Dresaj

acum 2 ani 11 luni #1 de Mihnea
Dresaj was created by Mihnea
Ai un câine.

Ce știe să facă? L-ai învățat ceva?

N-ai un câine.

Atunci ia-ți unul.

Just go down the rabbit hole.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: AlexSeche

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 2 ani 11 luni #2 de AlexSeche
Replied by AlexSeche on topic Dresaj
Sa manance stiu ai mei :))))). Am.un maidanez pe nume Florica(are 16ani, dar e foarte vioi, mi a pazit magazinu 10 ani , cand m am mutat la curte l am luat cu mine) si un Bichon pe nume Sara(e de un an la.mine, a fost a lu matusamea dar ea a plecat in Anglia si Sara a venit la mine)

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

acum 2 ani 11 luni #3 de zain
Replied by zain on topic Dresaj
Si eu am patru -Demetrra,o catea in varsta,serioasa,
Tanarul Klauss si inca doua cateluse - Foxy si Britney.
Toti maidanezi . In clipa in care m-am mutat aici oamenii s-au intrecut in a-mi arunca in curte pui de caine si pisica. Dar nu oricum - Klauss de exemplu a aterizat intr-o eleganta salopeta rosie incheiata cu nasturi pe spate.
Toata lumea latra si isi face datoria doar Demetra nu. Dupa orele 16.00 nu mai latra. Considera probabil ca nu e platita sufficient pentru full time.

Dar ,trebuie sa recunosc, nu m-am ocupat de educatia lor

acum 2 ani 11 luni - acum 2 ani 11 luni #4 de Mihnea
Replied by Mihnea on topic Dresaj
Zain, unde anume te-ai mutat? Cât de mare e grădina? Te rog povestește puțin, dacă nu cer prea mult. :kiss:

Da la mâncat Helga are nota 10, și nici eu nu m-am ocupat de ea. :lol: Asta ar mânca și-un c--t cu moț. Mănâncă orice. Cartofi cruzi, dovleci, nuci, mere. Castraveți. Arici. Pui de găină. Un cocoș. Yaaa.

Fetița e mult mai discretă. E mai de salon.

16 ani :woohoo: Alex, e o vârstă respectabilă. Mulți înainte, sănătate maximă lu' Florică! :flower:

Zain, deci 4 maidanezi. Așa-i, nu e important să fie de rasă. Pepi era maidanez luat de pe stradă (a murit acum ceva timp din nefericire). Pe Helga am găsit-o în Văleni, e o corcitură lup cu ceva maidanez. Înainte de ei am avut doar lupi (sau ciobănești germani). Dar atunci stăteam la bloc :lol:

Just go down the rabbit hole.

Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: AlexSeche

acum 2 ani 11 luni #5 de AlexSeche
Replied by AlexSeche on topic Dresaj
Noroc cu Google Maps, am gasit aceasta poza cu fostul.magazin. in stanga jos se vede un punct negru :))). Era un maidanez pe nume fetita. Un caine asa de destept, stia de sezi, culcat , etc etc . Mi a pazit magazinu 10ani , am luat o si pe ea acasa dar a murit acum 2 ani .

Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Mihnea, zain

acum 2 ani 11 luni #6 de zain
Replied by zain on topic Dresaj
M-am mutat cam la 20- 30 km de Bucuresti. Cand am venit aici toata casa era alimentata de fantana si pompa.Dupa doua ierni in care am ramas fara apa am cedat nervos si m-am bransat la reteaua publica ( au bagat aici apa si canalizare). Deci nu e chiar in natura dar de jur imprejur sunt case si gradini , e cerul liber...............si am scapat de oras si de bloc.

Gradina are in jur de1000 metri patrati. Eu cultiv pe straturi inaltate si in rest cam las gradina in pace.Nicodata nu folosesc chimicale. Daca nu reusesc sa potolesc "daunatorul" cu mijloace naturale ,mancam cot la cot. Care apuca primul.
Fauna nu este foarte variata Caini ,pisici,broaste si din cand in cand cate un soricel din magazia de lemne.
Pisicile sunt multe ,un mic regiment. Ultimul pachet pe care l-am primit peste gard continea 4 pisoi
Unele vin din proprie initiativa
In ce priveste educatia lor,n-am reusit prea mult. Imi place sa mananc afara in gradina. Oricat ar fi de satule se aseaza in jurul meu pentru ca trebuie sa stie ce mananc .si cu prima ocazie sa se catere in farfurie.
Dar cu o nuieluse in mana si maraind din cand in cand amenintator, ca un caine , reusesc sa ma descurc..
In toiul unei aemenea activitati a sunat telefonul in casa. Am luat in brate cartofii prajiti si am plecat. Cand m-am intors tocmai terminau salata de varza
Deci si ai mei mananca orice dar varza n-am crezut.

Mi-as fi dorit si eu un lupan dar iata,soarta a vrut altfel
Helga are un aer foarte sever dar cealalta cateluse e tare frumoasa.:) :) :)

Timp creare pagină: 0.190 secunde
Motorizat de Forum Kunena