Horoscop zilnic pe instagram!

gripa

acum 1 an 8 luni #1 de zain
gripa was created by zain
INCERCATI

Virusul gripal care circulă este rezistent la tratamentele obișnuite naturiste sau alopate: nu cedează nici la usturoi, ceapă, bitter suedez, echinaceea, apa cu sare, etc. De medicamentele din farmacii nu mai vorbesc că parcă agravează starea iar antibioticele pot masca pneumonii foarte grave.
Dar cedează la ...cuișoare!
Puneți 2-3 cuișoare într-o cană + orice ceai doriți (echinaceea, tei, mușețel etc.) și turnați apă clocotită (nu fierbeți cuișoarele, doar opăriți-le) apoi ronțăiți 1-2 cuișoare, încet, mărunțite, ținute în gură cât mai mult timp și apoi înghițite.
Repetați de 3-4 ori pe zi și neapărat înainte de culcare (cei ce se știu alergici la ceva - orice- să încerce inițial doar cu o jumătate de «cuișor» și să vadă reacția).
În 2 zile sunteți sănătoș
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Mihnea, Nick, AlexSeche, -Principesa-

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 1 an 8 luni #2 de AlexSeche
Replied by AlexSeche on topic gripa
Un offtopic mic

Ce miraculos a disparut pesta porcina dupa craciun. 🤨🤔
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

acum 1 an 8 luni #3 de Nick
Replied by Nick on topic gripa
Io,aș spune altfel!

A dispărut din Prime Time News!!!

Nu mai era interesant subiectul.

Presa! E di vină!

JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

acum 1 an 8 luni #4 de Nick
Și acu', e momentul oportun să ne vaccinăm ( adică Infestăm de bună voie), cu virusul pe post de anti virus.

Părerea mea.

De aceea se strigă la TV vaccinarea...

Ale cui sunt TV - urile astea?!

acum 1 an 8 luni #5 de Nick
Uite aici ceva explicații despre gripă

ceicunoi.wordpress.com/2014/11/06/vaccin...a-gratuit-romanilor/

Scurt fragment

"gripele virale cu tipul A nu vor putea fi oprite cu vaccinuri, fiindcă asta ar însemna să sintetizăm anual zeci sau sute de vaccinuri, ceea ce este imposibil. Noi nu putem cunoaşte toate mutaţiile care se produc cu fiecare subtip de virus… Cu toate că medicii recomandă la început de fiecare iarnă, vaccinul gripal, pentru prevenirea gripei “sezoniere”, tulpinile virale pentru vaccinul folosit, sunt cele din anul precedent. Referitor la “eficienţa” vaccinurilor antigripale în caz de epidemie, găsim scris în literatura de specialitate: “Trebuie subliniat faptul că nu s‑a descoperit până acum soluţia ideală. Dificultăţi mari persistă din cauza variabilităţii antigenice a virusului gripal….Vaccinurile gripale pentru a fi eficace, trebuie preparate cu tulpinile de virus implicate în epidemia respectivă, ceea ce necesită timp… Din această cauză, până acum nu s‑a reuşit încă oprirea unei epidemii de gripă prin vaccinare” Atunci, cu atât mai puţin o pandemie…"

Deci mă vaccinez cu virusu' de anu' trecut.

Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: zain

acum 1 an 8 luni #6 de Mihnea
Replied by Mihnea on topic gripa
Mey ce să zic, am auzit la TV ieri sau alaltăieri. Zice crainica de cei care au murit de gripă: bla bla că nu mai știu ce zicea, din care majoritatea nu erau vaccinați...

Adică din cei ce-au murit, au fost și vaccinați. :(

Just go down the rabbit hole.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

Timp creare pagină: 0.110 secunde
Motorizat de Forum Kunena