Leacuri

acum 4 săptămâni 15 ore #1 de Nick
Leacuri was created by Nick
"Cu aceasta baie deblocam drumuri ,situatii blocate, eliminam lucruri neplacute care ne pun piedici si deschidem drumurile catre realizari
Pasul nr 1.avem incredere totala in rezultatul ritualului!
Pasul nr 2
Avem nevoie de 3 foi de dafin,un baton de scortisoara,o lingurita de miere,1 l de apa plata sau de izvor., 3 lingurite de sare, 1 lumanare alba si o oala.aprindem lumanarea,incalzim apa si cand incepe sa fiarba adaugam prima data sarea si amestecam cu o lingura de lemn 3 rotatii in sens invers acelor de ceasornic.adaugam dafinul,mierea, scortisoara.amestecam bine si cand incepe sa fiarba, la foc mic, puneti palma mainii voastre drepte deasupra oalei (fara sa va ardeti?) si rostiti cu voce tare:
Eu, (nume complet) invoc fortele spirituale din acest plan sa mi deblocheze, elibereze drumul de toate rautatea, invidia, farmecele, deochiul, ura si toate faptele rele realizate impotriva mea.
Fie binecuvantate aceste ofrande pentru a se transforma in elemente sacre si vindecatoare pentru corpul, sufletul si spiritul meu.
Asa este!
Lasam inca 5, 7 sau 9 minute la foc din clipa in care am terminat de rostit binecuvantarea dupa care luam oala de pe foc.lasati sa se raceasca putin,sa fie apa calduta si umplem cada cu apa adaugand litrul de apa din ritual intrand prima data in apa cu piciorul drept.ramanem relaxati in apa, in jur de 15-20minute.ne uscam cu prosopul prin lovituri usoare, nu prin frecare, stingem lumanarea(niciodata prin suflare!) si mentinem o atitudine de recunostinta, speranta.daca doriti sa repetati ritualul asteptati sa treaca minim 7 zile!
Este cu leac!"

Să fie!

Extras :

"amestecam cu o lingura de lemn 3 rotatii in sens invers acelor de ceasornic.adaugam dafinul,mierea, scortisoara.amestecam bine si cand incepe sa fiarba, la foc mic, puneti palma mainii voastre drepte deasupra oalei..."

De ce se amestecă prima dată, scris cu verde, doar de trei ori, și după aceea, scris cu roșu, doar " bine"?!

Știe cineva?

Thank you!
:kiss:

JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: -Principesa-

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 4 săptămâni 11 ore - acum 4 săptămâni 11 ore #2 de -Principesa-
Replied by -Principesa- on topic Leacuri
Mey, uite asa:
adaugam prima data sarea si amestecam cu o lingura de lemn 3 rotatii in sens invers acelor de ceasornic
deci: sarea se amesteca de 3 ori, apoi se adauga restul si se amesteca bine.
Cred eu!:flower:
Nu stiu, asa am inteles. De ce e asa ritualul, habar n-am.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

acum 4 săptămâni 10 ore #3 de Nick
Replied by Nick on topic Leacuri
Așa am înțeles și eu. Am specificat pentru mai multă siguranță și atragerea atenției.
Cu sarea,nu te joci!
Dacă sare?

JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: -Principesa-

Timp creare pagină: 0.100 secunde
Motorizat de Forum Kunena