Fericire?

acum 8 luni 3 săptămâni #7 de Nick
Replied by Nick on topic Fericire?
Pentru că nu ai ridicat altă hartă, deoarece este altă întrebare, am încercat să o ridic eu când am văzut întrebarea.

Dar,Luna este VOC!

Încă nu știi ce să întrebi, probabil.

JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Mihnea

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 8 luni 3 săptămâni #8 de Mihnea
Replied by Mihnea on topic Fericire?
E bine așa nu trebuie altă hartă am spus deja. Când ceva este neclar, poți întreba de acum până mâine dimineață, în speranța că se va face lumină. Dar harta rămâne aceeași. Ok miki, dacă este vorba despre o love story atunci trebuie văzut cine ești tu, cine este el, ce relație există între semnificatorii voștri, spre ce se îndreaptă povestea.

Just go down the rabbit hole.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

acum 8 luni 3 săptămâni #9 de Mihnea
Foarte bine. Aș mai sta să ascult și alte păreri dar se face târziu și ce dacă :lol: Așa că eu zic așa. Tu îl iubești pe acest om. De fapt nu-l iubești, îl adori. Ești topită după el. Dar deși inima ta urlă după el, de curând te-a supărat cu ceva. Acum ești chiar supărată pe el pentru că s-a purtat rău cu tine. Într-un fel cum nu se poartă de obicei, și din acest motiv chiar nu înțelegi ce se întâmplă. Ești dezorientată, confuză și mai mult de atât, speriată. Toate mergeau așa bine dar deodată lui nu-i mai pasă. Se poartă ca și cum îi e totuna dacă pleci sau dacă stai. Sau poate el chiar a plecat, dar se va întoarce. Partea mai puțin bună este că se va întoarce pentru a pleca definitiv. Sau cel puțin așa văd eu acum. Nu știu ce a fost între voi, dar el pleacă pentru că nu prea ține la tine. Acum sunteți ca doi omuleți îmbufnați ce stau unul cu spatele la celălalt. Și sunt puține șanse de a vă îndrepta spre o împăcare.
Dar. Ce bine că există și un dar. Dacă mă gândesc acum la fericire ca un tot global, sigur că ea va veni. Mai are puțin de mers și ajunge la tine. Nu se grăbește însă. Mai ai de așteptat. Însă de venit la veni, așa că nu-ți pierde speranța. Însă mai e până atunci, deocamdată ești la alt capitol al vieții.

Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick, mikimiki

acum 8 luni 3 săptămâni #10 de mikimiki
Replied by mikimiki on topic Fericire?
Asa este , il iubesc foarte mult. Nu as vrea sa fie o despartire definitiva, ce se poate face ? Multumesc din suflet.

acum 8 luni 3 săptămâni #11 de Mihnea
În primul rând scapă de teamă. În al doilea rând Nick ți-a dat un pont. Comunică. Inima ta cere comunicare, dar teama te face să te închizi. Dă-i un telefon, un mail, un uațap sau d-astea. Să ne spui cum a decurs. Nu uita că voi vă decideți viața, nu stelele, eu sau papa Pius. :kiss:

Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

Timp creare pagină: 0.178 secunde
Motorizat de Forum Kunena