi denumirea lui, pentru putere.
Fiecare religie își înființează propriile școli, în care sunt școliți elevii, în interesul propriu, prin inocularea concepțiilor.

PS
Dacă vrei să știi cărei "secte" aparține un "sector" , verifică școala absolvită a conducătorului acelui "sector".

acum 2 luni 1 săptămână #16 de Nick
Exemplu de școală!

"Istoria învățământului academic clujean este una îndelungată, fiind strâns legată de evoluția orașului de pe Someș. Începuturile vieții universitare locale coboară până în secolul al XVI-lea. În anul 1578, principele Transilvaniei Ştefan Báthory a solicitat acordul papei Grigore al XIII-lea în vederea înfiinţării unui colegiu iezuit la Cluj. În anul următor, papa a trimis în Transilvania prima misiune cu acest scop, din care făceau parte iezuiții Ștefan Szántó (Arator), Jakob Wujek, Valentin Ladó, Luigi Odescalchi, Justius Rabbus, Matias Thomány, Wolff Schreck.

Diploma de fondare a Colegiului Major Iezuit din Cluj a fost emisă de Ştefan Báthory în 12 mai 1581, la Vilna (Vilnius, azi în Lituania). Dorinţa întemeietorului era ca acest Colegiu Major să fie o instituţie similară universităţilor consacrate ale epocii, să aibă cursuri de gramatică, filosofie, teologie şi retorică. În acest colegiu urmau să fie studiate limbile latină, ebraică şi greacă, putând fi obținute titlurile de baccalaureus, magister şi doctor. Primul rector al colegiului a fost Jakub Wujek. Limba de predare a Colegiului a fost latina."

.....

www.ubbcluj.ro/ro/despre/prezentare/istoric

Dacă cunoașteți conducători de diverse, absolvenți ai școlii...verificați!

Io,am început a căuta rădăcina din cauza unui anunț-reclamă, enervant, la accesarea unor clipuri pe protvstiri internet,la o pastă de dinți!
Și astfel am văzut cine conduce . Mare afacerea! La nivel mondial.

acum 2 luni 3 zile #17 de Nick

Fatima, al treilea secret
După intonația naratorului, nu îi convine. Treaba lui/lor.

Secretul? Unificarea religiilor.Nu este vorba despre nici un dezastru apocaliptic.
Părerea mea

Eu zic că e normal atâta timp cât e un singur Dumnezeu.

Lucia, catolic convins al vremurilor, a fost cam... speriată de idee.

despre Vatican II

www.bisericacatolica.org/conciliul-vatican-ii

Eu,i-aș spune treapta de trecere :)

acum 2 luni 2 zile #18 de Nick
www.culturaltravelguide.com/saint-peters...a-vatican-necropolis

Dacă vrei să știi cum să ajungi la Primul Papă! :)

Timp creare pagină: 0.191 secunde
Motorizat de Forum Kunena