Cum te-ai bucurat azi

acum 10 luni 1 săptămână #7 de Nick
Replied by Nick on topic Cum te-ai bucurat azi
Așa-i!
Eu am început să intru în această stare de bine, când am pășit pe acest site.
Niciodată nu voi uita și rămân profund recunoscătoare!

:heart: :heart: :heart:

:kiss: :flower:

JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: gallardo, -Principesa-

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 10 luni 1 săptămână #8 de Nick
Replied by Nick on topic Cum te-ai bucurat azi
Și încă ceva!
Site-ul, forumul acesta,se simte că are SUFLET!

Nu este gol și fad precum altele, unde găsești informații, dar... nu se simte Viața, Sufletul!

Trebuie să citești cumva cu inima și sufletul, nu doar cu mintea, când vrei să afli ceva.

Nu-ș cât de bine m-am exprimat în scris, știu că cine are suflet va simți ceea ce vreau să spun.

JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: gallardo, -Principesa-

acum 10 luni 1 săptămână - acum 10 luni 1 săptămână #9 de -Principesa-
Replied by -Principesa- on topic Cum te-ai bucurat azi
In anul 2015, eu personal, nu l-am simtit asa, aproape. Ma refer la forum. Am avut multa nevoie de cineva care sa ma inteleaga. Poate gresesc, poate greseala a fost in mine. N-am avut puterea sa ma regasesc, sa incerc sa ma cunosc pe mine insumi. M-am schimbat mult. Cu alti ochi vad prezentul si am inteles multe lucruri. Toata viata avem lectii de invatat.
Anul trecut, si anul acesta se simte ca are viata si suflet. Asa simt eu, si imi place. :kiss:
Multumesc Mihnea! :hello: :)
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Mihnea, Nick

acum 10 luni 1 săptămână #10 de Mihnea
Replied by Mihnea on topic Cum te-ai bucurat azi
Te pup Principesa :kiss: :heart:

Just go down the rabbit hole.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: -Principesa-

acum 10 luni 3 zile #11 de Mihnea
Replied by Mihnea on topic Cum te-ai bucurat azi
Azi (de fapt de 3 zile cred) tot smulg iarba și buruienile din jurul viței de vie. Se simte bucuria viței, dar și tristețea celor smulse.

Acum toată treaba e să vorbești cu plantele ce le tai sau le scoți din pământ. Le explici cum stau lucrurile și de ce le scoți din pământ.

Just go down the rabbit hole.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick, Alis, -Principesa-

acum 10 luni 3 zile - acum 10 luni 3 zile #12 de -Principesa-
Replied by -Principesa- on topic Cum te-ai bucurat azi
Cred ca vita de vie respira si iti multumeste ca ai eliberat-o de buruieni.
Stii cum e in viata, exista, oamenii-flori si oamenii-buruieni. Scapa de oamenii-buruienii.

“Ai grijă de gândurile tale. Ele devin curând cuvinte.
Ai grijă de cuvintele tale. Ele devin acțiuni.
Ai grijă la acțiunile tale. Ele devin obiceiuri.
Ai grijă la obiceiurile tale. Ele îți definesc caracterul.
Ai grijă la caracterul tău. El devine destinul tău.” Lao Tzu.

Mintea noastră este un sol foarte fertil. Fiecare gând sau cuvânt pe care îl plantăm, crește și își arată “roadele”. Dacă plantăm flori, culegem flori, dacă plantăm buruieni, culegem buruieni. Am încercat să mă feresc de oamenii care “plantează buruieni” – cei care vor răul celorlalți, care vor să subjuge emoțional, invidioșii, cei care nu înțeleg fericirea celor din jur și care sunt fericiți doar atunci când ceilalți sunt nefericiți. Totuși, din păcate, sunt la tot pasul. Când îi vezi cu câtă sete exprimă gânduri negative despre alții, nu poți să nu te întrebi ce-i mână. Ei chiar cred că răutatea lor îi “atacă” doar pe ceilalți? N-au simțit oare că gândul rău este ca un bumerang.
Iată ce spune William Atkinson: “Atunci când emiți gânduri negative despre altcineva, aceste gânduri se întorc la tine multiplicate. Pe de altă parte, nu contează câți oameni emit gânduri negative despre tine; dacă tu ești fericit, gândurile lor nu te pot atinge, întrucât au o altă frecvență de vibrație, joasă. Nimeni nu poate aduce negativitate în viața ta prin gândurile sale, dacă tu nu permiți vibrației tale să coboare la aceeași frecvență cu a lor. Noi emitem tot timpul gânduri, cu o intensitate mai mare sau mai mică, după care culegem roadele acestor gânduri. Vibrațiile gândurilor nu numai că ne influențează pe noi și pe cei din jur, dar ele au și puterea de a atrage alte gânduri similare, persoane, circumstanțe și lucruri, inclusiv norocul sau ghinionul, în funcție de calitatea gândurilor.”

Să folosim așadar puterea gândului bun, să atragem binele, norocul, armonia.

Un gând bun!

www.catchy.ro/oamenii-flori-oamenii-buruieni/62923
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Mihnea, Nick, Alis

Timp creare pagină: 0.145 secunde
Motorizat de Forum Kunena