Revoluțiile și alte chestii, ale lui Nick

acum 1 an 4 luni - acum 1 an 4 luni #343 de Nick
Revoluția de la 1981
Pentru că mi se par interesante tranzitele lui Pluton și Neptun în grade cu nodurile lunare.

Hm?! Zice cineva ceva? Păreri...

Plecarea a fost pe 15 aug în jurul prânzului spre București, s-a mers toată noaptea spre Vața.

15.08.81,13:00!!!

Hm?! Mercur tranzit conjunct MC!

Note. Pe un vechi calendar.

Asta înseamnă dovezi ca să-ți împrospătezi amintirile.

جوليته
JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 1 an 4 luni - acum 1 an 4 luni #344 de Nick
Mi-am tot pus în minte azi o întrebare... La 26 iulie 2020, 20:05:00 am pus-o clar la București

L-am întâlnit pe Arsenie Boca?

Apoi am făcut harta

Și o pun că-mi pare tare ciudată Luna în conjuncție cu Spica.

Nu știu să interpretez, nu-mi aduc aminte dacă, cum,ce am făcut. Știu doar că am vizitat multe prin zonă...

Am uitat...

Dovada poștală.

جوليته

acum 1 an 4 luni - acum 1 an 4 luni #345 de Nick
Se poate face vreo conexiune între cele două fragmente de hărți?Reprezintă ceva?!

Grad Neptun și grad MC din natală cu gradele respective din harta orară.

.............
Horary Astrology is a chart calculated for the exact moment in date, time and place that you thought of a question.

It works on the basis that one doesn’t think of a matter unless there is a vibrationary connection in time between you and the situation that caused the question.

A true horary will echo elements of your natal chart and/or the chart of a person involved in the question. This is such an amazing connection that very often, the duad of the Ascendant of the horary chart is in the same sign and even the same degree as your own Ascendant or natal planets/angles.

aliceportman.com/horary-astrology/

hmmmmm....

Ok. Și?! :S
Ce să înțeleg....

جوليته

acum 1 an 4 luni #346 de zain
Ce sa intelegem.....................ca asemenea "coincidente"" au intoddeauna loc,ca multi scriu despre asta,dar felul in care te ajuta sa descifrezi harta..............aici e pauza.Nu spune nimenea nimic.
Duadele sunt si ele un mod de abordare a unei harti,fie natala fie orara. Sunt mici subzodii ca sa le numesc asa, a cate 2 gr 3o min.De ex daca iau varsatorul.Primele 2 gr 30 - berbec.De la 2gr 30 la 5 gr -taur si tot asa.Fiecare zodie contine in sine inregul zodiac.Poate nuanta foarte mult o interpretare.

In legatura cu intrebarea ta ;
''Am uitat'' inseamna ceea ce este in spatele AS,deci in casa XII,precum si neptun
Ceva ce apare perceptiei tale este in fata AS.
In harta ta,jupiter este in casa XII si in conexiune cu neptun.Deci nu iti amintesti ceva in legatura cu aceasta personalitate religioasa
In fata AS este pluto=un mormant asupra caruia cade cuadratura lunii.
Din acest motiv (in principal) eu cred ca nu ai vizitat acel mormant sau mai exact nu l-ai perceput Poate ai trecut pe langa el fara sa-l iei in seama............orice de felul asta.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: gallardo, Nick

acum 1 an 4 luni #347 de Nick
În urmă cu vreo două ore căutam ce înseamnă duad, că nu știam... Da' mi-a clacat serveru'!!! Mai avea doar 1Giga liber... Și "este" probleme. :(

Cred că nu degeaba am descoperit vederile vechi trimise... În minte nu mai știam datele respective... Sâmbătă după - amiază le-am văzut, le-am pozat, și ieri fiind pe drum le-am analizat.
Mă tot întrebam oare să-l fi întâlnit... Până la momentul în care am zis " fac o hartă orară ", și am făcut-o.
Și uite ce a ieșit!
Eu nu mă pricep la astrologie, dar pare că harta orară ar da un răspuns. Adică... Mai multe... Despre destin și destinație.
Probabil că l-am întâlnit, da' Dumnezeu știe ce era prin capul meu pe atunci. Mi-a rămas în amintire vizita la Peștera Urșilor, și că am mâncat mere într-o seară, și atunci am tras aer rece și m-am umflat în gât.
Apoi, o poză, singura, cu mine stând în picioare, câțiva dintre copii și însoțitorul stând jos, eu privind în depărtări de pe coama dealului. Pe tricou aveam un castel.

جوليته

acum 1 an 4 luni #348 de Nick
Și mai există ceva în harta orară.
Saturn în același grad cu Nodurile Lunare. Doar ca grad, nu și semn.

E ceva important, cu harta asta orară, zic io.

جوليته

Timp creare pagină: 0.230 secunde
Motorizat de Forum Kunena