Yod - Degetul lui Dumnezeu

acum 8 luni 1 săptămână #1 de AlexSeche
Yod - Degetul lui Dumnezeu was created by AlexSeche
Am observat acest Yod mai demult dar nu l am bagat in seama, neavand asa multe informatii despre el.
Cu ora 12:30(cat stiu de la mama):
Venus in gemeni(XI) in inconjunctie atat cu Pluto in Scorpion(IV) cat si Neptun in Capricorn(VI)
P.s. daca pun ora 13:30 cat scrie in fisa de la maternitate Neptun este in aVa

Acest Yod ar indica ca am o "misiune speciala" in aceasta viata,ca am mai avut acest aspect dar nu am fost constient de el, planetele de la.baza sunt retro.Posibil sa descopar acest talent, misiune, din a doua parte a vietii.
Ma gandeam cum sa interpretrez
Pluto(transformare,putere) , Neptun (spiritualitate) , Venus(iubire), focaru este in a XI deci pentru altii,popularitate,societate.

Eu sunt novice in acest domeniu, ma pasioneaza astrologia din prisma hartii mele natale, luati ma usor :))))

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 8 luni 1 săptămână #2 de Nick
Replied by Nick on topic Yod - Degetul lui Dumnezeu
Alex zise "Acest Yod ar indica ca am o "misiune speciala" in aceasta viata,ca am mai avut acest aspect dar nu am fost constient de el, planetele de la.baza sunt retro.Posibil sa descopar acest talent, misiune, din a doua parte a vietii.
Ma gandeam cum sa interpretrez
Pluto(transformare,putere) , Neptun (spiritualitate) , Venus(iubire), focaru este in a XI deci pentru altii,popularitate,societate."

Așa se pare. Se pare că după ce treci de inconjuncții intră în " vigoare " mâna / degetul lui Dumnezeu. Da', mai întâi tre să le asimilezi.
Despre retrograde... nu pot spune că ar însemna că în partea a doua a vieții te-ar influența... E vorba despre altceva cu retrogradarea.

Îmi place Yodu' tău. Da.Toată iubirea, cu toată forța, să o dăruiești tuturor,prin puterea psihicului.Necondiționat.

Așa traduc io.

Al meu e cu Luna vârf și tot în 11.Baza e alta jupi și kiron. Se zice că se pune. Kiron.

JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: AlexSeche

acum 7 luni 6 zile #3 de zain
Replied by zain on topic Yod - Degetul lui Dumnezeu
Yodul prietene inseamna inainte de toate o mare presiune asupra planetei din ""varf "", In cazul acesta venus. Venus nu inseamna numai iubire. Daca spui ca este in varsator tenta s-ar putea sa fie mai mult sociala.
Posibil ca vrodata sa ai experiente interesante si nu neaparat placute In legatura cu societatea sau anumite grupuri sociale.
Un yod face o harta interesanta ,dar misiunea speciala este discutabila.
Sunt insa convinsa ca ai o misiune speciala fata de tine.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

acum 7 luni 1 zi #4 de AlexSeche
Replied by AlexSeche on topic Yod - Degetul lui Dumnezeu
Venus este in gemeni , in casa aXIa.
Interesanta parere. Mersi

acum 1 săptămână 2 zile #5 de mariana.dumitriu@rocketmail.com
Replied by mariana.dumitriu@rocketmail.com on topic Yod - Degetul lui Dumnezeu
Buna,

si eu am in harta natala configuratia numita YOD, formata din Pluto retrograd in casa a 6a - Neptun retrograd in casa a 7a si varful reprezentat de Venus in casa a 12 a. Se pare ca misiunea ar fi tot IUBIREA .... divina de data aceasta (casa 12 - casa lui Dumnezeu), sau cum ati interpreta voi aceasta configuratie?

acum 1 săptămână 1 zi - acum 1 săptămână 1 zi #6 de Nick
Replied by Nick on topic Yod - Degetul lui Dumnezeu
Poate pui harta.
Eu m-am uitat să văd de când până când Pluto e sextil Neptun.
De prin 1940 și ține până prin 2040!!! Orburi mai mari sau sextile exacte.

PS
Interesantă adresă ai!

JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Timp creare pagină: 0.128 secunde
Motorizat de Forum Kunena